Registrační značka

Netradičně v neděli jsme se vydali na další utkání ligy juniorek, tentokrát do Vyškova. Při pohledu na tabulku mělo jít o jasnou záležitost. S Janou jsme však měly o starost postaráno, protože k dispozici bylo pouze sedm hráček, z toho byly obě nahrávačky, dvě klasické smečařky, jedna univerzálkosmečařka, libero a jedna jediná klasická blokařka.

V pátek jsme ladily herní systém na dvě nahrávačky a jednu blokařku. A protože jsme v týmu holky šikovný, který táhneme za jeden provaz, zvládly jsme to na jedničku s hvězdičkou!!!

Sedmička statečných:

Anička Fiedlerová (B), Terka Motálková (U,S), Verča Vondrová, (S,B), Kiki Kratochvílová (S), Evka Šimková (S,U), Anička Loukotová (N, přihrávka), Marki Šrůtková (N a všechno ostatní :-)

Volejbal Vyškov - TJ Svitavy 1:3 (-23,21,-19,-16), 0:3 (-20,-18,-17)

V úvodních setech obou zápasů jsme ztráceli hned od začátku díky našim vlastním chybám. Hned v prvním setu jsme za stavu 5:12 udělali 10! svých chyb - na servise, při přehrávání zadarmo...no děs. Holky byly zřejmě utrmácené cestou, kdy jsme vinou objížděk na trase u Boskovic dojeli mikrobusem až do Prostějova, a taky se asi promítlo brzké vstávání (odjezd v 6,15 - začínalo se v devět).

Nicméně v koncovce se rozpodávala Anička Loukotová a osmi body v řadě rozhodla, čí úvodní sada bude. Do druhého setu jsem změnila sestavu, kdy jsem místo Kiki na smeč posunula Evku a na účko poslala Terku. Volba to nebyla zřejmě úplně správná, set byl zakřiknutý, nedařilo se, čili jsme se, chtíc nechtíc, vrátili k původní variantě a s již více zaběhnutým novým systémem jsme zápas hladce dohráli.

Ve druhém utkání jsem poslala do hry prcky, Verča Vondrová se našla na lavičce, ve dvou setech vytvořila pěknou domácí atmosféru, při které jsme si zavzpomínali na všelijaké popěvky a říkačky z žákovských tažení. Ale aby jen tak neseděla, do třetího setu si střihla post blokařky. Samozřejmě s nadšením a ochotou jí vlastní :-)

Co se hry týče, ve druhém zápase jsme hráli pěkný volejbal, občas se vyskytl výpadek na příjmu, ale neohrozil nijak jasné rozložení sil na hřišti. Rozhodčí byl výborný, pískal direktivně a nenechal si do ničeho "kecat". Navzdory domácím, posuzoval přísně i nesené nahrávky jejich hlavní nahrávačky (výborně ale podávala...).

Z našich holek musím pochválit všechny (až na ty první setíky). Popraly se s novým systémem i určitou herní nepohodou a hlavně nutností mluvit a domlouvat se. Zmínit musím postupný růst Kristýnky, která z absolutní nuly v prvním setu vystoupala až na bod varu v setu posledním, a naprostý prim v univerzálnosti Markéty Šrůtkové.

Naše holky můžete vidět v akci již tento víkend, kdy v domácím prostředí hostíme 2. nejlepší výkonnostní skupinu Českého poháru kadetek/juniorek v hale Na Střelnici. Hraje se v sobotu i v neděli vždy od 9 hodin. Vstup je volný!!! Těšíme se na Vás!

Pavlína

PS: No a představte si, už nejsou espézetky!!! (SPZ), státní poznávací značky byly nahrazeny termínem "registrační značka". Tak i to jsem se cestou necestou do Vyškova dozvěděla :-)

 

Aktuální tabulka:

1   Junior Brno 14 10 3 0 1   40:13 36
2   Svitavy 14 10 0 2 2   36:15 32
3   Jehnice 14 8 1 1 4   31:17 27
4   Znojmo 14 5 1 2 6   24:27 19
5   Kroměříž 14 3 1 0 10   14:35 11
6   Vyškov 14 0 0 1 13   4:42 1

 

                                                                                                                                   

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll