Uplynulá sezóna, mládež, MVL, repre ...

Po ženách hodnotíme parádní sezónu mužů s trenérem Petrem Sezemským. A vzhledem k tomu, že od května se rozběhne kolotoč MVL a že se ve Svitavách volejbalově opět bude dít něco i na reprezentační úrovni, nezůstalo jen u mužů...

 

Jak hodnotíš tuto sezónu?

Z pohledu týmu mužů výtečně. Dosáhli jsme historicky nejlepšího umístění mužského družstva ve Svitavách. Pokud někdo pomýšlel ještě výše (a u mladších hráčů takové tendence byly), tak je třeba si uvědomit, že i kdybychom vyhráli dva zápasy, které jsme měli vyhrát (doma s Českou Třebovou a doma s Kerharticemi při vedení 12:8 v tiebreaku), tak stejně by to na vyšší umístění nebylo. V nedávném zápase v Litomyšli nám domácí jasně ukázali, že do "krajského" mistrovství máme zatím daleko.
Halová sezóna ale ještě nekončí, žáci mají našlápnuto k postupu na Mistrovství ČR, které se hraje poslední dubnový víkend v Hradci Králové. Trénéři žáků dokonce kvůli tomu přesunuli čarodějnice na jiný termín, z čehož je zřejmé, jakou váhu této akci přikládají.

Spokojenost po první půlce se 3. místem vystřídalo nadšení a historické umístění v KPI mužů. Druhé místo je paráda! Co může za tento úspěch?
Až na drobné výjimky se podařilo udržet tým kompaktní, tím myslím, že pracovali a družstvo podporovali i hráči, kteří nenastupovali v základní sestavě. Hyňa se navíc stále více zlepšuje ve scoutování a to nám umožňuje více a lépe pracovat se statistikou a videem.

Jak to vypadá se složením stávajícího kádru? Plánujete posily, předznamenal někdo ukončení hvězdné kariéry...
O návrat do týmu projevil zájem Pája Simon, který hrál minulou sezónu za juniory České Třebové. O tom budeme ještě jednat. Příští sezónu bude jako první nahrávač hrát Venca a Melis se bude více věnovat mládeži, aby v případě kolize nebyl Elva na všechno sám. O ukončení kariéry mě zatím nikdo neinformoval.

Je jisté, že druhé místo je i svazující... Co vás čeká v přípravě na další sezónu a jaké budou ambice týmu?
Teď je volno, hráči se věnují studiu a odpočinku. Bude důležité organizačně pořešit městskou ligu. Začátek přípravy vidím někdy v červnu, kdy nás opět čekají náročné tréninky pod vedením našeho specialisty na fyzickou přípravu Martina Volfa. No a ohledně ambicí nemůžeme slevovat, takže minimálně obhajoba druhého místa.

Jak ti "sedí" role nehrajícího trenéra?
Výborně. Je dobře, že se můžu soustředit jen na koučování týmu. Zpětně musím zhodnotit, že hrát a současně myslet na to, co by se mělo udělat a jak reagovat na vývoj situace, je nesmysl.

Koho bys chtěl z týmu pochválit za předvedený výkon?
Jarda Ovad zapadl skvěle do týmu a je na svém postu nejlepší v kraji. A taky Péťa se z úplného začátečníka během jedné sezóny vypracoval na našeho nejlepšího středáka.

Kdo má z mužů nejlepší docházku (můžeš konkrétně %)?
To je problém zjistit, moje exelová tabulka to, na rozdíl od tabulky pro přípravku, automaticky nepočítá. Opticky na tom nejlépe jsou Jakub Bureš, Ondra Ehrenberger a Jarda Ovad.

Co oslava stříbra? Marek si ji tentokrát jistě užije...
Bezprostřední oslavu hned po posledním zápase si neužil, byl odvolán plnit rodičovské povinnosti. Vše se ale dá dohnat na slavnostním zakončení sezóny, které bude v pátek 16. dubna ve stylu filmu Slavnosti sněženek. Nejsem kuchař, ale předpokládám, že do "šípkové" nebo "se zelim" se buráky nedávají (je na ně alergickej a to mu znepříjemnilo oslavu po loňské sezóně, pozn. redakce).

Konec sezóny mužů znamená více volných sobot, je to tak?
Je to tak. Mám od začátku roku první (a taky až do června poslední) víkend bez volejbalu, zítra odjíždíme se ženou na lyže a prkno do Špindlerova Mlýna. Vypadá to, že bude hezky.

Mladíci nám dorůstají, úspěšně hájí barvy oddílu, plánuje se jejich začleňování do družstva mužů?
Zatím pouze v tréninku. Představuju si, že od příští sezóny, ale spíše až přespříští, by se nejlepší kadeti zapojovali na 100% do tréninku týmu mužů. Je to ale dost organizační problém, protože je třeba zajistit, aby jejich tréninky byly v jiné dny než tréninky mužů a to při současném obsazení svitavských tělocvičen je dost komplikované.

S tvojí osobou je neodmyslitelně spojena městská volejbalová liga. Antuková sezóna se blíží - jaký je jízdní řád té letošní?
Opět budou dvě kategorie 1. a 2. liga. Už teď (večer 1. dubna) mám potvrzenou přihlášku pěti týmů 1. MVL. Na web to dám začátkem příštího týdne. První liga se bude hrát ve středu, druhá liga v pondělí od začátku května. Vždy tři utkání na každém hřišti, možná začátkem května jen dvě, protože ještě bude brzo tma. Finálový turnaj bude v pátek a sobotu 18. a 19. června.
Do městské ligy je potřeba ještě připočítat ligu základních škol. Měl jsem v plánu ji celou odehrát na nově budovaném hřišti za ZŠ Riegrova, protože naše kurty nejsou nafukovací a školní liga už se tam zkrátka nevejde. Bohužel termín dokončení je až 1. června, takže dospěláci budou muset dva květnové termíny (jeden z 1. a jeden ze 2. ligy) pustit školákům.

V okolních vesnicích se volejbal hraje, víme o Javorníku, Opatovci, Opatovu .... Zde přemýšlí o účasti v naší MVL, ale stále převládají jisté obavy. Jak bys nalákal tyto váhavce, aby do toho konečně šli?
Zrovna dneska jsem telefonoval s paní Kubešovou, která šéfuje družstvu v Opatově. Máš pravdu, že mají obavy z toho, že jsou moc velcí amatéři a že by dostávali nakládačky. Pro takovéto týmy mám nabídku, aby se hráči přišli na první kolo druhé ligy podívat a očíhnout úroveň družstev. Pokud by projevili zájem, je možné družstvo do soutěže dolosovat. A pokud si myslí, že na to nemají, doporučuji více trénovat a zkusit to třeba příští rok.

MVL není jedinou akcí, kterou oddíl pořádá. Můžeš nám nastínit i další letošní akce oddílu?
Začátkem srpna bude opět turnaj smíšených družstev; teda doufám, že ho opět uděláte, já už budu v té době s reprezentací. V září přijedou do haly Na Střelnici obě naše seniorská reprezentační družstva a vrámci přípravy na svá Mistrovství světa zde sehrají přátelská utkání. O soupeřích se momentálně jedná. Ve stádiu jednání jsou opět kemp pro malé začátečníky a Vánoční turnaj juniorských reprezentací.

Prostor pro tebe.....
Myslím, že stačí, nemůžu vystřílet všechnu munici.

 

Děkujeme za rozhovor.

 

 

 

 

 

 

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll