Starší žáci v kraji dle papírových předpokladů

V neděli 20. října naši borci zavítali do České Třebové k druhému kolu krajského přeboru. Jelikož se pro toto kolo z důvodů kolize s  jinými soutěžemi několikrát měnil termín (a nakonec vše zůstalo u toho původního), byly odehrány jen dva zápasy s oběma týmy České Třebové. Dohrávka s Chocní přijde na přetřes až při domacím kole.

K zápasům jsme odjížděli bez kapitána Číži, který plnil povinnosti ve svém brněnském angažmá, ale jinak kompletní se snahou potrápit silný tým České Třebové II.

Svitavy - Česká Třebová II 0:2 (-14,-24)

Do utkání jsme vstoupili velmi solidně na přihrávce a i organizace a zákroky  v poli vykazovaly prvky zlepšení. Soupeř byl ale jistější a důraznější na útoku a podle skóre se první set stal nakonec jednoznačnou záležitostí. Ve druhém dějství jsme již drželi krok hlavně na útoku z hlavního kůlu a set dovedli do vyrovnané koncovky. Zde začal úřadovat rozhodčí dvěma nepřesnými výroky (po jednom na každé straně) a smolná prohra 24:26 (pokažený servis a přihrávka balónu zadarmo)

Sestava: P. Leinweber (N), A. Provazník (U), A. Tomášek a Š. Hlaváček (S), J. Simon a Š. Švihel (B)

Svitavy - Česká Třebová 2:0 (13,12)

Konkurenční tým ze stejného města byl naopak snadným soustem. Sice jsem chytil jednou nerva a vzal hned tajm pro množství nevynucených chyb, ale kluci měli utkání pod kontrolou. Proti špatně bránícímu soupeři jsme si dobře zaútočili a to i přes velkou snahu protivníka, kdy některé odražené balóny byly pro nás parádním překvapením.Za 35 minut nebylo co řešit.

Sestava: L. Siekiera (N), F. Siekiera (U), A. Tomášek a Š. Hlaváček (S), J. Simon a O. Juráš (B).