Starší žáci: Dvě vítězství a tvrdá lekce od Třebové

K prvnímu kolu KP starších žáků jsme zajížděli do Chocně. V sestavě chyběli Štěpán (problémy se zády) a Číža (dlaha po brilantní jízdě na kole). Nás postupně čekala Česká Třebová, domácí tým a Česká Třebová II. Dvě auta s oběma kouči na pohůdku od půl deváté od haly, jelikož dle rozpisu nás čekal druhý, třetí a pátý zápas.

Svitavy - Česká Třebová 2:0

Povinné vítězství proti soupeři, který technicky zaostával. Sice jsme tekli 6:11, ale od tohoto stavu vše podle předpokladů. Soupeř nepřihrál a my si zapodávali.

Svitavy - Choceň 2:1

V prvním setu jsme lepší a velký náskok zajišťuje Adam kvalitní plachtou. Choceňáci ale neskládají zbraně a ve druhém setu si nás jejich klíčový hráč vychutnává servisem (zvláště Laso by mohl povídat). Sice na konci setu ztrátu doháníme, ale je již pozdě. Zkrácená hra již byla parádně vyhecovaná, mečbol jsme měli my, pak i soupeř. Nakonec nevynucené chyby Chocně rozhodly v náš prospěch. Parádní radovačka na konci.

Svitavy - Česká Třebová II 0:2

Tak to už bylo jiný kafe. Tento tým letos bude mířit vysoko. Vyvážený na všech postech, snaží se hrát rychle, snad jen centimetry druhého blokaře byly drobnou slabinou. Kluky tipuji v pohodě na první osmu v ČP. První set držíme krok a hrajeme ten den asi nejlepší volejbal. Třebová byla o chloupek lepší. Druhý set ovšem katastrofa. My prostřídali sestavu a od třetiny setu nepřihráli. Ani jsem se nedíval na naše body, ale bylo to jednociferné. Nicméně dobrá škola pro příští měsíce.