Tři vítězství a jedna porážka s generálkou na ČP

Další finálové kolo krajského přeboru žáků, tentokrát v naší hale v neděli odpoledne s týmy Hradce Králové B, Chocně a Hradce Králové A. Ochozy zaplněny nejen rodiči a hlasitá atmosféra tvořena sličnými bubenicemi povzbuzujícími neúnavně v průběhu všech zápasů.

K prvnímu utkání nastupujeme proti Béčku Hradce ne v nejsilnější sestavě a po rozpačitějším úvodu hladce získáváme první set. Do druhého posíláme základní šestku sestavenou z obvykle střídajících hráčů a bohužel kupíme jednu chybu za druhou. Z tribuny je cítit nespokojenost z našeho výkonu. Střídáme zpět některé hráče základu, ale i přest tento fakt je naše hra více než ostudná a ztrácíme set. Do zkrácené hry již s tím nejlepším co máme a v křeči vítězíme 2:1. Po zápase svolávám celý tým do šatny.

Viktor Tichonov, Jaroslav Holík, Vlastimil Petžela. Legendární trenéři, kteří nešli pro ostré slovo daleko. Asi tímto přirovnáním by se dalo charakterizovat trenérovo vystoupení před celým týmem za zavřenými dveřmi. Diskuze zamítnuta, vedl se monolog a šlo se na Choceň. Nastupujeme v základu a od začátku soupeře přehráváme bez větších problémů a to i přes nepřesnou nahrávku. Hra středem nejde zcela dle představ, ale plán splněn: 2:0.

Vrchol dne a zápas s A-týmem Hradce Králové. Jedinečná šance otestovat soupeře, který nás čeká znovu tuto sobotu v Českém poháru a to hned na úvod. Po nervóznějším začátku začínáme tahat za delší konec provazu. Plachtícím servisem úspěšně hledáme slabší přihravače soupeře a získáváme několikabodové vedení, které dotahujeme do vítězného konce. Atmosféra v hledišti naprosto úchvatná, emoce gradují při sporných rozhodnutích rozhodčího. Druhý set do koncovky vyrovnaný. Jsme ale málo agresivní v útoku ze zóny IV. Soupeř vše trestá a sadu ztrácíme. V tie-breaku soupeř ukazuje svoji zkušenost (ne nadarmo je na 4. místě ČP) a naši Ďábli se ctí prohrávají 1:2. Pro diváky super podívaná.

Po tomto zápase ještě znovu nastupujeme proti HK B (předehrávka pro příští kolo). Vyčerpání především psychicky vyhráváme utrápeně 2:0.

Výsledky: SY - HK B 2:1 a 2:0, SY - Chocen 2:0, SY - HK A 1:2

Z individuálních výkonů zaujal především Pallouš a to nejen kvůli dvěma "nejtkům" z prvního sledu zahraných proti Áčku Hradce. Ještě jednou smekáme klobouky před našimi princeznami a jejich bubnovým koncertem. Pevně věřím, že tuto neocenitelnou službu ďábelská jednotka v blízké budoucnosti oplatí. Howgh.