První zápas roku = první body roku

Po zimní přestávce, kdy jsme nabírali sílu a hlavně kila díky převelikému množství řízků, kaprů, salátu a cukroví bylo načase opět spustit urputný boj o body v KP I. třídy mužů, kde se nám v první části sezony nedařilo úplně dle představ a i přes světlé dny a momenty jsme přezimovali až na devátém místě s pouhými 11 body. Plán do konce sezony máme jasný – odpoutat se ode dna a dotáhnout se na střed tabulky. Prvním soupeřem v roce 2019 nám byli hráči TJ Sokol Pardubice I., které jsme uvítali v sobotu, 12. ledna od 10.00 v tělocvičně ZŠ Felberova. Úvod jako z říše snů. Obávaného soupeře tlačíme precizní a bezchybnou hrou a Pardubičtí s námi nejsou sto držet krok. Za stavu 13:6 jsou dokonce odkázáni k oddechovému času. Ten jim, jak jsme posléze zjistili, nejspíše dosti otevřel oči, když si další timeout bereme my za stavu 13:14 z našeho pohledu. Do koncovky setu ale vše napravujeme a držíme pohodlné tříbodové vedení. Tedy pohodlné by bylo, kdybychom nezkazili dva servisy v řadě, navíc slabou ránou do poloviny sítě. Nedá se nic dělat, první set se prodlužuje. Řeknu vám, že takovou tahanici jste neviděli ani ve filmech, kde se naolejovaní svalovci na pláži Copacabana přetahují o lano s býkem, zatímco v okolí zní samba a drinky létají na baru s větší frekvencí než kulky u Verdunu. Bohužel pro nás, my máme býka ve znaku a jak už tomu bývá, svalovci v té přetahované obvykle vítězí. Set, který jsme bezesporu měli skvěle rozehraný, ztrácíme 31:33. Nastává období útlumu, kdy další set od začátku nemáme vůbec pod kontrolou. Nervy tečou, klid je v nedohlednu, stejně tak i naděje na vyrovnání, kdy za stavu 3:11 výrazně měníme sestavu. Hra se sice stabilizovala, nýbrž náskok soupeře se dotáhnout nepodařilo a tak druhou sadu ztrácíme taktéž, tentokrát 19:25. Až v dalším dějství se nám daří vrátit se zpět k naší hře. Dobře tlačíme servisem, skládáme jeden balon za druhým a konečně nekazíme podání. Odměnou nám je snížení stavu po vítězství 25:20. No a kdo z vás čekal happyend, asi koukal až moc o vánocích na pohádky. Kompletní rozložení, destrukce a beznaděj. Takto stručně si dovolím popsat pocity ze čtvrtého setu, v němž nám soupeř povolil jen devět bodů. První měření sil vyznělo lépe pro soupeře, ovšem začalo se blýskat na lepší časy.

TJ Svitavy – TJ Sokol Pardubice I. 1:3 (-31, -19, 20, -9)

V záloze jsme měli hned několik způsobů, jak se posilnit před odvetou. Polévka v přilehlé restauraci a jedno točené k tomu. Díky nejmenovanému strážníkovi v naší skvadře a jeho drahé přítelkyni se objevila i týmová butylka (rozumějte litrová lahev) s obsahem čirým, po švestkách chutnajícím, páleným a především zdravým! I s touto posilou v zádech, stejně jako s mohutnou fanouškovskou podporou (děkujeme všem, kteří si našli v sobotu dopoledne či po obědě čas!) se tedy vrháme do zápasu číslo dva. Opět velice vyrovnaný první set, kdy ani jeden z týmů není vyloženě v sedle, ale spíše se na koně snaží vyskočit, vyznívá lépe pro nás po výhře 25:23. Slabší povahy omdlévají v průběhu druhého setu. Nervy snad musely nadobro opustit Čížu, když jsme se blížili k dalšímu prodlužování. Naštěstí 64 bodů nyní potřeba nebylo, stihlo se to za 52 a tentokrát i se šťastným koncem pro nás. Ano, rozumíte tomu správně, druhá sada jde také pro nás za stavu 27:25 a my víme, že pátému celku tabulky sebereme minimálně bod. Člověk ale v sobotu brzy vstává, obětuje svůj drahocenný čas a rozhodně ne proto, aby se spokojil s jedním bodem, když může mít hned tři. Dlouhou dobu to i vypadalo, že se nám to podaří ukázat hned v dalším setu, ovšem do třetice všeho dobrého a v tomto případě spíše zlého jsme ve vyrovnané koncovce tahali za kratší konec a prohráli 23:25. Veškeré obavy z tiebreaku však odrazila kvalitní hra na síti. Zlepšené bloky byly stěžejním prvkem poslední sady dlouhé volejbalové soboty. Koneckonců dvěma bloky za sebou jsme i ukončili zápas (viz video na FB profilu Volejbal Svitavy, © Adam Čížek) a po vítězství 25:20 se tak mohli radovat z prvního letošního vítězství. O to sladší proti soupeři, který se chodí hádat o každý míč i přes výrazné vedení, ovšem to je spíše na delší vyprávění u skleničky nebo více.

TJ Svitavy – TJ Sokol Pardubice I. 3:1 (23, 25, -23, 20)

TJ Svitavy reprezentovali: Nikolas Zoikas, Jan Špaček, Jakub Pavlík, Michal Palla, Alexander Konečný, Alexandr Jedlička, Miroslav Odvárka, Lukáš Abrahám, David Pišín, Jiří Johanides, Pavel Simon, dvojice trenérů pánové Adam Čížek a Michalis Zoikas, od zápisu podporoval i zdravotně indisponovaný Adam Tomášek. Večer se vše patřičně oslavilo na 7. plese volejbalistů, jenž byl dokonalou tečkou za skvělou sobotou. Možná škoda toho prvního zápasu, jenže soupeř si brousil zuby na plný počet, my mu výrazně zatli tipec a dokonce se i posunuli v tabulce – nyní nám náleží osmé místo se 14 body! Věříme, že tato cenná výhra bude odrazovým můstkem pro výkony v druhé části zatím nevýrazné sezony a především další týden potvrdíme formu a výsledek proti zatím poslednímu týmu tabulky, kdy vyjíždíme do Letohradu. Nebojte se však, doma se také předvedeme. Vaši podporu budeme potřebovat v neděli 27. ledna od 10:00, místo boje bude ještě určeno, na FB to najdete nejrychleji, jakmile bude známo, přidám jej i sem. Děkuji za pozornost a na dalších zápasech se budeme těšit! Sportu zdar a volejbalu zvlášť!

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll