Tip na vítěze – musí to být Sněženky a Machři!

Již několik sezón nehájí barvy oddílu při mistrovských zápasech. Zapojil se však do bojů o příčky nejvyšší "v sekci" neregistrovaní. V každém družstvu, za něž nastoupí, rapidně vzrůstá kvalita přihrávky. Rozhovor napoví, který nahrávač bude těžit z jeho nejen polařského umění v příští sezóně... ANEB Melis nebo já? :-)

Jméno:  Jaroslav Ovad  (Jarin)
Družstvo: Sněženky a machři (MVL), Drink team (AVL)
Post:  smečař, libero
Ročník narození: 1974
Výška: 178 cm

Jaké byly tvé volejbalové začátky (kdy, kde, trenér)?

Patřím do stejného vrhu jako Melda a Máza, tzn. rok 1982 ve Svitavách pod vedením Marcely Sezemské.

Vývoj volejbalové osobnosti vzhledem k postům (co nejoblíbenější)?
V podstatě jsem si vyzkoušel všechny posty: začal jsem jako nahrávač, následoval smečař, blokař, a opět smečař, libero.

Tvůj největší sportovní úspěch?

Účast v KP I.

Nejdůležitější osoba na hřišti obecně?

Nahrávač.

Kdo z oddílu se ti v současnosti herně nejvíce líbí?
Pipin, Ďolík a určitě Melis, Máza a Zdenál

Co bys označil za svoji největší přednost a naopak slabinu?
Hra v poli (+), jednoznačně bloky (-).

JINÉ

Oblíbená hudba, film – případně hláška?
Je toho spousta, mám-li jmenovat pak Serj Tankian. Z filmů to jsou „S čerty nejsou žerty“ a „Jára Cimrman – ležící a spící“.

Jaký se ti líbí kluci/holky?
Musí to být pořádná kočka – nejlépe britská modrá.

Provozuješ i jinou sportovní činnost než volejbal (jakou)?
Spinning a ještě docela dobře vrhám stín (… následuje smích)

Co na sebe prozradíš ze soukromí (rodina, práce…)?

Jsem zaměstnaný, ženatý, ateista a nestraník.

OTÁZKY JEN PRO TEBE

Jezdíš s bandou svitavských neregistrovaných hráčů na AVLko do Brna (amatérská volejbalová liga). Řekni nám něco o této soutěži a pak se pochlub, jak si s týmem vedete...

AVL je soutěž klasických mixů (4+2), hraje se v několika městech (asi v 10) po celé republice. V každém městě je podle počtu týmů rozdělena na 1.,2. až n-tou ligu).V Brně, kde Drink team hraje (v 20-členné 1.lize), jsou 4 ligy.  Hrací systém představuje základní kolo (každý s každým), z něhož prvních pět týmů postupuje do regionálního finále. Vrcholem je republikové finále, složené z regionálních vítězů a družstev na druhém až čtvrtém místě (počet postupujících je závislý na počtu družstev v jednotlivých městech). Kvalita soutěže rok od roku roste a přibývá velmi kvalitních hráčů se zkušenostmi z vyšších soutěží. Více informací najdete na webu www.avlcz.cz. Svitavy reprezentuje družstvo Drink teamu. Není to čistě Drink team, který známe z naší MVL, ale tvoří základ doplněný o další hráče a hráčky z MVL. Družstvo svitavskému amatérskému volejbalu určitě ostudu nedělá, pravidelně postupuje jak do regionálního tak i do republikového finále. Já jsem měl možnost zahrát si čtyři ročníky a děkuji tímto Drink teamu za možnost si s nimi tuto soutěž zahrát.

V kuloárech kolují zvěsti, že se chystá obnovení tvé registrace. Naskočíš v následující sezóně do rozjeté mašiny chlapů?
Od toho jsou kuloáry, musí v nich stále něco kolovat. Kdo by nechtěl naskočit, zvláště když se hraje KP1 a mančaft v nové sezóně má určitě ambice hrát o pozici v první polovině tabulky. Musí se pouze dořešit jedna věc – výše mojí smlouvy ☺ Teď vážně, zbývá mi vyjasnit jednu pracovní záležitost a současně doufat, že se mnou bude mít Máza s Melisem ještě trpělivost, konečné rozhodnutí budu vědět před začátkem Hoštálkové.

Chystáš se na soustředění do Hošťálkové? Co se ti vybaví, když se řekne Hošťálková?
Rád bych se alespoň části letošní Hošťálkové zúčastnil. Hošťálková? To je spousta potu, dřiny a odříkání ☺ ale i spousta zábavy.

Na MVL už tradičně hraješ za Sněženky a Machry. Jak se ti líbí to neregistrované hemžení? Kdo je tvůj favorit na letošního vítěze, na jakého soupeře se vyloženě těšíš a kdo z těchto neregistrovaných se ti dlouhodobě vzhledem k podaným výkonům na hřišti líbí?
MVL je bezva, na každý ročník se těším a vždycky doufám, že Sněženky vyhrají. Z toho je zřejmý i můj letošní tip na vítěze – musí to být Sněženky a Machři! Všechny zápasy s Drink teamem, Semtamákama nebo Výletníky jsou vyhecované a hra má velmi slušnou úroveň. U poslední otázky se nemusím dlouze rozmýšlet – Peťa Maruš, hraje výborně, ale především hraje rád a férově.

Jak se ti jeví činnost oddílu "z venku"?
Je znát především práce s mládeží, základna je v současnosti dost široká (Svitavy jsou plné ďáblů, aligátorů, berušek a dalšího volejbalového potěru) a výsledky už začínají být znát. A pokud se do oddílu dostane silný sponzor, můžeme se dočkat toho, že se každému při vyslovení slova Svitavy vybaví slovo volejbal, tak jako se třeba dnes platí Plzeň=pivo. Za to je třeba poděkovat všem trenérům a lidem, kteří se o fungovaní volejbalu v našem městě starají.

Co vzkážeš fanouškům svitavského volejbalu a čtenářům oddílových webových stránek?
Výborný výběr a velmi dobrý vkus – lepší sport, družstvo a webovou si nelze vybrat!

 

Děkujeme za rozhovor. Příště se po delší době podíváme do ženského áčka.

Pavlína

 

Mixy 2008 - Jára "vyzobával" míče v barvách Drink teamu.

Járův výskok je solidní

 

 

S Peťou Marušem na bloku, útočí Rosťa Bednář

Járu se marně snaží zablokovat Jarda Hrabálek

Hraje i mazaně :-)

 

Přes kompaktní dvojblok s Katkou Bláhovou neprošel Petr Báča

 

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll