První test našich Žraloků

V neděli 1. listopadu začal nový ročník krajského přeboru v přehazované chlapců. Do letošního ročníku je přihlášeno 16 družstev, my hrajeme se šesti týmy. Tým A tvoří borci, kteří již tutu soutěž okusili v minulé sezóně, zbylá družstva tvoří nováčci z tréninkové skupiny, která si dle vlastního výběru (a samozřejmě po cenzuře trenérů, protože Chrobáky, Žížaly, Morčata apod. trénovat opravdu nebudeme) vybrala jméno Žraloci.

Na první turnaj jsme se vydali do Lanškrouna. Družstva byla rozdělena do dvou skupin, ve kterých hrála systémem každý s každým. Sestavy nám nabouraly prázdniny, ale nakonec jsme to zvládli i ve čtrnácti. Některá družstva hrála ve dvou, ale klukům to evidentně nevadilo.

Trenéři byli zvědaví, jak se borci (jejichž převážná většina bude hrát tuto soutěž ještě další rok nebo dva) vyrovnají s novou hrou a soupeři, ale když jsem po prvním zápase musel krotit jejich vášně, protože ještě nebyl otevřený bufet, bylo jasné, že nemáme mezi svěřenci žádné uzlíčky nervů a vše dopadne dobře.

Sestavy a výsledky:
Svitavy A: Honza Vízdal, Honza Kočvara - 3 výhry, 3 prohry, 1 remíza, 5.místo ve skupině
Svitavy B: Mikuláš Ingr, Richard Pavlov - 7 výher, jednoznačné 1. místo ve skupině
Svitavy C: Filip Šimek, Andy Bräuner - 5 výher, 2 prohry, 3.m ísto ve skupině
Svitavy D: Tomáš Künzel, Matěj Valentovič - 3 výhry, 3 prohry, 1 remíza, 5. místo ve skupině
Svitavy E: Filip Jansa, Jára Kovář, Dan Karpeles - 4 výhry, 3 prohry, 4. místo ve skupině
Svitavy F: Adam Brázda, Petr Novák, Sam Polanský - 1 výhra, 1 remíza, 5 proher, 6.místo ve  skupině

Všichni borci mají za předvedené výkony velkou pochvalu.

Tento turnaj byl kvalifikační, v dalším turnaji budou hrát týmy B, C a E "lepší" skupinu A, týmy A, D a F "horší skupinu" B a to již půjde o body do celkového hodnocení krajského přeboru. Příští turnaj nás čeká v neděli 29. listopadu v České Třebové.

Za pomoc s dopravou děkujeme mamince Kočvarové a tatínkům Šimkovi a Kovářovi.

David a Luděk

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll