Sezóna zakončena bez ztráty setu!

V sobotu 23.3. jsme se v příšernou ranní hodinu vydaly do Chvaletic k našemu poslednímu dvojzápasu v této sezóně. Už v autě naštěstí ospalost přemohla veselá nálada, takže jsme na hřiště nastoupily s úsměvem a odhodláním dovézt všech 6 bodů. Povedlo se.

Do prvního zápasu šla na náhru Anička, na blok Vendy se Zdenčou, na účko Kika a na smeč Luca s Káťou. První set jsme hned od začátku začaly nabírat náskok díky Aniččinu skvělému servisu. Vedly jsme rozdílem 9 bodů. Bohužel poté přišel menší útlum, kdy začal tlačit soupeř a povedlo se mu náskok výrazně ztenčit. Naštěstí jsme mu nedovolily srovnat ani dostat se do vedení a dotáhly jsme set do vítězného konce. Do druhého setu jsme provedly menší změnu a sice se prohodila Kika s Káťou. Druhý set byl také celkem vyrovnaný, ale celkově nebyl tolik chaotický jako ten první, v koncovce jsme o pár balónů odskočily a dostaly se tak do vedení 2:0. Ve třetím setu už soupeř nekladl celkem žádný odpor, a tak jsme po hodině mohly slavit celkem pohodové vítězství 3:0.

TJ Svitavy : TJ Energetik Chvaletice 3:0

Před druhým zápasem jsme měly trochu větší pauzu, jelikož po nás hráli svůj zápas i muži, taktéž proti svitavskému celku. Naši muži bohužel Chvaleticím podlehli 0:3. My jsme si mezitím pochutnaly na dobrém jídle v místní hospůdce. Po obědě a výborné buchtě od Evči jsme nastoupily ke druhému zápasu. Sestava byla víceméně stejná, akorát místo Vendy šla na blok Evka a Vendy se přesunula na libero. První dva sety neměly příliš dlouhého trvání, soupeři delší pauza očividně moc neprospěla a nekladl sebemenší odpor. Tudíž jsme se celkem rychle, navíc za podpory našich mužů (za kterou moc děkujeme!), dostaly do vedení 2:0. A pak přišel ten zlomový a doslova nervy drásající set. Ze začátku nic nenasvědčovalo tomu, že by se mělo něco zvrtnout. Bohužel v koncovce se soupeř začal snažit tak, jako za celý zápas ne. Skládal prakticky všechno, co mu přišlo pod ruku, a tak vyrovnaný set dospěl až do dramatické koncovky, kterou se nám nakonec (nejspíš díky trošku větší psychické odolnosti) podařilo vyhrát 27:25! Vítězíme tedy podruhé 3:0 a do tabulky připisujeme poslední body v sezoně.

TJ Svitavy : TJ Energetik Chvaletice 3:0

Co se týče tohohle zápasu, patří všem pochvala za servis, obranu, a hlavně v některých chvílích za ocelové nervy. A velké díky patří také fanouškům, hlavně naší Terezce! No a ohledně celé sezóny. Všem holkám díky za skvěle odehrané zápasy. „Béčko“ nám funguje už třetím rokem a tahle sezóna byla doposud naše nejlepší. Sice končíme rozdílem jednoho jediného setu na 6 místě. Ale co se počtu výher a bodů týče, jsme na tom za ty 3 roky nejlépe. Navíc jsme alespoň jednou porazily každého soupeře v tabulce, takže pokud nám tahle super parta zůstane pohromadě, vidím to příští sezonu na posun v tabulce nahoru! Taktéž děkujeme všem fanouškům, kteří nás po celou sezonu chodili podporovat nejen na domácí zápasy, ale i na ty venkovní! I díky vám ty výhry máme. Takže tímto se s články zase na nějakou dobu loučím a v říjnu zase ahoj!

Za Svitavy hrály: Kika Kopečná, Anička Loukotová, Káťa Kroulíková, Lucka Dědková, Evka Šmejcová, Vendy Svobodová, Zdenča Kladivová a Terka Kissová

Tuto sezónu Svitavy reprezentovaly: Kristýna Kopečná, Barbora Smělá, Tereza Kissová, Eva Šmejcová, Renata Odvárková, Kateřina Kroulíková, Zdeňka Kladivová, Vendula Svobodová, Lucie Dědková, Markéta Šauerová, Anna Loukotová a Kateřina Tesařová s Annou Fiedlerovou.

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll