Rozhovor s Jedlou a Mirďasem

Jako další, které vám představujeme jsou naši dva smečaři. Snažili jsme se otázky lehce obměnit a určitě vás jejich odpovědi zaujmou.

MIRĎAS

1.Prošel jsi určitě několika skvělými trenéry ve Svitavách. Jaký na tebe měl asi největší vliv?
Určitě Marek Meluzín. Podle mého mě toho nejvíce naučil. Byl to můj nejlepší trenér. Trénink Melise byl zábavný, náročný, pořádný, nebyl statický, Melis byl vždy objektivní a to si myslím, že umí málokdo.

2. Studuješ v Brně? Jaká škola to je?
Ano studuji. Vysoké učení technické, fakultu stavební, obor: Konstrukce a dopravní stavby, zaměření: betonové konstrukce

3. Co dojíždění na tréninky a zápasy? Dá se zvládnout?
Na tréninky ve Svitavách chodím pouze v pátek. Nicméně v Brně chodím na jiné tréninky každé úterý. Takže zvládnout se to dá tak na půl.

4. Už když jsi byl v žácích, tak jsi vynikal hlavně svými zákroky v poli. Změnilo se něco od té doby?
Opravdu? No nevím o tom, každopádně mi přijde, že od žáků se volejbal dosti zrychlil a už se toho v poli tolik nestihne.

5. Zatím máte za sebou jen pár zápasů, ale tvůj výkon je velmi stabilní a přínosný. Jak to vidíš ty?
Ačkoliv to tak možná nevypadá, tak každý zápas bojuji se svou psychikou. A ano, myslím si, že když jsem v psychické pohodě, tak je můj výkon uspokojiví. Nicméně není tomu tak vždy. Jsou i chvíle kdy se přestává dařit.

6. Co tě dokáže pořádně při hře vyhecovat?
Pokud se každý snaží a jde do každého míče na 100 %. To mě dokáže nakopnout.

7. Co si myslíš o svém týmu? Jak vidíš vaše umístění v tabulce na konci první části soutěže?
Jsme mladý a malí tým. Teď nemyslím počtem ale vzrůstem. S tím se pojí spoustu věcí, které si myslím, že jsou charakteristické pro náš tým. Máme málo zkušeností a jsme hodně psychicky labilní. Všichni chceme strašně vyhrát, ale ono to samo nepůjde. Jak jsem zmínil, jsme malí tým, a proto taky máme problém se prosadit na útoku. V těchto soutěžích už nelze míč přehrát na soupeřovu stranu a doufat, že to pokazí nebo nevezme. Tady už se musí řezat, jinak soupeř zařízne nás. Jinak soupeři jsou silní, zkušení a pokud se umístíme v tabulce do čtvrtého místa, tak to za mě bude úspěch.

8. Počet fanoušků je poměrně velký na vaše domácí zápasy. Jak se ti hraje?
Abych řekl pravdu, tak na mě to nemá zas až tak veliký vliv. Snažím se podávat stejné výkony jako když kolem nás fanoušci nejsou. Tím samozřejmě nechci říct, aby fanoušci nechodili. Myslím si že mnoha mým spoluhráčům to pomáhá a i mě potěší, když vím že naše zápasy jsou koukatelné pro diváky.

9. Chtěl bys ještě něco říci?
Ani ne.

JEDLA

1.Zatím patříš mezi ty mladší v týmu … jaké byly tvé začátky?
To jsem si uvědomil až teď, vůbec věkový rozdíl nevnímám. Jsme všichni na stejné vlně. Co se týče začátků, ty směřují do 7. třídy základní školy, kdy jsem po ukončení působení v hokejbalovém týmu hledal jiný vhodný sport. Přivedl mě na ,,zkušební trénink” velice dobrý kamarád, v té době spolužák, Ronald Čadílek. Pod taktovkou měl tehdy mladé ogary Petr Sezemský, alias Máza. Velice mě to chytlo, ikdyž tehdejší kolektiv nebyl tak dobrý, jako je tomu dnes.

2. Střední školu jsi studoval v Brně na Botance (sportovní gymnázium). Jaké to tam bylo?
Studium na gymnáziu spojené s většinou dvou fázovými tréninky nebylo zpočátku jednoduché. Tehdy mi trvalo zvyknout si na každodenní zátah - škola, trénink, škola, trénink. Přicházel jsem na internát v půl osmé večer, kdy bylo potřeba zvládnout ještě školní povinnosti na další dny. Člověk si zvykne v průběhu druhého pololetí. Spoustu mých spolužáků tehdy ze školy odešlo, přestoupilo do jiného studijního programu apod. Co se studijní náplně týče - určitě jsou školy, kde je důraz na učivo kladen výrazněji. My byli zkrátka trochu,,ochuzeni” z důvodu velkého počtu sportovních aktivit. Jsem však za výběr školy spokojen. Myslím, že mi více dala, než vzala. Hlavně co se i přátel týče. Lidi od sportu byli vždy fajn.

3. Hrál jsi také nějaký rok za Volejbal Brno - extraliga kadetů a juniorů + 1. liga mužů … jak se ti v Brně hrálo?
Ano, za volejbal Brno jsem odehrál 5 sezón. Také jsme s týmem získali spoustu krásných titulů. Nikdy jsem však nebyl enormně upřednostňovaný hráč. Měl jsem nevýhodu, že v našem ročníku byli ostatní hráči ročníku 97 či 98 a já měl ještě k tomu odklad, což znamenalo, že jsou ve výběru reprezentace. Já se do reprezentace 95 nikdy nedostal, tam byli hráči, kteří měli několikaleté zkušenosti navíc. A tito ,,repre” hráči mají ve Volejbal Brno vždy plusové body. Chybou byl i fakt, že do Brna jsem přišel jako blokař. A na to já neměl parametry. Ve Svitavách to věděli, zejména trenéři, ale dříve nebylo hráčů nazbyt a tak jsem na tomto postu ,,vyrůstal”. V Brně jsem se na smečaře musel přeučovat spoustu nových věcí. A to trvalo. Býval jsem i velký stresař, a proto když jsem se do důležitých zápasů dostal, nebýval to vždy kvalitní výkon. Jinak zkušeností jsem nasbíral mnoho. Jsem za vše velice vděčný.

4. Měl jsi krátkou pauzu od volejbalu, jako registrovaný hráč. Máš za sebou první zápas. Jak se ti hrálo?
Je to tak. Pauza byla delší, popravdě jsem si myslel, že hrát již nebudu vůbec. Ale nedalo mi to. Volejbal mi enormně chyběl. Chodím pravidelně do fitka, ale to mi nestačí. Proto si velice vážím toho, že s klukama můžeme společně čelit novým zkušenostem, novým příležitostem a udržovat tak svitavskou mužskou složku naživu. Těší mě, že jsme vyhráli. Je co zlepšovat. Líbí se mi, že má tým pod taktovkou Adam Čížek. Dává do toho hodně energie. Baví ho to a to je nejdůležitejší. Takže věřím v progres celého týmu. Pevně doufám, že další zápas vyhrajeme znovu.

5. Jak vnímáš kluky ve svém týmu? Jaké si myslíš, že jsou šance v KP1?
S klukama v týmu nemám nejmenší problém. Myslím si, že tu má každý alespoň dostačující dávku zdravého smyslu pro humor. Jak jsem již psal, jsme na jedné vlně. Všichni chceme vyhrávat a hlavně si i kvalitně zahrát. Co se týče šancí v soutěži, zde ještě popravdě nevím, s kým máme tu čest. Jakmile poznáme soupeře, budeme moci hodnotit. Přiznám se, že cíle mám vysoké. A sebevědomí nám všem nechybí, tak bychom mohli uhrát nějaký pěkný výsledek.

6. Kde momentálně pracuješ/studuješ?
Podnikám v bankovní a realitní sféře. Dálkově studuji Právnickou fakultu MU.

7. Máš ještě něco na srdci?
Budu moc rád, když svitavský mužský volejbal chytne druhou mízu a bude na nás chodit tolik fanoušků, jako tomu bylo v době, kdy jsme s klukama, Meldou a Elvisem hrávali Český Pohár. To bývala hala plná.

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll