Svitavy - Lanškroun B

V sobotu 12.1.2013 se odehrál první zápas v novém roce kdy na domácí půdě svitavské ženy přivítaly hráčky z nedalekého Lanškrouna. Jako vždy se začínalo hrát v obvyklém čase a se stálými fanoušky a příznivci volejbalu.

1.zápas : TJ Svitavy – VO TJ Lanškroun B 0:3 (-23, -19, -10)
Základní sestava : Vendy Svobodová, Renča Odvárková (Lucka Šimková), Monča Šařecová, Marťa Fröhdeová, Natka Říhová, Janča Bláhová, Verča Vondrová

První set jsme nezačaly vůbec dobře, když si naše soupeřky v úvodní části prvního setu vytvořily několikabodový náskok po našich chybách na smečích. To se nám však podařilo naštěstí stáhnout. Bod co bod jsme se tahaly s hráčky z Lanškrouna. Pole nebylo vůbec špatné a ani příjem, kde byla teda chyba? První set skončil v rozdílu dvou bodů 23:25!! Druhý set byl už od začátku vyrovnanější. V poli se dařilo i přihrávka byla dobrá pro nahrávačky, ale v tomto setu byla spousta nevynucených chyb na smeči. Tentokrát se dařilo Natce s jejími ulívkami do zóny „náměstí“ a nebo jak se říká „Majkovka“díky kterým jsme získaly cenné body. Ovšem ve druhé části druhé setu nesměla chybět naše zkažená podání v řadě! V koncovce jsme podlehly nátlaku po možném blížícím vítězném setu a soupeřky získaly druhý set poměrem 25:19 pro lanškrounský tým. Úvod třetího setu se nám vůbec nepodařil, soupeřky nás dostaly svým poddáním a naše příjmy lítaly různě tudíž nahrávačky s tím měly velké problémy, aby něco vymyslely. V útoku zazářila mladičká starší žačka Verunka Vondrová, která byla pro nás posilou v tomto utkání a díky které jsme získaly určité body. Nejvíce se dařilo na smeči a dále na středu, ale bylo nám to prd platné, třetí set jsme prohrály s největším rozdílem a to 10:25 !!!
Na závěr prvního zápasu chci jen říct, že jsme zkazily nespočetně mnoho podání, které nám v prvním zápase uškodily!

2. zápas : TJ Svitavy – VO TJ Lanškroun B 3:2 (25,-19,21,-19,13)

Do druhého zápasu jsme nastoupily se změměnou sestavou: Na náhře zůstala Renča, Janča se přemístila na univerzál a Monča se přesunala na hlavní kůl místo Marťi. Úvod prvního setu byl z naší strany rozpačitý. Po tajmu jsme zlepšily hru v poli. Další průběh setu byl vyrovnaný, ale v koncovce setu jsme vyhrály a tím pádem jsme vyhrály i první set!
Začátku druhého setu se nás soupeřky držely, ale díky výbornému poli a útokům Monči z hlavního kůlu jsme soupeřkám utíkaly I když soupeřky stáhly náš náskok čtyřmi body v řadě, znáte ženský volejbal, psychika v něm je složitá, tak lanškrounský tým unikl a my než jsme se rozkoukaly byl konec druhého setu. Druhý set jsme prohrály 19:25.
Nástup do třetího setu za stavu na sety 1:1 byl opatrný, snažily jsme se vyvarovat zbytečným chybám na útoku ale také v poli a to se nám podařilo. Dařilo se na síti! Konec třetího setu jsme zvládly a také vyhrály 25:21 !
Čtvrtý set byl obdobný jak druhý set, soupeřky nás zatlačily poddáním a než jsme se stačily rozkoukat, odskočily soupeřky na více než dvoubodový rozdíl díky kterému jsme prohrály set a to stavem 19:25!
Poslední rozhodující set byl v naší režii a my jsme určovaly tempo hry. Jak na útoku tak i v poli se dařilo, místy byly nějaký výpadky soustředěnosti a nervozity, ale naštěstí svitavský tým zvládl a vyhrál za stavu 15:13 celý zápas !!

Druhý zápas byl jinačí, měly jsme radost ze hry a radovaly se!
Svitavský ženský A tým odehraje své domácí utkání dne 26.1. a přivítá tým z Pardubic. Zveme vás na domácí zápas, kde můžete zafandit a podpořit svitavské ženy!!!