První utkání doma s loňským vítězem a první bod v letošní soutěži.

V sobotu 07.10.2017 jsme na první domácí dvojutkání přivítali loňského vítěze skupiny „A“ a tak trochu se báli o výsledek, protože trvala zranění z minulého týdne a kádr se nám zúžil i o druhou nahrávačku, která šla vypomáhat juniorkám, hrajícím na vedlejším hřišti. Do sestavy se nám po minulé pauze vrátila Karafiátová.

Svitavy – TJ Lokomotiva Liberec I 2:3 (-17,17,16,-15,-13)

V základní sestavě Dvořáková, Dědková, Šimková, Fröhdeová, Karafiátová, Horáčková a libero Sýkorová jsme nastoupili do prvního utkání. Do základní sestavy nastoupila kmenová hráčka „B“ Dědková a na lavičce byla připravena Kopečná, protože Hendrichovou sklátila před zápasem nemoc. První set byla na našich hráčkách vidět nesehranost, ale také velká motivace, která se projevovala obětavostí v obraně, kde se podařilo chytit několik těžkých míčů, ale na zkušené soupeřky to nestačilo. Ve druhém setu nastoupila Kopečná a několika body zase z ubráněného útoku zvedla i výkon ostatních domácích hráček. Ve stejném duchu pokračoval i třetí set, kdy přesné podání nedokázal soupeř zpracovat. Nezkušenost družstva se projevila ve čtvrtém setu, kdy se soupeř několika útoky a našimi zbytečnými chybami opět dostal do zápasu a následoval pátý set. Špatný začátek a střídání stran za stavu 3:8 nám moc šancí nedávalo, ale obětavost a výborný servis znamenal obrat a vedení 13:12. V tu chvíli jsme útočili na další bod a mečbol, ale hosté šťastným bodem vyrovnali a už si vítězství nenechali vzít.

Svitavy –TJ Lokomotiva Liberec I 0:3 (-21,-21,-19)

I když v pauze mezi zápasy jsme si slíbili, že budeme bojovat, tak na hřišti jsme moc odpor nekladli a soupeř koncovky všech setů rozhodl i větší zápasovou zkušeností. V rozhodujících chvílích jsme udělali celkem zbytečné chyby a soupeř toho tentokrát dokázal využít. Byl to další zápas sezony a opět úplně jiná sestava než jaká byla na tréninku i vzhledem k jednotlivým postům, na kterých hráčky trénovaly. Navíc zapracovat kvalitně do sestavy další dvě nové hráčky za tak krátkou dobu je hodně těžké a nakonec to sehrálo určitě jednu z rozhodujících rolí. Družstvo bojovalo, pochvalu všechny za kvalitní servis, důslednou obranu i agresivitu na útoku, kde je snaha jít do jednotlivých útoků naplno bez respektu. I když tady v té fázi nám chybí ještě větší razance a prásknutí do balonu. Ale to vzhledem k mládí většiny sestavy je v jejich silách a v treninku. Co se mi líbilo a zaslouží ocenění, byla hra středových hráček. Šimková plní roli tahouna družstva a její útok je skoro stoprocentní, nahrávačka ji začíná více vytěžovat, Horáčková k tomu přidává i výbornou hru v poli a obě pomáhají skvělým servisem, ale musí je doplnit i hráčky na kůlech a tady zatím trochu tápeme. Jejich procento útoku je velice závislé na příjmu a ten v některých chvílích také moc nefungoval. Libero střídá dobré okamžiky s naprostými výpadky, opakuje se situace z minulé sezony, kdy ji chybí kvalitní trénink před sezonou.

Za Svitavy hráli: Klára Dvořáková, Lucka Dědková, Martina Fröhdeová,Linda Horáčková, Andrea Karafiátová, Kika Kopečná, Míša Sýkorová, Bára Šimková Trenér: Martin Knížek