Tahačka doma a horská dráha v Pardubicích

Naše družstvo odehrálo další čtyři zápasy. V sobotu 4.2. jsme doma přivítali hráče z Chvaletic a tuto sobotu (11.2.) jsme společně vyjeli do Pardubic. Bohužel se nás stále drží smůla a "černého Petra", kterého jsme si vytáhli na začátku soutěže, se stále nemůžeme zbavit. Dokonce to vypadá, že naše družstvo si zvyklo prohrávat a teď bude horko těžko udržovat střed tabulky.
                                                

                                             

 

TJ Svitavy - TJ Energetik Chvaletice 1:3(-24,20,-23,-18), 1:3(24,-22,-15,-22)

Chvaletice se drží na hrotu tabulky, takže jsme dobře věděli, že s nimi budou problémy. Nicméně nikdo z hráčů neházel flintu do žita a do zápasu jsme šli zodpovědně a s cílem vyhrát! Byly jsme po dlouhé době kompletní, takže nám nic nebránilo v plynulém střídání hráčů. Koučování se zhostil Pipin, jehož noha už do konce sezóny lepší nebude. Hru si vyzkoušeli všichni smečaři: Bubu, Dolík i Bury a v klíčových situacích jsme střídali i nahrávku (Daňase za Vencu), kvůli změně herního tempa.

A jak píši na začátku, tak se také stalo. Chvalky nám ukázaly, že si svoji pozici zaslouží. Tlačili nás především na útoku, ale hodně nám pomáhali kazením servisu. My jsme měli trošičku poplašenou hru v poli a ze začátku problémy složit balón. Nicméně naše hra byla kvalitní a soustředěná a trošku mě mrzí, že štěstíčko, které jsme potřebovaly především v koncovkách, se spíše klonilo na stranu Chvaletic. Párkrát se nám podařilo soupeři zatopit a to především díky Onďasovi, který sypal ostrý servis, jakoby se nechumelilo!

TJ Sokol Pardubice I.A - TJ Svitavy 3:2(14,-23,-27,19,5), 3:1(-22,18,25,22)

Do Pardubic jsme přiejli o trošku dříve, než jsme měli, takže v sokolovně se teprve zatápělo a příchozí domácí na nás koukali, jak na zjevení, když jsme se rozcvičovali. Bohužel jsme byli ochuzeni o Jarina, takže na liberu si zahrál Bury. Kouč byl opět Pipin, který se do toho začíná pěkně dostávat a jeho počínání se pohybuje na úrovní poloprofesionality.

Hra z počátku vypadala jako jízda na horské dráze. Výkony se střídaly z jedné strany kurtu na druhou, takže jednou se dařilo nám a jednou soupeři. Tvrdé útoky a kvalitní hra v poli byli vidět v obou týmech. Avšak Pardubičtí měli dobře pořešenou obranu v poli, takže jakkoli se naši smečaři snažili proniknout, vždy někoho trefili. My jsme to měli podobné, jen se u nás začala objevovat špatná komunikace a špatná organizace, takže míč končil na zemi v banálních situacích. Což musíme vymítit! Střídání některých našich hráčů pěkně obměňovalo hru, ale v koncovkách jsme vždy polevili. A tady musím říct, že ani začátky hry jsme nikdy nepodchytili. Většinou nám soupeř utekl o pár bodů, které jsme horko těžko doháněli a když už jsme je dohnali a udělali si nějaký náskok, tak jsme opět polevili.

S oběma výsledky nejsme spokojení, protože výhra by už konečně kápla. Musím však říct, že výkony jednotlivců byly dobré a ke hře ani není moc co říct. Je to prostě v hlavách našich hráčů a potřebujeme tento blok nějak odstranit. Snad se to podaří díky podpoře fanoušků na domácím zápase 25.2. kdy budeme hrát s hratelným soupeřem.

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll