Rozhovor s kapitánem GHE - vítězem 1. MVL

Vítězem letošní Městské volejbalové ligy se stal tým GHE pod vedením kapitána Adama Čížka, který je zároveň i dirigentem hry. Rozhovor s Čížou nám připravila Verča Vondrová.

Jak ses k volejbalu dostal a jak dlouho ho hraješ?
K volejbalu mě dostala klasicky mamka. Bylo mi asi 5 let. Byl to můj první trénink s Mázou.

Děláš něco jiného než volejbal?
No jelikož chodím na sportovku do Brna, tak nemám čas na jiný sport a ani bych nechtěl. Volejbal mi stačí.

Jaký je tvůj nebo týmový největší úspěch ve volejbale?

Až na to, že jsme s klukama minulý rok vyhráli MVL a tenhle rok i s holkama vyhráli po druhé, tak asi to když jsme byli druzí v Českém poháru a třetí na republice. Jinak takový ty první, druhý místa v přípravkách nějak nebudu zmiňovat.

Máš nějakého oblíbeného sportovce?
Jako obdivuji určitě několik sportovců, ale oblíbeného nemám.

Chtěl jsi být vždycky nahravač? Pamatuješ si, na jakém postu jsi začínal hrát?
Tak určitě, že nahravač jsem vždycky být nechtěl. Asi každý by chtěl být smečař a dávat jeden bod za druhým a občas si to říznout do debla. Taky jsem už hrál na všech postech a není to ani na jednom lehké a tak se do ničeho jiného než do nahrávání už nehrnu. Ale občas bych si zasmečoval. A asi jsem začínal i jako nahrávač, nebo si to moc nevybavuji. S mojí výškou asi moc jiného hrát nejde.

Studuješ v Brně Sportovní gymnázium, kde se volejbalu věnuješ opravdu hodně, vidíš u sebe nějaké zlepšení v čemkoliv ohledně tvé techniky?
Co se týče techniky, tak vše mě naučili ve Svitavách a teď se to snaží v Brně vylepšit a zdokonalit, což se mnou není lehké, jak někteří ví. Zvlášť s mým blokováním. Asi z čeho mam největší radost je to, že sem si zlepšil výskok o něco málo.

Jak náročný je tvůj týden v Brně a kolikrát denně máte tréninky?
Abych pravdu řekl, je to trochu jiné na fyzičku než ve Svitavách, ale dá se to zvládnout. Jsou i někdy stavy, kdy fakt nemůžete po dopoledním tréninku a ještě musíte na dvě hodiny do školy a pak na druhý trénink. Trénujeme v pondělí a ve středu dvakrát a úterý, čtvrtek a pátek jednou.
Jaké jsou tvé plány do budoucna, chtěl by ses dále věnovat volejbalu?
Plány nějak nemám. Uvidím, jak se to bude v Brně vyvíjet a jak na tom budu já a jestli ještě vyrostu. Určitě bych se chtěl dál věnovat volejbalu a taky si hlavně zahrát za Svitavy, pokud to půjde.

Ty a tvůj tým jste opět kralovali na Městské volejbalové lize, líbila se ti letošní MVL a jak by jsi ohodnotil výkony tvého družstva?
Liga podle mého se určitě vydařila. Sice počasí nebylo úplně vždy ideální, ale hlavně že se vše odehrálo. Asi jediné mínus, které bylo tenhle rok, byla účast. Pět týmů je celkem dost málo a v druhé lize bylo jen osm, což není taky jak velké číslo. Jinak organizace a občerstvení a všechny věci kolem byly přímo luxusní.
Myslím, že jako tým jsme byli super. První dvě kola jsme hráli skvěle, pak se to na pár kol zhoršilo, ale na finále jsme chytli formu a myslím, že to bylo parádní. A zvlášť takové malé finále s Drink teamem, se kterým jsme zahráli parádní volejbal, který bavil jak nás, tak si myslím, že i hráče z Drink teamu. Jistě, že s C teamem to bylo trochu horší, ale nakonec jsme byli první, takže velká spokojenost. Tenhle rok jsme měli dva důvody být první. A to, že jsme chtěli obhájit titul z minulého roku a druhý důvod byl to, že to byl náš poslední rok, co jsme MVL hráli, protože příští rok už většina z nás hrát kvůli věku nebude.

Pojedeš na Hošťálkovou 2014? Jestli ano, těšíš se?
Nevím, jestli pojedu do Hošťálkové, jelikož nám na začátku srpna v Brně začíná příprava. Minulý rok jsem přijel na víkend, ale tenhle rok nevím. Budu se snažit to nějak zařídit, abych mohl přijet na pár dní.

Vzkážeš všem, co mají něco společného se svitavským volejbalem?
Můžu vzkázat jen to, abyste všichni fandili na zápasech a přišli se na nějaké podívat. A taky, aby se zpátky přihlásily týmy na ligu, které se letos nezúčastnily, aby se mohlo hrát ve velkém počtu.

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll