Ústecký pohár, 2. kolo - skupina "B"

V neděli 9. prosince pokračoval Ústecký pohár trojic pro chlapce ročníku 1994 a mladší svým druhým kolem. Do Ústí jsme odjížděli opět v úctyhodném počtu 21 hráčů a tři vedoucí. Jedna podstatná změna oproti předchozím cestám však nastala. Díky novému jízdnímu řádu a hlavně novým tarifům, které začaly platit právě dnes, jsme za jízdenku zaplatili dvakrát tolik co při předchozích cestách.

V Ústí jsme se opět rozdělili na dvě části, starší kluci, kteří tvoří družstva A, B a E odeštli hrát do tělocvičny na ZŠ Hylváty a mladší kluci z družstev C a D pokračovali do tělocvičny na gymnáziu.

Naše dvě družstva mladších si vedla různě, přestože mají zhruba stejnou výkonnost. Významný rozdíl totiž byl v nasazení do základních skupin. Družstvo D bylo nalosováno se dvěma družstvy Lanškrouna, což jsou zhruba stejně staří kluci srovnatelné výkonnosti. Naopak tým C byl ve skupině se staršími chlapci z Chocně a zkušeným družstvem České Třebové B.

Výsledky v základních skupinách odpovídaly losu. Déčko si s oběma Lanškrounským družstvy poradilo - s Béčkem drtivě 52:19, s Áčkem to bylo dramatičtější, ale se šťastným koncem pro nás 36:33. Postoupili jsme tedy do finálové skupiny, která již byla nad naše síly.

Céčko naopak oba zápasy v základní skupině prohrálo, ale spravilo si náladu ve skupině o 7. - 9. místo, kde naopak chlapci všechno vyhráli.

Výsledky skupiny na gymnáziu:

Skupina B:
Svitavy D - Lanškroun B 52:19
Svitavy D - Lanškroun A 36:33
Pořadí ve skupině B: 1. Svitavy D, 2. Lanškroun A, 3. Lanškroun B

Skupina C:
Svitavy C - Česká Třebová B 31:37
Svitavy C - Choceň B 18:41
Pořadí ve skupině C: 1. Choceň B, 2. Česká Třebová B, 3. Svitavy C

Skupina o 1. - 3. místo
Svitavy D - Choceň B 13:57
Svitavy D - Česká Třebová A 29:34
Pořadí 1. Choceň B, 2. Česká Třebová A, 3. Svitavy D

Skupina o 7. - 9. místo
Svitavy C - Lanškroun B 45:23
Svitavy C - Ústi nad Orlicí D 41:17
Pořadí 7. Svitavy C, 8. Lanškroun B, 9. Ústí nad Orlicí D

Sestavy:

Svitavy C: Číža, Mírek, David a Karpa

Svitavy D: Ondra, Jirka, Kája, Martin a Dan

Navíc jsme do Ústí nad Orlicí D za velké peníze půjčili Filipa, který s nimi odehrál bez střídání celý turnaj.

Foto: pan Horký

Celkový pohled do tělocvičny na gymnáziu v Ústí nad Orlici. V popředí bojuje tým Svitav C, zleva David, Mirek (12) a Číža.

Závěrečné vyhlášení výsledků a předání cen. Naši borci jsou již převlíknutí a připraveni k úprku na vlak, který jsme tentokrát v pohodě stíhali.

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll