Udržení v elitní osmě, ale o prsa a s trochou štěstí

Na úvod omluva čtenářům webu za pozdní publikaci komentářů k zápasům posledního kole Českého poháru žáků konaném v našem hlavním městě, ale práce mne zavedla daleko od rodné kotliny, takže až nyní, ale zase s odstupem času s jasnější hlavou a nižší tepovou frekvencí...

 

 

                                                                                          

Svitavy - Litomyšl 1:2

Velmi důležitý úvodní zápas jsme nezvládli takticky. Po prvním setu, kdy jsme i s pomocí rozhodčího získali koncovku a stavu 23:18 pro naše barvy v setu druhém přišel nepochopitelný zkrat. Litomyšl silou vůle především za pomoci Marka Šulce set otočila a ve třetím setu dominovala za otevřených úst našich hráčů.

Svitavy - Znojmo 2:1

Rozhodčí zde pokračovali v nastoleném trendu nepřesností (mimo jiné jediná výtka k velmi dobře zorganizovanému turnaji) a nás to stálo pětibodvé manko po polovině setu, které jsme nedokázali zlikvidovat. V druhém dějství přišlo zlepšení a opět rozhodoval tie-break. Zde nutni přiznat, že sudí pomohl nám. Připroměněném mečbolu Znojma (vytlučené bloky) píská pásku, my získáváme bod a po chvíli i zápas !!!

Svitavy - Hradec Králové 0:2

S favority letošního ročníku jsme drželi krok až do koncovky v prvním dějství. Ve druhém jde Hradec do výrazného vedení, ale spanilou jízdou se jim přibližujeme a nutíme k tajmu. Na víc to ale nestačilo.

Svitavy - Kometa Praha 0:2

Tak tady jsme to po... od samého začátku. Soupeř s velmi dobře připravenou obranou na naše klíčové hráče nás přejel první set. Ten druhý byla bitva o každý míč a nervy drásající koncovka, kterou ztrácíme 26:28. V té chvíli jsem těsně před infarktem...

Svitavy - ČZU 1:2

Hrajeme exceletně první set. Ve druhém přichází naše tradiční chvilka na přihrávce, která je naší největší slabinou po celý turnaj. Pražáci naopak tuto činost polepšili a také se stala rozhodující pro vítězství borců z hlavní města. Strašná škoda a začalo první počítání, jelikož po sobotě na chvostu tabulky zůstaly Svitavy, Znojmo a překvapivě Nový Jičín se 4 body.

Svitavy - Nový Jičín 2:1

Neděle a hned zápas vlasně o všechno. První set asi ještě dospáváme a prohráváme 20:25. Od druhého setu ale náš výkon jde nahoru. Prim hraje Kvápa, který je po oba dva dny naším nejlepším hráčem. V tomto utkání se rovněž povedla střídání s Peťou na servis.

Svitavy - Ostrava 1:2

Před posledním zápasem existovalo tolik variant, že je raději nikdo z nás nepočítal. My si řekli, že na Ostraváky vlítnem a to se taky povedlo. První set hrajem výborně. Soupeř se trápí obranou na síti. Bohužel ve druhé setu máme totální zkrat a v jednom postavení dostáváme 21 bodů !!!! Třetí set je vyrovnaný pouze do poloviny a Slezané vítězí. Uhraná sada navíc a udržení se v elitní osmičce. Měli jsme fakt kliku...

Co dodat k našemu výkonu. Vůbec nám nevyhovovaly malé tělocvičny, ale ty byly pro všechny stejné. Tekli jsme na přihrávce, málo hráli středem a naše bombery na hlavním kůlu měli všichni přečtené. Potrénujeme a něco změníme. Příště budeme zlobit více. Tak slibuje Melis.

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll