S Opavou opět "pouze" 5 bodů !

V sobotu jsme se vydaly do daleké Opavy, kde jsem i přes roli favorita očekávala velký boj.

Sestava: Fiedlerová Anička, Hendrichová Ráďa, Hendrichová Verča, Kovářová Verča, Loukotová Anička, Motálková Terka, Šimková Evča, Vondrová Verča

1. Zápas: Opava - Svitavy 2:3 (21, -20, -21, 28, -11)
2. Zápas: Opava - Svitavy 1:3 (-13, -20, 15, -21)

V hlavě jsem měla utkání z domácího prostředí, kdy jsme první dva sety absolutně nezvládly a vypadalo to, že ani ne po hodině bude první zápas u konce, ale zvládly jsme parádní obrat a nepustily soupeře dopředu.

První set v Opavě vypadal velmi podobně, mrtvě. V dalším setu jsme se ale zvedly a soupeřkám nedovolily jít dopředu. Zápas se zdramatizoval ve čtvrtém setu, který jsme měly dobře rozjetý a i přes několik mečbolů jsme jej nedokázaly dotáhnout do vítězného konce a vše se rozhodovalo v tie breaku, který jsme ovládly.

Do druhého zápasu nemohla nastoupit Verča H., které se podařilo při obraně v poli ve třetím setu prvního zápasu zablokovat si krk, takže jsme hrály v oslabení a pouze se sedmi hráčkami. Do prvního setu jsme ale vlítly a díky dlouhé sérii Rádi na servisu jsme si udělaly náskok, který jsme udržely až do konce. Soupeřkám se nic nedařilo a vše nasvědčovalo tomu, že to bude hladká jízda. Pak se ale síly vyrovnaly, my jsme začaly dělat mnoho chyb a přestaly jsme tlačit servisem a ve třetí sadě jsme prohrály velkým rozdílem. O to cennější byl, že jsme se opět zvedly a dotáhly zápas do vítězného konce.

Škoda jednoho ztraceného bodíku, který by nás opět přiblížil více Zlínu. Stále nás trápí stejné chyby a řekla bych i lenost a špatný přístup ke hře.

Již zítra se utkáme v domácí hale Na Střelnici s favoritem a leaderem tabulky, Frýdkem Místkem. Frýdek na svém kontě nemá ještě ani jednu prohru, proto očekáváme velice tvrdý bod o každý bodík. Přijďte se podívat a podpořit nás v posledním domácím zápase sezóny !

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll