Sobotní derby za 6 bodů.

V sobotu 23.2. jsme na domácí palubovce přivítaly družstvo České Třebové, kterému jsme měly po podzimním dvojzápase co vracet. Odplata se povedla dokonale a všech 6 bodů tentokrát zůstalo doma. Kromě dvou výher se nám do sestavy vrátila také naše Evča, která při svém prvním představení na hřišti v této sezóně ukázala, že formu pořád má a mezi nás rozhodně patří.

Do prvního zápasu nastoupila na náhře Anička, na bloku Vendy s Káťou, na smeč šla Kíša s Luckou a na účko Kika. První set byl ze začátku takový rozkoukávací. Se soupeřem jsme držely krok, avšak v koncovce setu se nám povedlo odskočit a náskok už jsme si udržely. Jdeme tak do vedení 1:0. Druhý set už byl trošku jednoznačnější, kdy jsme nahrály hodně bodů skvělým servisem. Soupeř sice taky podával kvalitně, ale na výhru ve druhém setu mu to nestačilo. Třetí set byl ze všech asi nejvyrovnanější. Soupeř se rozhodl, že nás tak snadno vyhrát nenechá, a ještě více přitvrdil na servisu. My jsme však prokázaly velkou bojovnost a dařilo se nám bodovat i z některých velice obtížných výměn. Po hodině a půl tedy vítězíme 3:0 na sety a s úsměvem na tváři se můžeme vrhnout na svačinky od maminek, babiček nebo vlastní výroby a taky na výborné makové muffiny od naší Lucinky.

TJ Svitavy : TJ Sokol Česká Třebová 3:0

Do druhého zápasu jsme trochu pozměnily sestavu. Na náhru šla Renča, na blok Káťa s Vendy, na smeč Kika s Kíšou a na účko Anička. V prvním setu se s naší sestavou nesrovnával jen soupeř, ale i my. Pokud to srovnám s prvním zápasem byl ten druhý určitě daleko vyrovnanější. Začaly jsme trochu chybovat na servisu a příjmu, ale naštěstí díky kvalitnímu útoku a chytře umístěným míčům se nám v prvním setu podařilo zvítězit. Ve druhém setu se servis opět zkvalitnil, ale zase přišlo pár chyb na příjmu. Tím jsme se však nenechaly zastrašit a díky výborné obraně se nám daří vítězit i ve druhém setu, i když nejtěsnějším možným rozdílem. Ve třetím setu se nám od začátku moc nedařilo, hodně jsme chybovaly na příjmu a na některých hráčkách už se začala lehce projevovat únava. Uprostřed setu jsme tedy zkusily změnu a sice místo Káti šla na blok naše Evča. Změna se ukázala jako dobrý tah, jelikož Evčino podání je prostě neuvěřitelné a esem jen potvrzuje svoji formu. Soupeře se nám tedy podařilo dotáhnout. Bohužel poté přichází opět několik chyb na příjmu a soupeřkám se zase podařilo odskočit o pár bodů. Tento náskok už si udržely a snížily tak na 1:2. Do čtvrtého setu jsme opět v sestavě provedly změnu. Na blok šla zpátky Káťa, na náhru Anička a na účko Renča. Od začátku se nám však nedařilo, na hřišti panovala únava a odevzdanost což způsobilo, že soupeř si pomalu ale jistě začal budovat náskok. Abychom zabránily případnému tiebreaku musely jsme provést nějakou změnu (místo Kiky šla na smeč Lucka), která se opět ukázala jako účinná. Po několika vybojovaných výměnách a za mohutné podpory z lavičky se na hřiště vrací odhodlání vyhrát. To nám naštěstí až do konce setu vydrželo a můžeme tak slavit dvojité vítězství!

TJ Svitavy : TJ Sokol Česká Třebová 3:1

Pochvala za tuto sobotu patří opět bezpochyby všem hráčkám, a to zejména za kvalitní servis! Ten nám tentokrát opravdu hodně pomohl. Taky bychom chtěly poděkovat všem fanouškům, které pořád baví chodit nás podporovat. Jste super! Příští zápas nás čeká v neděli 3.3. v Lanškrouně. Kdo chce jet fandit, je srdečně zván, zbytek ať nám drží palce na dálku.

Za Svitavy hrály: Kika Kopečná, Káťa Kroulíková, Renča Odvárková, Evča Šmejcová, Terka Kissová, Anička Loukotová, Vendy Svobodová a Lucka Dědková.

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll