Turnaj žen: Domácí v šesti obsadily 2. místo

 

V sobotu 22. září se ve svitavské hale konal přípravný turnaj žen za účasti pěti druholigových celků (prvoligový Šternberk svou účast přislíbil, následně potvrdil, ale na turnaj nepřijel). Každé družstvo odehrálo čtyři zápasy na dva vítězné sety. Výsledné pořadí:

1. Křenovice
2. Svitavy
3. Lanškroun
4. Česká Třebová
5. Pardubice

Křenovice vyhrály všechna utkání. Družstva na 2. - 4. místě měla shodně 2 výhry a 2 prohry, o pořadí rozhodoval poměr setů.


Svitavy - Pardubice 2:0
Pardubické hráčky byly zaskočeny rychlou hrou domácích, které v rámci přípravy zkoušely hrát signály bez ohledu na výsledek utkání. Vzhledem k tomu, že byl kvalitní příjem podání a dařilo se v obranné hře, útok byl pestrý a pro pardubické "špatně čitelný". Průběh zápasu byl jednoznačný.

Svitavy - Křenovice 1:2
Zkušený tým hostí tlačil svitavské hráčky servisem ke "klasickému" pojetí hry a vysokých nahrávek do kůlu. I přesto se zkoušela kombinační hra, která vhledem ke zhoršenému příjmu nebyla příliš úspěšná. Křenovice hrály chytře a své vedení si hlídaly technickou hrou.

Svitavy - Lanškroun 1:2
Loňské vítězky turnaje a letošní nováček 2. ligy výborně bránil na síti. Svitavy se potýkaly s vysokým blokem, který i přes neustálé zkoušení signálů, byl v drtivé většině útočných akcí na "svém" místě. Výhodou pro hostující hráčky byla jistě i početnější sestava, takže trenérka mohla využívat hráčky z širokého kádru. Domácí hráčky si vybraly slabší okamžiky, kdy dovolily soupeřkám získat sérii bodů jednak slabším příjmem a nepozorností, ale také slabým servisem, se kterým neměl Lanškroun žádné problémy.

Svitavy - Česká Třebová 2:0
Jednoznačný průběh zápasu pro domácí družstvo. Po pauze (předchozí zápasy odehrály hráčky Svitav v tahu, což při zvoleném kombinačním tempu bylo opravdu náročné) byly domácí opět plné sil, výborně přijímaly a dařilo se na bloku. Útočné kombinace vycházely, servis byl účinný. Svitavské hráčky předváděly efektní a hlavně efektivní volejbal a zaslouženě vyhrály.

Sestava (viz foto zleva):

Renata Odvárková (účko), Hana Pachovská (smeč), Katka Sezemská (smeč, blok), Pavlína Němečková (náhra), Katka Bláhová (blok, smeč), Oli Pachovská (blok),

Ilona Langerová se pro zranění kolene nezapojila do žádného z odehraných utkání.

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll