Svitavy: ČR - Makedonie 3:0 (15, 15, 13)

V prvním utkání baráže o postup na Mistrovství Evropy 2009 rozsekali naši hráči Makedonii rozdílem třídy a vytvořili si tak výbornou výchozí pozici před nedělní odvetou ve Skopje. Utkání se hrálo v hale Na Střelnici před rekordní návštěvou 1200 diváků.

Každý z nich viděl jasnou herní převahu našeho týmu. Lehce skryta již zůstala taktická převaha. Trenér Haník totiž mazaně poslal na hřiště hráče, na které Makedonci nemohli být připraveni. Pouze tři hráči základní sestavy totiž absolvovali jarní část kvalifikace v Popradě a v Plzni (Ticháček, Popelka a libero Kryštof). Zbylí čtyři hráči (Veselý, Staněk, Pláteník a J. Novotný) v jarním výběru nebyli.

Naopak trenér Makedonců zahájil utkání s přesně tou základní sestavou, která hrála jarní část a kterou jsme měli důkladně přečtenou z videozáznamů, které se mi podařilo získat od francouzského a běloruského statistika (hráli s Makedonií na jaře ve skupině C).

Do Skopje na odvetu letíme v sobotu kolem poledne z Prahy s přestupem ve Vídni. Vracíme se v pondělí, přílet na Ruzyň je naplánován na 20:30. Znalci nás varovali, že na Balkáně panují jiné zvyky vzhledem k soupeřům. Není prý výjimkou plivání či házení nejrůznějších předmětů po hráčích a realizačním týmu. Beru si pláštěnku a helmu a už se moc těším.

Máza

Statistika

Fotky Davida Pankiva (www.pankiv.cz)

Fotky od Jiřího Koliše na www.cev.lu

Autorem následujících fotografií je Robert Popela (www.dida-futi.com)

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll