Remíza v souboji o druhé místo v tabulce

K prvnímu jarnímu kolu jsme zajížděli do podhorské obce Výprachtice. Po příjezdu na místní kurty se nám naskytl pohled jako vystřižený z budovatelských filmů. Domácí hráči zběsile jezdili válcem, koštětem a hrablem po hřišti, hledali míče, síť a počítadlo, které pak stejně museli přivézt z místní tělocvičny. Důvtipný čtenář jistě pochopil, že sobota 3. května byl den, kdy hráči Výprachtic poprvé sáhli na své zimou poničené kurty.

Získat potřebnou tvrdost antukového povrchu se jim však nepodařilo, a tak se hrál spíše plážák se šesti hráči na každé straně.

Sokol Výprachtice - TJ Svitavy 2:3 (-19, -20, 24, 19, -12) a 3:0 (18, 22, 19)

První dva sety prvního utkání jsme domácí, kteří jevili známky vysílení z ranní brigády, celkem hladce přehrávali a vše směřovalo k naší jednoznačné výhře. Ve třetím setu se ale Výprachtice vzchopily a vybudovaly se náskok až osmi bodů. Přesto jsme tento set nezabalili a začali mohutně dotahovat. Stáhli jsme až na 24:24, ale pak už chybělo stěstíčko. Čtvrtý set jsme jasně prohráli a musel se hrát tie-break. To je ovšem naše specialita. Ze začátku jsme soupeře nabudili a nechali mu náskok 1:4, strany se točily za stavu 6:8 pro Výprachtice. Po změně stran se naplno rozjela svitavská tie-breaková mašina. O všem rozhodlo Klobyho zázračné eso, které soupeřův nejlepší přijímač pouštěl do autu, ale spadlo 30 cm do hřiště. V ten okamžik byl již stav 14:12 pro nás a o vítězství v sedmém tie-breaku v sezóně bylo rozhodnuto.

Ve druhém utkání byl již soupeř soustředěnější a zaslouženě zvítězil. Bojovali jsme, ale nešlo to. Za zmínku stojí náš tradiční zkrat v podobě série soupeřových bodů ve druhém setu. Set byl dobře nastartovaný, vedli jsme 8:3. Pak jsme začali narážet na koncentrovanou obranu soupeře na síti a nedařilo se nám složit míč. To se povedlo až za stavu 8:11!!! Dostali jsme 8 bodů v řadě a to už je pomalu na zápis do Guinessovy knihy.

I přes převahu soupeře ve druhém utkání hodnotím naše vystoupení pozitivně. V soutěži už není žádný tým, který bychom v této sezóně aspoň jednou neporazili.

Sestava: Melis, Pipin, Kloby, Onďas, Dolík a Zdenál, libero Máza - Bury a Pájin

Bezchybně řídil rozhodčí Maťátko z České Třebové. Hráno bez karet.