Ta, která nenosí zimní bundu

...to by byla jedna z variant indiánského jména Terky. Dneškem končí představování Ještěrek. Na závěr nás čeká jedna z opor týmu, která však kvůli angíně nemohla absolvovat poslední kolo Českého poháru žákyň. Její přímé body z podání a stabilní výkon na příjmu družstvu chyběly. A kdybyste chtěli vědět, jak přijímat, když vlastně skoro nevidíte podávající hráčku, recept dostanete u této hráčky:-)

Jméno: Tereza Motálková
Družstvo: Starší žákyně (Ještěrky)
Post: Smeč
Narození: 28.9.1998

Jak ses dostala k volejbalu a kdo byl tvůj první trenér/trenérka?
Já jsem vlastně volejbal hrát nikdy nechtěla, vždycky mě to táhlo spíš ke sportům pro kluky, jako je hokej, nebo fotbal. Mamce se to očividně moc nelíbilo. Věděla jsem, že by to tak dlouho nefungovalo, a tak jsem se zeptala holek, který v tu dobu už na tréninky volejbalu chodily, jestli bych se s nimi mohla jít podívat na jejich tréninky. Byla jsem tam jednou, a jen jak jsem zahlídla sympatickou trenérku a celý tým známých holek ze školky, rozhodla jsem se, že to tedy vyzkouším. Spokojená byla nakonec tedy nejenom mamka, ale i já.
Začínala jsem, jako většina holek z týmu, se Zdeničkou.

Co hraješ za post a jak jsi s ním spokojená?

Většinou hraji na smeči, ale máme velice tvořivé trenéry, takže mě nikdy nepřekvapí, když se na hřišti někdy objevím jako blok, nebo dokonce účko.
Spokojená určitě jsem.

Co tě na trénincích baví a co bys naopak zrušila?
Dá se říci, že na trénincích mě baví vlastně všechno. Každý trénink máme jiná cvičení, jiný program.. Všechna cvičení mají něco do sebe a k něčemu nám jsou, třeba někdy bych zrušila rozcvičky, ale bez nich to prostě nejde. Nejvíc ze všeho mě ale asi baví po všech těch cvičeních, když na ni dojde, hra. Samozřejmě taky záleží na náladě, když je špatná, zrušila bych všechno:D.

Tvůj největší sportovní úspěch?
Úspěchů byla celá řada, ale ty nejvýraznější byly asi Přeborník Pardubického kraje v minivolejbalu a 3. místo ve finále celostátní soutěže ve vybíjené (ještě na základní škole).

Čeho si ceníš na svých trenérech?
Toho by se dalo najít. Divím se, že mají pořád chuť se trénink co trénink vidět a diskutovat s takovýma puberťačkama, jako jsme my. Mají s námi neskutečnou trpělivost, protože když se dostaneme do nálady a nechce se nám, prostě to dělat nebudeme. Hotovo. A šance, že s námi pohnou, je mizivá.. Čeho si cením ale nejvíc, je to, že i když mají určitě spoustu jiných starostí, udělají si prostě čas na přípravu tréninku, doma si všechno přichystají. Různá cvičení, nové nápady jak do hry, tak pro zlepšení techniky..zkrátka zkouší a vymýšlí pro nás pořád něco nového,..

Jaké další sporty tě baví, popřípadě jaké máš záliby?
Jelikož jsem se rozhodla přestoupit na Gymnázium, nemám na ostatní záliby moc času, dokonce mám poslední dobou i problém stíhat tréninky. Ale když se najde čas, tak si určitě ráda zalyžuju, zahraju fotbal, florbal, basketbal, ale i jiné sporty.

Jaký máš pocit z letošní sezony a Českého poháru?

Letošní sezona přišla velmi rychle, a jak přišla, tak i odešla. Ani nestačím pobírat ty změny. Noví trenéři, krajský přebor žákyň, kadetek, český pohár.. Bylo toho moc, ale pocit je to skvělý. 2. místo v krajském přeboru st. žákyň, účast na českém poháru, zkouška hraní i s lepšími týmy v krajském přeboru kadetek.. Myslím, že jsme nabraly spoustu zkušeností hlavně pro příští sezonu.

Nějaká veselá historka z víkendového pobytu v Bílovci?
Už je to docela dlouho, co jsme byli na Českém poháru v Bílovci, ale přeci jen, nějaké ty zážitky si ještě pamatuji. Rozhodně mezi ty největší patří asi naše společenská hra Dostihy ve školce. Plno podvodů, ubírání peněz z banky do vlastní kapsy, snaha o to se dostat z políček, které neumožňují dál hrát, rychlost hry jen proto, aby si ostatní skupinky nemohly všimnout toho, že jim stojíme na koni a musíme platit, výborná pizza, večer plný povídání, smíchu,.. Bylo toho hodně.

Chodíš na Gymnázium ve Svitavách, prozraď nám, jsi spokojená?
Spokojená jsem, je to sice náročnější než na základce, většinu času trávím za učením, ale je tam dobrá parta a také plno dalších výhod. Hlavně teda mám více času na rozmyšlení toho, čím bych chtěla v budoucnu být.

Jaký typ kluků se ti líbí?
Nemám přímo typ kluka, kterýho bych se řídila. Ale když se náhodou nějaký ten kluk objeví, určitě jsem teda vybíravá a podmínek, který by ten kluk měl alespoň trochu splňovat pro závažnější vztah, by bylo hodně:D.

Chodíš fandit na volejbalové zápasy?
Když je čas, s některými holkami z týmu se domluvíme a vyrazíme. Není to třeba každý týden, ale ráda se příjdu podívat, jak hrají ostatní týmy z oddílu.

Sleduješ volejbalové stránky?
Jistě:)

Co bys chtěla vzkázat fanouškům?
Ať určitě nepřestávají chodit nejenom na naše zápasy, ale zápasy všech týmů. Podpora nejenom družstva ve hře, ale i na tribuně je důležitá, určitě povzbudí a hlavně potěší.

Děkujeme za rozhovor Páje, která připravila otázky.

 

 

 

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll