Rozhovor s Václavem Liškou

Svitavský dorostenec Václav Liška působí tuto sezónu na hostování v České Třebové, se kterou hraje nejvyšší kadetskou soutěž - extraligu. Na moji nabídku rozhovoru pro náš web ochotně přistoupil. Dnes vám přinášíme Vencovy odpovědi na dotazy týkající se jeho působení ve Třebové.

Jak jsi se dostal k tomu, že hraješ letos nejvyšší kadetskou soutěž za Českou Třebovou?

První kontakt, ke kterému jsem se dostal, byl bývalý trenér České Třebové Rostislav Hanzelka, který mi na jednom turnaji mladších žáků, který jsem pískal, nabídnul účast na beachovém volejbalovém kempu v Itálii a já jsem se ho s nadšením zúčastnil. Kluky ze Třebové jsem už znal z výběrových kempů a protože jsem se osvědčil jako začínající nahravač, nabídl mi hrát za Českou Třebovou třeba jen na zkoušku. Kývnul jsem a za pár dní mě čekal první trénink. Ale opouštět svoje kamarády a hráče ze Svitav bylo opravdu těžké. Dokonce natolik, že jsem prvních pár měsíců vůbec v České netrénoval a radši jsem chodil trénovat se svými sehranými přáteli. Po několika měsících, kdy jsem nezvládl tlak ze strany rodičů a kamarádů, jsem opět zavítal do Třebové a hned jsem byl nominován na turnaj v Polsku, kde jsme obsadili druhé místo hned za domácím Olawským družstvem. Jenomže opouštět přátele je velice těžké a já jsem zase přestal trénovat v České a chodil jsem na svitavské tréninky. Až později jsem si uvědomil, že vlastně o nic nejde a že by to přece jen mohl být přínos a tak po druhém kempu jsem zase začal trénovat ve Třebové a tím pádem teď hraju s nimi extraligu.

Jak se vám zatím v extralize daří?

První kolo neproběhlo podle našich představ a to především nedostatečnou přípravou našeho družstva. Všechny týmy trénují víckrát týdně než my a to je asi důvod proč jsme se dosali do horší "barážové" skupiny. Každopádně i tak je to pro každého z nás obrovský přínos do volejbalového života a osobně si myslím, že druhá část soutěže bude kvalitnější a zkrátka lepší.

Jsi v družstvu jediný hráč, který volejbalově nevyrůstal v České Třebové, nebo je vás víc? S kým ze spoluhráčů si nejvíc rozumíš?

No jediný hráč rozhodně nejsem. Spolu se mnou ještě hrají tři kluci z Lanškrouna, po jednom z Litomyšle a z Chvaletic a příležitostně i dva kluci z Ústí nad Orlicí. Zbytek družstva už tvoří Třebovští hráči. Ale jak už jsem uvedl, všichni už se známe z předešlých let z krajského výběru, takže spolu všichni vycházíme dobře. Ale nejbližší je mi asi přece jen Třebovský nahravač Matouš Krpata, od kterého se mám stále ještě co učit, a který mi vždy dobře poradí, čehož si samozřejmě cením.

Jaký je vůbec systém kadetské extraligy a co vás teď čeká v barážové skupině?

Celá soutěž byla rozdělena do dvou šestičlenných skupin (zřejmě Moravská a Česká) a během deseti kol se rozhodlo která tři družstva z každé skupiny postoupí a která budou hrát barážovou skupinu. Ostatně každý se může podívat na www.cvf.cz kde jsou výsledky všech odehraných zápasů a na rozpis naší soutěže. A i když to bude barážová skupina, myslím si, že to nebude žádná hračka a doufám, že se se soupeři popereme a udržíme naši účast v extralize i pro příští rok.

Další kolo extraligy je na programu příští víkend 18. - 20. ledna. Mohl bys pak čtenáře našeho webu poinformovat o tom, jak se vám dařilo?

Zajisté a rád vás budu informovat po celý průběh extraligy.

Díky za rozhovor a přeju udržení kadetské extraligy ve Třebové i pro příští sezónu.

Rozpis a výsledky zápasů barážové skupiny najdete na www.cvf.cz/souteze.php.

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll