Sedm statečných potřetí...

V sobotu jsme v hale Na Střelnici hostily družstvo Litomyšle. To za dobu našeho působení v druhé lize prošlo obměnou a hodně omladilo. Letos ještě nevyhrálo zápas, prozatím získalo pouhý jeden vítězný set...i tak jsme nechtěly nic podcenit. To se nám podařilo a mírně jsme zvýšily náskok v čele tabulky.

TJ Svitavy – VK Litomyšl: 3:0(20,16,8) a 3:0(15,11,16)

Věděly jsme, že v sobotu nemůžeme počítat s Mončou a Pájou. Šanci konečně naplno ukázat, jak se posunula naše souhra, měla dostat Sabka. Ta bohužel v týdnu onemocněla, a tak se s postem nahrávačky musela vypořádat Renča, která se s obdobnou situací už potkala v jednom ročníku 2. ligy. Stejně jako tehdy i v sobotu ukázala, že rozdávat náhry, je jí vlastní :)

První set jsme se rozjížděly velmi pomalu. Body přibývaly, k naší nelibosti a překvapení, na obou stranách zhruba stejně. Spíše to bylo oťukávání soupeře, rozehrávání se...a najednou tu byla koncovka. To jsme pochopily, že se už začalo hrát, zapnuly a vyhrály první set 25:20. Další set jsme pokračovaly v soustředěném výkonu, dobře jsme přijímaly, pomáhaly si kvalitním servisem a úspěšně jsme útočily. Třetí set už byl třešničkou na dortu, Litomyšl se zmohla pouze na 8 bodů a my mohly slavit další výhru v soutěži. V útoku jsme tentokrát spoléhaly hlavně na smečařky z hlavního kůlu, které dostávaly nejvíce náher. Obzvlášť dobře si s obranou soupeřek poradila Marťa, která byla nejvytíženější i nejvíce bodující hráčkou prvního zápasu.

Do druhého zápasu jsme nastoupily za cca 45 minut. Tentokrát jsme nezanedbaly zahřátí a rozehrání se (i když soupeřky se divily, že chceme 10 minut před začátkem zápasu „jít už na sako”). Znovu jsme zatlačily soupeřky servisem a lehce jsme si poradily s jejich nevýrazným útokem. Naopak my jsme dobře přijímaly, mohly rozložit útok na všechny hráčky a lehce jsme si dokráčely pro další sobotní dva body. Po dobrém výkonu to chce dobré jídlo, a tak jsme se utíkaly odměnit něčím dobrým Na Kopeček :)

Sestava: náhra – Renča, blok – Vendy, Bláža, Katka, účko – Katka, Jája

Příští týden jedeme už podruhé v sezóně do Pardubic, tentokrát na Teslu, která je průběžně osmá, s bilancí 3 výher a 9 proher. Zde budeme chtít potvrdit roli favorita a připsat si další čtyři body na naše konto! 3. prosince se utkáme doma v hale Na Střelnici s družstvem ze Slatiňan, poprvé si budeme moci užít po delší době centr, tak zveme všechny fanoušky – bude to naše poslední domácí utkání v roce 2011!!!