Trochu nečekané vítězství za 3 body.

Hned druhou lednovou sobotu jsme započaly druhou polovinu sezóny. Tentokrát jsme začínaly na domácí půdě proti Sokolu Pardubice, který aktuálně okupuje 2. příčku tabulky. A dokonce jsme měly tu možnost zahrát si v hale Na Střelnici. Hned ráno nás však potkala nemilá věc. Jedna z našich nahrávaček odpadla s antibiotiky už týden předtím. No a tohle sobotní ráno jsme přišly i o druhou nahrávačku, rovněž ze zdravotních důvodů. Zbylo nám tedy libero, 2 blokařky, 3 smečařky a jedno účko. Co se dalo dělat, musely jsme si nějak poradit i tak.

V prvním zápase byla sestava následující: Baruška na liberu, Kika s Maki na účku/náhře, Kíša s Luckou na smeči a Anička Fiedlerová s Káťou na bloku. První set pro nás nezačal vůbec špatně, soupeř totiž moc nevěděl, jak na naši netradiční sestavu. V polovině setu bohužel přišlo pár nevynucených chyb čehož soupeř využil a vytvořil si náskok, který mu až do konce setu vydržel a ujal se tedy vedení 1:0. Naději jsme neztrácely a pustily jsme se do setu druhého. V něm už soupeř začal hrát o poznání aktivněji. My jsme klasicky začaly mít menší problémy na příjmu, začalo se kazit podání, a i úspěšnost útoku trochu poklesla. Tohle všechno bohužel vedlo k tomu, že se soupeř ujal vedení 2:0 a měl tak nakročeno i k zisku celého zápasu. Třetí set přišla opravdu velká krize. A kde jinde než na příjmu. Soupeř se v tomto setu moc nenadřel, v podstatě jen stál a podával. Jakž takž jsme se sice ještě zvládly vzpamatovat, ale na nějaký zvrat to opravdu nestačilo. Soupeři se tak celkem rychle povedlo získat první zápas pro sebe a s klidnou hlavou a představou, že takhle bude probíhat i druhý zápas se odebral do šatny.

TJ Svitavy : TJ Sokol Pardubice I. 0:3

Po svačince a poradě jsme přibraly do sestavy naši kadetskou posilu Káťu Tesařovou. Rovněž jsme provedly změnu, co se nahrávky týče. Sestava byla v prvním setu druhého zápasu stejná jako ráno, ale s tím rozdílem, že pozici nahravače zkusily naše blokařky. V prvním setu jsme si zvykaly na změnu v sestavě a soupeř se rozhodl pokračovat v tom, co předváděl ráno. První set se mu tedy povedlo vyhrát a ukolébán myšlenkou, že to půjde stejně jako ráno nastoupil do druhého setu. Ve svých představách se však krutě zmýlil. Do druhého setu šla na smeč místo Kíši Káťa Tesařová a změna na soupeře zafungovala. Začaly jsme tlačit servisem, stoupla úspěšnost na příjmu i na útoku a rovněž fungovala i obrana. Srovnáváme tedy na 1:1 a jede se dál. Třetí set byl pro nás ještě lepší než ten druhý, soupeř padal psychicky i fyzicky dolů a nám se začalo dařit. Dostáváme se tedy do vedení 2:1 na sety! Čtvrtý set začal lehkou krizí (jako každý set s pořadovým číslem 4., který hrajeme), ale opět jsme si pomohly střídáním, kdy se na hřiště vrátila Kíša. Od té chvíle soupeř neměl šanci. Za obrovské radosti končíme nejen čtvrtý set, ale i celý zápas vítězstvím, ve které jsme po prvním zápase opravdu nedoufaly. O to větší ta radost byla.

TJ Svitavy : TJ Sokol Pardubice I. 3:1

Zisk 3 bodů v této netradiční sestavě pro nás znamená opravdu hodně. Pochvala patří všem hráčkám, hlavně za to, jak jsme se dokázaly zvednout ve druhém zápase i přes ranní fiasko a vybojovat cenné vítězství. Svůj podíl na vítězství má i naše Evča, která nás oba dva zápasy podporovala, radila a fandila, co to šlo. Za to jí patří veliké díky. Tentokrát byla ještě v roli trenérky, ale už brzo ji uvidíte zase zpátky na hřišti! Díky patří rovněž fanouškům, kteří nás přišli podpořit. Příští zápas odehrajeme v sobotu 19.1. v Chocni. Tak nám držte palce na dálku, ať zase nějaké ty body dovezeme.

Za Svitavy hrály: Kika Kopečná, Baruška Smělá, Káťa Kroulíková, Káťa Tesařová, Terezka Kissová, Anička Fiedlerová, Lucka Dědková a Maki Šauerová.

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll