A tak jsme se protrápily ke čtyřem bodům…

V sobotu se proti nám postavil soupeř ze spodní části tabulky. My jsme se sešly v „oslabené okleštěné“ sestavě, soupeřky na tom byly ještě „líp“ – přijely v šesti. Mohlo se zdát, že za chvíli tak budeme mít dvě lehké výhry na svém kontě. Opak byl pravdou… ke čtyřem bodům jsme se doslova protrápily. Ale jak poznamenala Lucia, na to se historie neptá…plný příděl bodů je doma a jediná výhra z následujících šesti zápasů nám chybí k potvrzení konečného prvního místa v soutěži.

TJ Svitavy – Tesla Pardubice: 3:1(-21,21,12,22) a 3:1(-24,26,19,9)

Do prvního zápasu jsme nastoupily jak je naším „dobrým“ zvykem vlažně, bez zájmu a soustředění. A tak Káťa musela vzít za stavu 2:8 oddechový čas, který nás měl probrat. Postupně jsme ve střední pasáži začaly mít navrch a stáhly jsme na rozdíl jediného bodu (16:17). Poté jsme ovšem nechaly Pardubice znovu odskočit na rozdíl čtyř bodů, který si uhlídaly až do konce setu. Byla tu průběžná prohra 0:1 a pro nás velké překvapení. V druhém setu jsme si nástup pohlídaly a udržovaly si do konce alespoň mírný náskok. Srovnaly jsme tak stav na 1:1 a byly odhodlané získat další dvě sady pro sebe. Třetí set se body sbíraly skoro samy a vypadalo to, že jsme soupeřky konečně zlomily a prolomily i jejich štěstí. Lehká výhra 25:12 a hurá do dalšího setu. V něm to ale byla znovu přetahovaná o každý balón, o čemž svědčí stav 21:21 v koncovce. Ve správných chvílích jsme ale dokázaly podřadit alespoň o stupínek, dostat se na lepší otáčky a první zápas dotáhly k výhře 3:1.
Do druhého zápasu jsme lehce poupravily sestavu. Vstup jsme měly mnohem lepší, než ráno… nicméně stále hodně za očekáváním. Sice jsme do koncovky šly s nadějným tříbodovým vedením (20:17), ale za chvíli bylo srovnáno na 23:23 a v napínavé koncovce jsme prohrály 24:26. Bylo nutné tedy znovu zabrat a vyhrát další set. Podle toho ale naše hra nevypadala, dlouho jsme prohrávaly a ne a ne se dostat do vedení. Na poslední chvíli jsme se ale na Pardubice dotáhly, napínavou koncovku tentokrát uhrály a srovnaly stav na 1:1. Třetí set jsme postupně začínaly získávat převahu. Míčů, které do té doby soupeřky „zázračně“ přehrávaly, začalo ubývat a na naší straně se konečně začala projevovat převaha. To vyústilo ve zcela jednoznačný poslední set, ve kterém se Pardubice nedostaly ani na 10 bodů a my získaly 28. výhru v soutěži.
Na vlastní kůži jsme se mohly přesvědčit, že zápasy, které mají být jasnou záležitostí, jsou někdy mnohem těžší než ty, proti předním týmům v tabulce. Pardubice ukázaly velkou bojovnost, za kterou si vysloužily, aby štěstí stálo na jejich straně. Jinak si nedovedu vysvětlit některé míče, které vybraly, přehrály, uhrály… to, jakým způsobem se jim to povedlo… Nás to naštěstí nezlomilo (i když to bylo někdy hodně náročné) a dokázaly jsme 2x zvítězit. Pardubice jsme ale samozřejmě měly nekompromisně přehrát a jasně dvakrát zvítězit. To se bohužel nepodařilo, za což (a taky předvedenou hru) se divákům částečně omlouváme… Každý den ale není posvícení a někdy musíme vzít za vděk i takovýmto upracovaným výhrám.

Sestava: náhra – Sabka; blok – Bláža, Wendy, Miška; účko – Renča, Anička; smeč – Monča, Marťa, Anička.

Příští týden nás čeká podobný soupeř – Slatiňany. Můžeme si tedy dokázat, že přeci jen umíme zahrát soustředěně a jednoznačně. A zároveň se povzbudit na poslední hrací víkend, o kterém nás budou čekat sobotní zápasy s Letohradem (podle mě nejperspektivnějším družstvem v soutěži, i když tomu postavení v tabulce neodpovídá) a nedělní dohrávka s Chvaleticemi.