Ústecký pohár je za námi, zahajujeme přípravu na krajský přebor v minivolejbalu

Minulou neděli se v Ústí nad Orlicí hrálo poslední kolo Ústeckého poháru. Pro borce z přípravky tím skončila sezóna trojkového volejbalu a od tohoto týdne zahajujeme přípravu na krajský přebor, kde proti sobě hrají čtyřčlenná družstva.

Úvod přípravy bude ve znamení série turnajů jednotlivců. Při hře jeden proti jednomu chlapci nejintenzivněji pilují inividuální herní činnosti. Od poloviny dubna se již budeme specializovat na minivolejbal.

A jak jsme si vedli na posledním kole Ústeckého poháru?

Družstvo Svitav D ve složení Číža, David a Mirek postoupilo z minulého kola do skupiny A, takže tentokrát hráli v tělocvičně na ZŠ v Hylvátech. Tam sice skončili poslední, nicméně jako jediní z kluků z přípravky si přičichli k trochu "vyšší lize".

Ostatní družstva hrála tradičně ve skupině B na gymnáziu. Abychom zde dali dohromady tři družstva, půjčili jsme se od žáků Mirka Odvárku, který hrál za tým F. Ten v základní skupině smolně prohrál s Českou Třebovou, kdy po většinu zápasu vedl. Pak však přišla série soupeřových kvalitních servisů směřovaných na Martina, který si s prudkými míči neporadil.  Vzniklou ztrátu se nám už nepodařilo dohnat. Kluci si ale spravili chuť ve skupině o 4. - 6. místo, kde oba zápasy vyhráli.

Céčko mělo v pouze dvoučlenné základní skupině těžkého soupeře - Pardubice. Těm podlehlo a hrálo tak stejně jako "eFko" o celkové 4. - 6. místo. Los svedl obě naše družstva hned do prvního zápasu v této skupině. Boj to byl dramatický a nakonec se radovalo eFko o jeden bod 21:20.  Céčko bylo z této prohry tak zdeptané (zejména Jirka), že v následujícím zápase proti Ústí C ze začátku téměř nekladlo odpor. Chlapce probudil až zvýšený hlas trenéra. Borci se oklepali a začali náskok Ústí stahovat, ale vyhrát utkání se nepodařilo.

Tým G skončil na osmém místě, když ve dvou barážových zápasech podlehl týmu Lanškrouna B. Chlapci zatím nemají zažitý start na míč a dopouštějí se začátečnických chyb, které soupeř nekompromisně trestá. Cesta ke zlepšení vede pouze přes tvrdou práci.

Sestavy:

SYC: Jirka, Ondra a Kája
SYF: Mirek Odvárka, Martin a Filip
SYG: Karpa, Dan a Petr

Výsledky:
Skupina A2: SYF - Česká Třebová B 20:23, SYF - Lanškroun B 39:11
1. Česká Třebová B, 2. SYF, 3. Lanškroun B

Skupina B2: SYG - Litomyšl B 19:34, SYG - Ústí nad Orlicí C 19:29
1. Litomyšl B, 2. Ústí nad Orlicí C, 3. SYG

Skupina C2: SYC - Pardubice 19:29
1. Pardubice, 2. SYC

Skupina o 1. - 3. místo:
pořadí: 1. Litomyšl B, 2. Pardubice, 3. Česká Třebová B

Skupina o 4. - 6. místo: SYF - SYC 21:20, SYC - Ústí nad Orlicí C 22:30, SYF - Ústí nad Orlicí C 26:19
pořadí: 4. SYF, 5. Ústí nad Orlicí C, 6. SYC

Skupina o 7. - 9. místo (pouze dva účastníci, dva vzájemné zápasy): SYG - Lanškroun B 20:27, SYG - Lanškroun B 15:33
pořadí: 7. Lanškroun B, 8. SYG

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll