Tentokrát chyběl zápal do hry.

V sobotu 11.11. jsme se po týdenní pauze vydaly na zápas do Letovic, jejichž týmů patří jedna z předních příček tabulky. Vyrazilo nás celkem 8, takže letos nás (díky bohu) zatím problémy s nedostatkem hráček neprovázejí. K prvnímu zápasu jsme nastoupily v následující sestavě: Renča (náhra), Terka Motálková (účko), Evča a Kíša (blok), Lucka a Kika (smeč) a Baruška (libero).

Celý první set probíhal tak, že jsme si zvykaly na hru, tělocvičnu a změnu v sestavě. Soupeř naskočil v plné síle a podařila se mu jedna dost dlouhá šňůra na servisu, která znamenala výhru prvního setu ve prospěch Letovic. Nutno dodat, že příjem nebyl nejhorší, bohužel tentokrát jsme nebyly schopné složit balon na zem. Druhý set byl úplně o něčem jiném, soupeře jsme si nenechaly utéct, nekazilo se podání (v klíčovém momentu tohoto setu dala naše Evča eso!), hrálo se hlavou a výsledkem byl vyhraný set pro nás. V domnění, že budeme pokračovat tímto způsobem i v dalším setu jsme nastoupily na hřiště. Třetí i čtvrtý set se bohužel velice podobal tomu prvnímu a my jsme nebyly schopné pokusit se o nějaký zvrat.

TJ Svitavy : TJ Sokol Letovice 1:3

Do druhého zápasu jsme nastoupily s menší změnou v sestavě. Na blok jsme postavily Jarmi, na účko Kiku a na postu druhé smečařky hrála Kíša. Opět trochu změna v sestavě, takže podle toho vypadaly první dva sety. Začaly jsme hodně chybovat v poli, nebyly jsme schopné vzít soupeřovy „ulívky“ a složit balon na zem. První dva sety tedy vyhrál soupeř. Ve třetím setu jsme se vrátily zpět do „základní“ sestavy z prvního zápasu. Změna možná soupeře trochu zmátla, protože začal taktéž chybovat a my tak třetí set vyhrály. Ve čtvrtém setu jsme se přetahovaly o každý balon. V koncovce měl bohužel trochu víc štěstí soupeř a tak i z druhého zápasu bere výhru a 3 body.

Co k tomu závěrem říct. V obou zápasech nám chyběl patřičný elán na hřišti a touha vyhrát asi nebyla dostatečná. Příjem tentokrát nebyl špatný, ale nastal jiný problém – neschopnost složit balon. Naším cílem je, abychom se do příštího týdne poučily z našich chyb a mohly vám na domácí půdě předvést to nejlepší, co umíme. Chceme udělat radost nejen sobě, ale i vám. Takže doufáme, že konečně přidáme do tabulky další body a výhru k tomu.

V sobotu 18.11. hrajeme s Chocní na ZŠ Felberova. Začínáme v 10:00!! Takže se na vás těšíme!

Za Svitavy hrály: Kika Kopečná, Evča Šmejcová, Terka Kissová, Terka Motálková, Renča Odvárková, Lucka Dědková, Jarmi Dopitová a Baruška Smělá