Tentokrát bohužel bez bodu.

V neděli 20.10. jsme se vydali na náš další zápas. Tentokrát do Tatenic, kde na nás čekaly soupeřky z Lanškrouna. Na cestu se nás vydalo celkem 9, 8 hráček (z čehož obě nahravačky indisponované – jedna s kocovinou po rodinné oslavě a druhá s migrénou) + náš trenér Luki. Do Tatenic jsme dojeli v pořádku, nikde jsme se neztratili, takže první bod plánu splněn. Hned po příjezdu Káťa vybalila svůj proviant. Na to, že nás jelo jen 9, jsme měli krabici štrůdlu a 3 krabice s perníkem (bavíme se o buchtě samozřejmě) a dostali jsme rozkaz, to všechno sníst (žádný problém).

Do prvního zápasu nastoupila na náhře Anička, na bloku Evka s Fiedler, na smeči Kíša s Luckou a na účko Kika. Tentokrát jsme neměly libero, takže o to víc jsme se musely snažit na příjmu (no, tenhle bod se úplně nepovedl). První set pro nás byl, už jako klasicky, trošku rozkoukávací. Pár chyb na začátku setu se s námi bohužel vezlo až do konce setu, a i přes zlepšení hry v koncovce to na výhru prvního setu nestačilo. Druhý set podstatně zajímavější. Se soupeřem jsme držely krok a v dramatické koncovce se nám podařilo zvítězit 26:24, srovnáváme tedy na 1:1. I třetí set vypadal poměrně nadějně. Pak ale opět přišla série zkažených příjmů, které nás stály set. Lanškroun už se tedy dostal do vedení 2:1 a měl nakročeno k výhře za 3 body. Nutno dodat, že ve čtvrtém setu jsme opravdu nepředvedly výkon, který by jim tu výhru nějak zkomplikoval. První zápas tedy prohráváme 1:3 a s trošku mrzutou náladou míříme do šatny na svačinku.

TJ Svitavy : VK Lanškroun 1:3

O hodinu později nastupujeme ke druhému zápasu. Pouze s jednou změnou, na smeč šla místo Kíši Káťa. Lanškroun se sice hned ze začátku dostal do vedení. Ale v polovině setu nastoupila na podání naše Anička. Ztrátu, kterou jsme nabraly jsme tedy poměrně rychle smazaly. V dramatické koncovce nám však bohužel štěstí nepřálo (ani pan rozhodčí očividně ne) a prohráváme 23:25. Druhý set měl velmi podobný průběh. Tentokrát se však o šňůru bodů z podání postarala Lucka se svými „lobánky“ (u nás v týmu jsou dvě hráčky, jejichž podání brát na příjmu prostě nechcete, a těmi jsou právě Anička a Lucka). Koncovka měla bohužel také stejný průběh, prohráváme 24:26. Ve třetím setu už nás podle mě trochu opustila chuť hrát, a tak Lanškroun vítězí 3:0 a my jedeme domů bez bodu.

TJ Svitavy : VK Lanškroun 0:3

Promarněná možnost zisku 6 bodů nás mrzí. Ovšem heslo nezranit se a neztrapnit se jsme opět dodržely. Rozhodně jsme však nepředvedly nejslabší výkon v tělocvičně. Ten bohužel připadl panu rozhodčímu, který se v klíčových momentech druhého zápasu rozhodl špatně a svým neslušným jednáním s kapitánkou týmu nám zbytek zápasu úplně znechutil. Avšak říká se, že není nic staršího než včerejší noviny, v našem případě včerejší zápas, a proto se budeme soustředit na zápas další, který nás konečně čeká na domácí půdě. Takže v sobotu 26.10. vás všechny zveme do haly Na Střelnici, kde vyzveme soupeřky z Chvaletic. Věříme, že s vaší podporou se nám ty body budou sbírat mnohem snáze.

A pokud se ještě na moment vrátím k tomu včerejšímu zápasu, tak bych ráda pochválila všechny hráčky na servisu, zejména tedy Aničku a Lucku. Aničce potom ještě patří pochvala za rozložení nahrávky, jelikož využívala k útoku úplně všechny posty, včetně „trojek“, ze kterých se nám včera podařilo získat poměrně dost bodů.

Za Svitavy hrály: Kika Kopečná, Anička Loukotová, Anička Fiedlerová, Evča Šmejcová, Káťa Tesařová, Lucka Dědková a Terka Kissová.