Suchej únor mužů v KP I.

Ještě než začneme bych chtěl uvést vše na pravou míru. Je to už pár dní, co jsme naposledy napsali o našich zápasech, ale věřte, že po předvedených výkonech a dosažených výsledcích k tomu bylo tolik chuti asi jako na panák po dvoudenní party. Nicméně pojďme si vypít ten kalich hořkosti až do dna.

Suchej únor je akce, kdy během druhého měsíce roku nepožíváte alkoholické nápoje. My si udělali Suchej únor tak trochu po svém. Ne asi dobrovolně, ale vzdali jsme se zisku bodů do tabulky. Nutno dodat, že vše začalo ještě v lednu, kdy jsme přivítali Slavii Hradec Králové. Bez zraněného Nikouše jsme čelili soupeři v hale Na Střelnici, s dosti katastrofálním výsledkem hlavně v úvodu utkání. První set prohraný se sedmnáctkou, další nám utekl jen o 2 body, prohru jsme si podtrhli ziskem 19 bodů v setu třetím. Druhý zápas má víceméně podobný průběh, akorát s rozdílným setem číslo 2, kdy dokážeme držet krok a zvládnout koncovku. To se nám ale nepovedlo v dalších dvou případech a Hradec vyloupil Svitavy za 6 bodů.

TJ Svitavy - TJ Slavia Hradec Králové B 0:3 (-17, -24, -19)
TJ Svitavy - TJ Slavia Hradec Králové B 1:3 (-19, 22, -20, -21)

Pokračujeme dále, po třítýdenní pauze navštěvujeme Červený Kostelec. 2 hodiny autem není žádná sranda, stejně jako srazy v 7 ráno. Horší výkon jsme v sezoně snad nepodali. Odchozené utkání, bez nápaditosti, bez úspěchu na útoku. Radost by z nás měli leda tak hráči pokeru, získali jsme totiž popořadě 15, 16 a 17 bodů. Kdoví, třeba kdyby se upravila pravidla a hrálo se na 10 vyhraných setů, už bychom měli šanci. Nový zápas - nová příležitost. S tímto heslem jsme šli do odvety. Nutno dodat, že přišlo výrazné zlepšení a nebýt několika nepřesností ve střední fázi setu, možná bychom úvodní sadu neztratili 25:27. Bohužel tak se ale stalo. Další dva sety jsme převzali z prvního zápasu, uhráli 16, respektive 17 bodů a s nulou se vydali na další dvouhodinovou cestu domů. Perfektní sobota, no ne?

Volejbal Červený Kostelec - TJ Svitavy 3:0 (15, 16, 17)
Volejbal Červený Kostelec - TJ Svitavy 3:0 (25, 16, 17)

Krize však nekončí, poslední neděli se za námi přijeli podívat kumpáni z Litomyšle. Už od prvních balónů se zdálo býti něco v nepořádku. Týmovost zkrátka a dobře nebyla přítomna, nejspíš měla těžkou horečku sobotní noci, protože za celé dopoledne ji u nás nikdo nezaregistroval. Chybovost a nepřesnosti dosahovaly maximální hranice a soupeř jen čekal, až se porazíme sami. To se nakonec stalo a po setech 15:25, 21:25 a 17:25 jsme odevzdali další tři body. Něco se začalo měnit po pauze. Začali jsme hrát jako tým, podporovat se, hecovat se a hlavně jsme hru neuvěřitelným způsobem zpřesnili a dost těžili ze středu sítě (pochvala pro Konce a Pallouška), dokonce jsme i vyhráli první set s 21 a v dalším vedli 19:12! Co by se mohlo pokazit, že? Viděli jste někdy ten druh videa, jak jede auto po dálnici obrovskou rychlostí, ale pak to napere do svodidel a posádka nemá šanci přežít? Lépe se daná situace snad ani popsat nedá. My jsme onen závodní vůz řítící se 220 km/h po D1, soupeřící servis hráče č.12 (ahoj Krtku) představuje železobetonová svodidla. Aniž bychom se rozkoukali, soupeř dotáhl vedení a sám se do něj dostal. Až po tristních 9 výměnách konečně skládáme útok, ovšem až moc pozdě. Set ztrácíme 22:25 a v tomto duchu už zápas i dohráváme. Další sadu jsme se drželi, ovšem chyby v koncovce nám zlomily vaz. Poslední set pak přidáváme jen 16 bodů a opět ztrácíme všechny body za zápas, ve kterém jsme jeli na vítězství. Tomuto zápasu jsem dal pracovní název "Krize středního setu"...

TJ Svitavy - VK Litomyšl 0:3 (-15, -21, -17)
TJ Svitavy - VK Litomyšl 1:3 (21, -22, -22, -16)

Během těchto týdnů reprezentovali TJ Svitavy: Lukáš Siekiera, Jiří Johanides, Michal Palla, Alexander Konečný, Jakub Pavlík, Jan Špaček, Alexandr Jedlička, Miroslav Odvárka, Lukáš Abrahám, Pavel Simon, Adam Tomášek, David Pišín a trenérské duo pánové Adam Čížek a Michalis Zoikas.

Tímto končí absolutní únorové selhání mužů v KP I. třídy, kde máme po 28 zápasech pouhých 14 bodů. Zbytek tabulky nám odskočil a my se odsoudili k boji o předposlední místo, kdy náskok na poslední Orel Letohrad činí pouhé 2 body. V závěru sezony nás nečekají zrovna slabí soupeři, i proto prosíme o co největší diváckou podporu! Doma se představíme v neděli 10. března od 10:00 hodin proti vedoucímu týmu tabulky, SK Rybník - místo bojiště bude ještě určeno.

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll