Starší žáci zahájili finálová kola 3 vítězstvími a jednou porážkou

První kolo mezikrajského finále proběhlo v hale Na Střelnici v neděli 12. ledna. Nás postupně čekala Česká Třebová, Rychnov nad Kněžnou, Lanškroun a Hradec Králové neboli nejlepší týmy krajských přeborů po podzimní části.

Proti Třebové to měla být papírově jasná záležitost. Skutečnost byla ale opačná. Zlepšující se soupeř nás dotlačil do dvou vyrovnaných koncovek, ve kterých nás podržel servis. Vítězství 2:0, ale rozhodně to bylo po boji. Naopak druhé utkání proti Rychnovu bylo z těch povedenějších. Ubylo nevynucených chyb , od nás trochu koukatelnější sport a hladké vítězství za tři body.

Třetí zápas a staří známí z Lanškrouna. Soupeř zkoušel varianty sestavy, což se jim tentokráte nevyplatilo. Navíc hodně chybovali na přihrávce. Utkání jsme dotáhli do třetího dějství a v něm byli šťastnější. První vítězství nad tímto soupeřem v sezóně.

Byli jsme v laufu, ale přišel zápas volno a v něm svačinky a řízečky od maminek. Nám jakoby došla pára a veškerá energie. Odhodlání proti Hradci nechybělo, kvalita výkonu ale ano. Jasná prohra 0:2. Jelikož Lanškroun v předchozím zápase porazil Hradec končíme i přes pouze jednu porážku na třetím místě. I tak velká spokojenost s výkony Honzíků Kočvary, Kefurta a Vízdala, Michala Ďuriančíka, Martina Smékala, Dana Karpelese a Filipa Jansy.

Další kolo v pátek 31. ledna v Hradci Králové

 

 

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll