Trento vyrovnalo sérii na 2:2

Trento v hale Piacenzy přivítalo bouřlivé prostředí vyprodané haly PalaBanca. Sešlo se zde 4600 fanoušků a podle vyjádření klubu museli odmítnout i přes 1000! akreditací a lístky se nedostaly ani na dalších zhruba 10000!! žadatelů. Piacenza byla v domácí hale v pozici silnějšího a všichni čekali, že vyhraje a bude moci slavit titul. Jenže míč je kulatý a vše dopadlo úplně jinak.

Piacenza -Trento 0:3 (23:25, 11:25, 24:26) MVP Nikola Grbič

Může se zdát, že i tento zápas až na druhý set byl vyrovnaný. Opak je pravdou. Na palubovce Piacenzy byl jen jeden tým a to družstvo Trenta. Družstvo, které mnozí před tímto zápasem podceňovali a jasně favorizovali Piacenzu. Ta byla už jen jednu výhru od zisku titulu. A možná právě to rozhodlo o tom, že se v neděli v Trentu odehraje pátý rozhodující zápas.

Trento vlétlo do zápasu bez respektu a nenechalo se zaskočit ani esem, blokem a útokem Michala Raka, který o sobě dal vědět hned na začátku setu. Trento také nerozhodily dva útoky Vissotta do bloku Piacenzy. Naopak, hosté tentokrát dobře servírovali a blokovali. A to především nahravač Nikola Grbič, který si z této činnosti připsal 5 bodů. A opět se mu podařilo zablokovat Marshalla na jedny ruce a to hned několikrát.

Trenér Stoyčev často míchal se sestavou, takže si v podstatě zahráli všichni hráči. V týmu Piacenzy byl ve třetím setu střídán pouze Michal Rak, zřejmě kvůli zranění kolena. Trento si hned v úvodu utkání vypracovalo mírný náskok a ten si až na výjimky udrželo až do konce. Piacenze se vždy podařilo tento náskok stáhnout někdy i na rozdíl jednoho bodu, ale následnými chybami nechali vždy vyniknout především blok či obranu hostí.

Druhý set byl jasnou záležitostí Trenta a bylo vidět, že jsou domací pod velkým psychickým tlakem. Marshall útočil pouze do bloku, Zlatanov a Bravo do autu a ačkoli měli domácí přihráno, nedařilo se ani středovým hráčům. Vissotto si dokonce dovolil takový luxus, že dával plachtící servis na jistotu.

Ve třetím setu se domácí sice zlepšili na útoku a to hlavně díky Zlatanovi, ale jeden hráč na otočení zápasu nestačil. A tak když ve vyrovnané koncovce Kazijski poslal míč do autu, vzal Grbič odpovědnost na sebe a druhou přes ukončil zápas.

Stejně jako v minulém zápase byl MVP vyhlašen hostující nahravač Meoni, tak i tentokrát si po zásluze toto ocenění odnesl nahravač hostí Nikola Grbič.

Statistiky:

Piacenza: počet bodů 44, esa 4, příjem 60%, body z útoku 33, úspěšnost útoku 41%, bloky 7
Marshall: body 9, esa 2, příjem 44%, útok 5b. (26%), bloky 2
Zlatanov: body 15, esa 1, příjem 57%, útok 13b. (43%), bloky 1
Rak:  body 6, esa 1, útok 4b. (57%), bloky 1

Trento: počet bodů 48, esa 2, příjem 64%, body z útoku 31, úspěšnost útoku 53%, bloky 15
Kazijski: body 13, esa 0, příjem 55%, útok 12b. (57%), bloky 1
Vissotto: body 8, esa 1, útok 7b. (44%), bloky 1
Winiarski: body 5, esa 1, příjem 75%, útok 3b. (38%), bloky 2
Grbič: 6 bodů, 1 bod z útoku, 5 bloků

Sunny

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll