STARŠÍ ŽÁCI POPRVÉ V DOMÁCÍM PROSTŘEDÍ

V neděli se sešly dvě soutěže mužských složek ve svitavské hale. Chlapi hráli s Chocní KP I dvojzápas a starší žáci si mohli poprvé vyzkoušet domácí prostředí. Dostavilo se předpokládané á-družstvo doplněné novým "starším žákem" hrajícím ještě soutěž přípravky Mirďasem Odvárkou. Zapisovatel byl Johy. Ke zklamání trenéra nepřišel jediný Honza zvaný Laino. Docela mrzí nahánění registrace a dopsání soupisky Mázou a pak je vše v niveč.

Turnajový systém jsme začali s Ústím n.Orlicí a dle všech papírových předpokladů zápas prohráli. Soupeř je opravdu o třídu jinde a ani když vystřídá do pole svoje béčko, nemáme šanci. Věřím, že se aspoň naši borci oťukávají a berou si ze zápasů to pozitivní a ne to, že se prohrálo.

Po pauze, jelikož se přestalo hrát na dvou hřištích a muži zahájili svoji soutěž, jsme se přetahovali ve druhém setu s Chocní. Zde je hra poněkud jiná. Soupeř hraje pouze přes dva hráče a výsledek se odvíjí dle jejich momentální fazóny. Také proto jsme na začátku vedli 4:0 a celkem solidně drželi krok do poloviny zápasu. Jenže nás zabíjí velké množství nevynucených chyb a tím si tu Fortunu zřejmě nenakloníme na svoji stranu.

Poslední zápas s Litomyšlí vyšel dle našich představ. Dařilo se vše na co jsme šáhli. Naopak protivník kupil chybu na chybu. Pozastavit se musím u výkonu Onďase Špačka. Sice se pokoušel před bratrovražedným mačem ukecat trenéra, že jej nesnesitelně bolí levé rameno. Ale to na "železnou" ruku a dril v duchu sovětského trenéra s čínskou mentalitou neplatí! "KTEROU RUKOU PODÁVÁŠ?!" Odpověď tiše zazněla: "Pravou." "TAK BUDEŠ HRÁT!" Tento tah se vyplatil na 200%. Onďas dal více jak deset nechytatelných servisů, přičemž si nadhazoval míč stejnou rukou co podával (pro laiky - takto se správně nadhazuje míč jen při servisu skákaném). Zbytek zkázy soupeře dokonaly nahrávky Zoikiho, blok Lordmišánka (to je Pallouš), Terkovy smeče po lajně, Piškotovo kladivo a Mirďasův příjem. V předchozích zápasech hrál i Lukin - dobrý servis, mnoho technických nedostatků, ale je u něj touha vyhrát.

Poslední novinka, kterou kluci neznají. Přišlo několik rodičů (i když bylo na některých vidět sobotní nápor na babiččiných narozkách). Po dohraném zápase se přesunuli diváci i staří ogaři ke kurtu a udělali hezkou volejbalovou kulisu. Věřím, že tohle je pocit, který je potřeba zafixovat a pro aplaus na otevřené scéně stojí voliš hrát!

 

Předzápasový nástup. Zleva doprava: Terka, Zoiki, Pallouš, Piškot, Onďas, Lukin, Mirďas a zády otočený Dan.

Rozevlátá smeč Pallouše přes nejlepšího hráče celé soutěže, nahravače Ústí. Vykrývají: Terka a Lukin.

Terouškův příjem tzv. BULDOZER.

Děkujeme za fota Petru Sezemskému alias Mázovi. Sice hrál proti Chocni libero, ale stihne všechno!

Výsledky soutěže Krajský přebor st. žáci

19.10. 2008    

Svitavy – Ústí n. O.                0:2

Choceň – Litomyšl                 2:0

Svitavy – Choceň                   0:2

Choceň – Ústí n. O.               0:2

Ústí n. O. – Litomyšl              2:0

Svitavy – Litomyšl                  2:0

 

Tabulka soutěže Krajský přebor st. žáci

1. Ústí n. O.         15   13   2          28:5            28

2. Choceň            15   12   3          25:8            27

3. Svitavy             15     3  12          7:25           18

4. Litomyšl           15     2  13          5:27           17

 

 

 

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll