Špionáž v Dolním Újezdě

V sobotu 9. března pořádal TJ Sokol Dolní Újezd turnaj v minipřehazované pro děvčata i kluky narozené po 1. 7. 2005 (pro prvňáčky a předškoláčky). Ano, i pro takové malé děti se pořádají "volejbalové" akce. Pravidla jsou přizpůsobena věku a možnostem účastníků. Hraje se ve dvou hráčích na hřišti o rozměru zhruba 4,5m x 3,5m. Náš oddíl se pravidelně účastní turnajů v barevném minivolejbalu. V rámci činnosti školních přípravek jsou pořádány i "souboje" mezi školami. Nicméně akce v Dolním Újezdě pro nás byla nová, tak jsme ji jeli vyzkoušet.

Na průzkum se vydala tři děvčata. Dvě prvňačky Nelinka a Editka, které doplnila naše Zuzanka (od hlavní organizátorky jsem věděla, že za domácí budou hrát i čtyřleté děti, takže jsme si dodali kuráž a ve čtyř a půl roce jsme jeli poznávat volejbalový svět). Pro všechna děvčata to byla první zápasová zkušenost.

Turnaj probíhal hladce, žádné prodlevy ani jiné šlamastiky, které by se mohly dít v souvislosti s věkem účastníků a počtem družstev (20!), se nekonaly. Představte si to hemžení, kdy se hrálo zároveň na šesti hřištích. S většinou družstev byli rodiče mladých závodníků. Stávalo se, že maminky stály v hřišti za dvojicí hráček, což však nikomu nevadilo.

Naše děvčata si vedla výborně. Naučila se zdravit soupeře, býti kapitánem a chodit losovat, podat si ruku se soupeřem po výhře, ale i prohře. Nelinka a Editka každým zápasem přicházely taktice v útoku i obraně více na kloub. Zuzanka jen občas naskakovala do rozjetého zápasu a taktika jí byla úplně putna! :-)

Ve svém prvním zápase na turnaji děvčata hned vyhrála, pak se jim to povedlo ještě dvakrát zopakovat. Oproti ostatním družstvům bylo vidět, že ještě nemají tolik zkušeností jako jejich protihráči a protihráčky, ačkoliv byli někteří menší i mladší. Celkem holky odehrály 6 zápasů v základní skupině, následovaly ještě další dva ve finálové skupině o 13. až 15. místo.

Za konečné 14. místo dostaly naše berušky sladkou odměnu, takže byly nad míru spokojené. O diplom byl zájem velký, budeme ho muset rozmnožit, aby jednou v cenné rodinné sbírce nechyběl!

Průzkum dopadl výborně!

Turnaj se mnou absolvovali i manželé Doubkovi, kterým tímto děkuji. Účast rodičů na podobných akcích je nejspíše nezbytná, přeci jen jde o malé děti. Doubkovi jistě pojedou i příště, celá akce se jim také velmi líbila. A určitě zlanaříme i další ;-)

 

Pavlína

 

Fotky z mobilu:

Zleva Nelinka, Zuzanka a Editka

Nástup družstev před turnajem:

 

Záběr ze hry:

 

Nutné občerstvení:

 

Dohrána základní skupina:

 

Vyhlášení - 15. místo obsadily čtyřleté holčičky Veverky

...a 14. místo šikulky ze Svitav

 

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll