Starší žáci zakončili sezónu kvalifikací na MČR

Jak již titulek napovídá, na finálový turnaj 16 nejlepších týmů se naši borci neprobojovali. Popravdě bývalo by to bylo velké překvapení, jelikož v ČP obsadily Svitavy až 33. místo. Přesto z pohledu trenérů turnaj docela vydařený.

Celá akce byla dvoudenní a v režii Slavie Hradec Králové a náš tým se v pátek 15. dubna postupně utkal s týmy České Lípy, Jirkova, Hradce Králové a Karlovarska. Tedy družstvy, která skončila v Českém poháru na 25., 24., 10. respektive 30. místě. Jen pro úplnost, do kvalifikace postupují vítězové a druzí ze všech 14 krajů. První čtyři týmy Českého poháru postupují přímo na mistrovství.

Kluci šli do toho s vervou a bez respektu, bohužel nás porážela spíše vlastní nervozita než soupeř. To především v prvních dvou utkáních. Hradec nás v tom třetím, nutno přiznat, přejel. Chuť jsme si napravili proti Karlovarsku, kdy především zásluhou výborného podání, borci vybojovali přesvědčivé vítězství.

SY - Česká Lípa 0:2 ( -15,-21 )

SY – Jirkov 0:2 (-17,-16)

SY – Hradec Králové 0:2 (-14,-15)

SY – Karlovarsko 2:0 (18,18)

Po prvním dnu se tabulka zamotala a na postup, s výjimkou nás a Karlovarska, pomýšleli všichni účastnění. Nás čekala Příbram (v ČP na 14. místě). Výborný první set, v jehož koncovce a i ve druhém setu kolaps na přihrávce. V posledním střetnutí celého turnaje náš čekal Prosek. Pátý tým ČP, ovšem bez klíčového hráče a s povinností vítězství postoupit na MČR. Odehráli jsme asi nejlepší utkání v turnaji. I přes rozdíl ve skóre kluci makali až do posledního míče. Za to velká pochvala.

SY – Příbram 0:2 (-17 ,-11 )

SY - Prosek 0:2 (-20 ,-13 )

Zajíci se počítají po honu. Tento tým je teprve v polovině cesty v této kategorii. Příští rok by nepostup pro tento výběr byl neúspěch. Čeká nás ale hodně práce. Musíme trochu vyrůst a hlavně zesílit. Máme na to necelý rok…

Reprezentovali: Šimon Janalík, Tom Janků, Tom Jarůšek, Matěj Kavalír, Lukáš Konečný, Marek Meluzín, David Novák, Jakub Patočka, Samuel Přikryl, Michal Waclaw

 

 

 

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll