Snový víkend za 6 bodů a bez ztráty kytičky!

První listopadovou sobotu jsme doma přivítaly tým žen z Moravské Třebové, který aktuálně okupuje druhou příčku naší tabulky. Vyšší postavení soupeře v tabulce nás však nezastavilo a chtěly jsme se i přesto o body porvat. Povedlo se. Soupeřkám jsme totiž nepovolily ani jeden set! Sice jsme se tedy odchýlily od práce na zisku naší trofeje tiebreakových královen, ale zjistily jsme, že těch 6 bodů do tabulky za jeden víkend není vůbec špatných.

Do prvního zápasu jsme nastoupily s Aničkou na náhře, Renčou na účku, Káťou a Kíšou na bloku, Kikou a Luckou na smeči a Baruškou na liberu. První set začal vcelku vyrovnaně. Rozkoukával se, jak soupeř, tak my. Ke konci setu však začal boj o zisk první sady, ve kterém jsme byly úspěšnější my a první set si tak bereme pro sebe 25:23. Druhý set pro nás byl o něco málo jednodušší než ten první, soupeř trochu přestal hrát a začaly mu v poli padat i jednoduché míče. Čehož jsme začaly dost využívat a v kombinaci s naprosto skvělým servisem všech hráček z toho nemohlo být nic jiného než výhra dalšího setu, tentokrát 25:16. Odhodlané se tentokrát nepo**** jsme nastoupily do třetího setu. Od začátku však byl v lehkém vedení soupeř. Na naší polovině hřiště se opět začalo trochu kazit, nebyly jsme schopné soupeři do pole složit balón. Pomohl nám opět až servis, když se nám za stavu 18:23 konečně povedlo otočit postavení. Nejprve šla na servis Kika, která se se svým servisem podpořeným hrou zbytku týmu dostala ke stavu 23:24. V tento moment začaly nervy pracovat na plné obrátky. Setbol soupeře se nám však podařilo odvrátit a za stavu 24:24 tak šla na servis Káťa. Její první servis soupeř zpracoval jen tak tak, avšak útok skončil v síti. Vedeme tedy 25:24. S druhým servisem už si však soupeř neporadil, tudíž krásným esem od Káti končíme třetí set a s ním i celý zápas. Tu radost asi ani slovy nejde popsat.

TJ Svitavy : TJ Slovan Moravská Třebová 3:0

Po nějakém tom foceníčku, kecáníčku a papáníčku jsme nastoupily do druhého zápasu. Věděly jsme, že na soupeře máme, tudíž jsme byly odhodlané se o body porvat i ve druhém zápase. Do něj jsme nastoupily s naprosto stejnou sestavou jako ráno. První set byl celkem rychlý, soupeř se nejspíš ještě nestihl vzpamatovat z ranní prohry a naše hra mu nesvědčila. Opět skvělý servis od všech hráček nás dovedl k výhře v prvním setu 25:15. Ve druhém setu se soupeř trochu zvedl a hra byla tedy o něco vyrovnanější. My jsme se však nezalekly, obrana fungovala, servis taky, dokonce i příjem byl v obou zápasech až na pár momentů více než dobrý na naše poměry. Druhý set si tedy rovněž bereme pro sebe 25:21. Do třetího setu jsme opět nastoupily trochu nervózní, soupeř začal hrát více hlavou a začal si tím tak získávat body pro sebe. V půlce setu jsme s však rozhodly, že to takhle rozhodně nenecháme a donutily jsme chybovat i soupeře. Soupeř začal dělat více chyb než my, tudíž to znamenalo výhru i tohoto setu 25:19. A ano vyhrály jsme tím i druhý zápas a opět bez ztráty setu!!

TJ Svitavy : TJ Slovan Moravská Třebová 3:0

Tuto sobotu jsme si samy sobě dokázaly, že fakt nejsme divný a umíme vyhrávat i 3:0 a i proti soupeřům, kteří jsou v tabulce nad námi. Pochválit musím opravdu všechny hráčky, každá odvedla svůj kus práce, což dohromady znamenalo, že soupeř prostě neměl šanci. Co se týče individuálních pochval, tak bych teď ráda zmínila Kíšu, která se s (pro ni netradičním) postem blokařky porvala opravdu skvěle. Sobota to byla opravdu super a my doufáme, že se nám tento výkon povede co nejdříve zopakovat. Šanci budeme mít hned příští týden v neděli 11.11., kdy zavítáme k nováčkovi soutěže – České Třebové. Hraje se od 9:00 v hale ZŠ Nádražní a jelikož je Česká Třebová blízko, tak zveme všechny fanoušky, kteří jsou ochotní se vzdát svatomartinských hodů (a co si budem, koukat se na krásný svitavský volejbalistky je určitě lepší než nějaká husa), aby dojeli fandit! A když zafandíte a pomůžete nám k rychlé výhře, tak tu husu stihnete třeba k večeři, a to je fér ne?!

Za Svitavy hrály: Kika Kopečná, Terezka Kissová, Anička Loukotová, Renča Odvárková, Káťa Kroulíková, Lucka Dědková a Baruška Smělá

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll