S Barčou Šimkovou o putování Českým pohárem juniorek

Sezóna utekla jako voda. Juniorky v neděli zakončily své působení v lize. Tečku za soutěžním ročníkem 2013/2014 obstará již tento víkend poslední kolo Českého poháru v Přerově. V dnešním rozhovoru s Barčou Šimkovou se dočtete, jak se našim holkám v ČP daří. A taky něco navíc :-)

O víkendu se odehraje poslední kolo Českého poháru kadetek/juniorek. Přibliž nám vaši cestu pohárem.

Kvalifikace do Českého poháru se konala už 21. - 22. 9. 2013 v Teplicích a Hradci Králové. Vlastně celá naše juniorská sezóna začala brzy (28. 9.) a končila tento víkend (23. 2.). Našim úkolem bylo se kvalifikovat a dále se umístit v co nejlepší osmičce. Kvůli nemoci Vendy Tmejové jsme jely bez hlavní nahrávačky, ale myslím, že Terka Baráková a Míša Frantová se toho chopily, jak nejlíp mohly. Byl to také rozjezd pro Terku Kissovou, která poprvé hrála po dlouhodobé nemoci. Při posledním zápase v sobotu jsem špatně dopadla na svojí spoluhráčku, takže jsem v neděli nehrála. Holky bojovaly, jak nejvíc mohly, a nakonec jsme se umístily ve 2. osmičce.

1. kolo ČP se konalo (skoro jako vždy) v Hradci Králové 26. - 27. 10. Chtěly jsme se dostat do 1. osmičky, ale někdy, když se chce moc, tak to nejde. Hlavně nám šlo o to, aby se další kolo poháru hrálo u nás. Tak jsme nakonec fandily Lanškrounu, i když nám to trhalo srdce:D, aby postoupily do 1. osmičky, protože chtěly další kolo poháru také pořádat. V tomto kole jsme se umístily na 4. místě a těšily jsme se na další kolo ve Svitavách!

2. kolo ČP se konalo u nás 30. 11. - 1. 12. Vždycky jsme si tohle s holkama přály, tak se nám to konečně splnilo. V tomto kole jsme doufaly, že postoupíme výš i díky domácímu prostředí a skvělým věrným fanouškům. Ne že bychom se chtěly vychloubat, ale myslím, že jsme zatím byly nejlepšími pořadately. Každá z nás něco napekla, každé družstvo mělo vlastní koš na věci a naše hala? Někteří trenéři stáli na palubovce 10 minut s otevřenou pusou a jen zírali.
Sobota se nám povedla, jak nejvíc mohla. Neprohrály jsme ani jednou a ještě jsme hned na začátku rozsekaly Moravskou Třebovou. Bohužel to odnesla Sára s výronem. Potom jsme bojovaly i za ni. Atmosféra byla úžasná, fanoušci nás podporovali, jak jen to šlo. Je to skvělý pocit, když víte, že ti lidé fandí jenom vám. V neděli proběhlo speciální testování všech, jako domácí jsme musely začít, nikdo nevěděl, co to bude. Bylo nám jasné, že nějaká blbost. A taky že jo. Všechny jsme musely udělat hvězdu. Záchranka nepřijela, všechny jsme přežily a mohlo se jít hrát. V neděli jsme sice prohrály, ale na postup to stačilo.

3. kolo ČP se konalo v našem “oblíbeném” Lanškrouně 1. – 2 .2. V tomto kole jsme se chtěly udržet v 1.osmičce. Hrály jsme jak nejlíp mohly, ale bohužel to na udržení nestačilo. Také jsme měli menší výpadek hráček. V sobotu odpoledne se udělalo Ádě Marvanové špatně, a tak jela s Renčou a Denčou Andrlíkovou, které se na nás přijely podívat, domů. V neděli ráno se nás sešlo na autobusovém nádraží místo 11 holek jen 8. Přes noc padla ještě Vendy a Hary (Nikča Haraštová).
Myslím, že ve všech kolech hraje velkou roli náš příjem, který někdy nemáme úplně precizní.

Čeká vás poslední kolo v Přerově. Průběžně jste v ČP na 10. místě. S kým budete hrát? Víte, co od soupeřek očekávat?
Poslední kolo se odehraje tento víkend a čeká nás Přerov, Turnov, Střešovice KKY, Junior Brno KKY, Mělník, Litvínov a Mělník. Proti většině už jsme hrály, ale nikdy nevíte, co se stane. Určitě se budeme snažit vyhrát všechno, nebo aspoň co nejvíce zápasů, abychom se umístily na nejlepším celkovém místě.

Co Tě na ČP nejvíce baví? ...a co bys případně i vypustila…
Na poháru mě nejvíc baví především hra. Zahrajeme si i proti jiným družstvům, než v sezóně a získáme zde nejvíc zkušeností. Také se mi líbí, že trávíme celý víkend spolu jako kolektiv. I když máme někdy určité skupinky, tak společný večer a snídaně nemají chybu.
Z poháru bych vypustila sobotní porci pěti zápasů. Někdy je to náročné, když se hraje do osmi do večera.

Právě skončila dlouhodobá soutěž 1. ligy juniorek. Poslední zápasy jste odehrály tento víkend v Bílovci, jak se vám tentokrát dařilo?
Byly jsme nabuzené, protože minulý víkend jsme porazily Šlapanice a hra s Brnem byla opravdu senzační, jenže.. Opět se potvrdilo, když si člověk moc věří, dopadá to špatně. Zápas byl za hodinu hotový a na nás by člověk nenašel ani kapku potu. V šatně padaly fórky, tak vyhrajem aspoň set, ať to nevypadá blbě. No a ejhle, set byl náš. Jenže pak nás čekala opět ledová sprcha. V dalších dvou setech jsme nedaly dohromady ani 30 bodů a v tu chvíli by nás porazily i mladší žákyně. Soupeřky si myslely, že to mají v kapse, ale opak byl pravdou. Vypadalo to, jako když jsme kompletně vyměnily hráčky, vyhrály set a v tie-breaku jsme jim nedaly šanci se ani nadechnout.

V 1. lize jste se umístili ve své skupině na šestém místě, dalších šest celků jste nechali za sebou. Věkem by většina hráček mohla hrát ještě za kadetky, i tak jste s jistotou soutěž udržely. Jak bys zhodnotila úroveň soutěže 1. ligy juniorek, český pohár a ligu kadetek, kterou jste hrály s holkama v minulém ročníku?

Základní část připomínala spíš krajský přebor plus jsme si mohly zajet na výlet do Brna a Znojma. To nás trochu zklamalo, že i když hrajeme ligu, tak stejně hrajeme proti soupeřkám z Moravské, České a Poličky. Samozřejmě jsme se chtěly dostat do té lepší skupiny a ligu si udržet. Nejsme žádná béčka a zmákly jsme to.
Nástavbu jsme hrály spíše kvůli zkušenostem. Volejbal byl kvalitnější, ale i tak si myslím, že jsme byly vyrovnaným soupeřem. Když to srovnám s loňskou sezónou, zahrály jsme si lepší a vyrovnanější volejbal, protože vloni to bylo spíše, že buď jsme prohrály nebo vyhrály na plné čáře.
Český pohár je kapitola sama o sobě. Setkáme se s týmy, které jsou lepší než my, ale snažíme se tyhle zápasy využít jak jen nejvíc můžeme a užíváme si lepší volejbal.

V sobotu jsi zaskočila na výpomoc v KP kadetek, kde se našemu oddílu podařilo zvítězit. Jak se Ti hrálo v Žichlínku? Scházela Ti "dvorní" nahrávačka?
Do Žichlínku jsme jely vyhrát, takže jsme ani na prohru nepomyslely a taky se tak stalo! Zápas byl úspěšně odehraný za hodinu výhrou 3:0 pro nás. Hlavní náhry se ujala Míša Frantová. I když jí to občas ulítlo, tak se mi hrálo dobře. Hrála jsem i s Markétkou Šrůtkovou a Verčou Vondrovou a jejich humor při hře neměl chybu. Procvičila jsem si i svoje hlasivky různými pokřiky, které jsme dělaly naposled tak v mladších začkách.
Je jasné, že mi Vendy scházela, přece to je jen hlavní nahrávačka. Ale Míšu musím pochválit.

S Vendy jste tahounky celého týmu, chodíte spolu i do školy.. nelezete si už na nervy??? :-)
Tak jasně, že si občas lezem na nervy. To by bylo dost divný, kdyby ne. Nejlepší jsou tréninky, když to jedné nejde a druhá pořád chodí pro balón a vzájemně se vraždíme pohledem. Už na sobě poznámě, kdy je ta druhá naštvaná, tak se pak začneme smát a je to zase v pohodě. Nebo když Vendy řeknu, ať mi to nahraje jinak a ona jen řekne „já vím!“ a ani se na mě nepodívá, protože ji samotnou štve, že to nahrála špatně a já jí ještě řeknu, jak to chci. Nebo když mi nahraje super náhru, a já to zabiju … ale do autu. Nic mi na to neřekne a to je kolikrát horší, než kdyby mě seřvala jak malou holku..:D Ale jinak si myslím, že naše kamarádství nám hrozně moc pomáhá v tom, jak jsme společně sehraný.

Příští rok maturita. Už máš plán, co po gymplu?
Na tuhle otázku kdybych znala odpověď, tak budu ráda. Určitě to ale nebude cesta na práva nebo tak, ale chtěla bych studovat něco v oblasti sportu.

 

Děkujeme za rozhovor.

 

 

 

 

 

 

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll