Rozhovor s novým trenérem žen

Nakonec to dopadlo. Kvalifikace se uhrála a 2. liga byla doma. No jo, ale žádný trenér na dohled. Na pomoc jsme vyslali posly směr Česká Třebová, kde věkem končil tým prvoligových juniorek... a tak ženský společně s novou soutěží mají i nového trenéra a nové spoluhráčky, všechny si postupně představíme. Začínáme trenérem! Jmenuje se Martin Knížek a trochu blíže se s ním můžete seznámit prostřednictvím následujícího minirozhovoru, který byl sepsán na začátku sezóny.

 

 

Jméno: Martin Knížek
Post: Za postranní čarou
Oblíbený hráč/hráčka: Všichni, kdo umí volejbal

1. Jak jste se dostal k volejbalu?

Trénovat jsem začal, když jsem vozil syny na tréninky, potom si dodělal trenérskou třídu, no a už u volejbalu zůstal.

2. Největší sportovní úspěch?

Trenérský asi kvalifikace do extraligy juniorů, 2 roky na špici 1. ligy juniorek a možná Svitavy?

3. Největší trenérský „oříšek“?

Momentálně úžasná vyrovnanost všech hráček a bolest ženského volejbalu… „kecání“ při tréninku.

4. Přibližte nám něco málo o Vás, odkud pocházíte, jaké jsou Vaše zájmy…?

Jsem z České Třebové, mám dceru, bydlí tady ve Svitavách a dva kluky, oba hrají II. ligu. Bydlíme v rodinném domku a tak většinu volného času zaberou práce okolo něho. Jinak rád sednu na kolo nebo lenoším, ale na to moc času není…

5. Proč jste souhlasil s trénováním?

Byla to do určité míry výzva trénovat „dospělý“ volejbal, protože se mi z důvodu odchodu na školy rozpadl tým juniorek v České Třebové. Dlouho jsem zvažoval, zda nezůstat v České Třebové a trénovat II. ligu mužů, ale nakonec dostal přednost ženský volejbal a nabídka tady ze Svitav.

6. Jak na Vás zatím působí atmosféra ve svitavském volejbalu?

Úžasně. Vidět celou velkou halu zaplněnou volejbalem od těch nejmenších až po dospělé…Další plus, proč jsem souhlasil s trénováním. Je vidět na celém chodu oddílu chuť pracovat, každý dle svých možností. Něco podobného jsem zažil i v České Třebové, i když v menších rozměrech.

7. A co hráčky? Neštvou Vás už?

Mým prvním úkolem tady bylo zapracovat několik mladých hráček z České Třebové do zaběhnuté výborné party, což se, myslím podařilo. Po začátečním vzájemném oťukávání již hráčky pochopily můj způsob vedení tréninku a také to, že pokud se mi něco nelíbí, tak to řeším hned a po svém. To samé vyžaduji od nich. Zatím myslím oboustranná spokojenost, ode mě určitě.

8. Jaké jsou ambice do nadcházející sezóny?

Určitě udržet II. ligu, pokud bychom se pohybovali ve středu tabulky, potom spokojenost, všechno ostatní by byl bonus a velký úspěch. Hráčsky na to je, otázkou bude kvalita soupeřů, protože moravská část soutěže je určitě kvalitnější než obě české.

9. Máte k dispozici 13 hráček, už máte jasno, jaká bude jejich úloha na hřišti?

Výhodou (možná nevýhodou) je úžasná vyrovnanost a schopnost hráček alternovat na více postech. To jsem dřív neznal a tady najít optimální složení základní šestky bude záviset i na momentální pohodě jednotlivých hráček. Něco v hlavě už mám…

10. Něco, co byste chtěl říct závěrem?
Natrénováno (kvalitně) máme, hráčky si přidávaly i v individuálních venkovních trénincích. Pokud toto prodají i v jednotlivých zápasech, tak se máme na co těšit. Všechny zvu na naše zápasy.

Děkujeme za rozhovor a přejeme pevné nervy :-)

 

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll