Útok není vše - PIŠKOT A PÁJA

Po týdnu se dostáváme k dalším dvěma našim hráčům. O koho se jedná je zcela jasné z názvu článku.

Video s těmito borci najdete opět na FB stránkách!

PÁJA

1.V kolika letech jsi začínal a jaké byly tvé volejbalové začátky?
Jestli se nepletu, volejbal jsem začal hrát, když mě bylo okolo dvanácti let. Jako u každého sportu nebyly začátky vůbec lehké.

2. Nejdrsnější trenér, pod kterým jsi trénoval?
Jako nejdrsnějšího trenéra musím označit Marka Meluzína, který mě začal trénovat od chvíle, co jsem začal hrát volejbal. Vzpomínám si na cvičení, kdy jsme se postavili do rohu a ostatní do nás z krátké vzdálenosti smečovali. Toto cvičení mě přišlo sadistické, avšak nás naučilo, abychom se nebáli balónu.

3. Co momentálně studuješ, popřípadě kde pracuješ?
Pracuji pro Policii České republiky na obvodním oddělení ve Svitavách.

4. Co tě dokáže nejvíce při hře rozčílit?
Snažím se při hře nerozčilovat. Když jsem byl mladší, býval jsem rozčílený skoro ze všeho.

5. Tvé milované jídlo?
Mé dvě nejmilovanější jídla jsou pizza a hamburger.

6. S kým a jak trávíš rád svůj volný čas?
Můj volný čas nejraději trávím se svoji přítelkyní, rodinou a kamarády.

7. Co říkáš na momentální fazónu svého týmu a sebe samotného?
Podle mého názoru máme skvělý tým plný super lidí. Jelikož jsme v soutěži mladý tým, já jsem v týmu druhý nejstarší (a to se necítím být starý), myslím si, že naše chvíle slávy ještě přijde . U sebe samotného jsem kritický, vždy se dá co zlepšovat.

8. Největší frajer v týmu a proč?
Nebudu jmenovat jednotlivce, ale podle mého názoru jsou frajeři všichni v týmu, protože jsme dokázali znovu sestavit družstvo mužů ve Svitavách.

9. Největší volejbalový/osobní zážitek tvého života?
První největší volejbalový zážitek byl ten, když jsem mohl odehrát sezónu v České Třebové, kde se v tu dobu hrála nejvyšší soutěž a to extraliga kadetů. Druhý největší volejbalový zážitek byl ten, když jsme v roce 2017 vyhráli první místo v policejním mistrovství České republiky.

10. Máš ještě něco na srdci, co by si chtěl světu sdělit?
Neseď doma a přijď fandit !!

PIŠKOT

1. Patříš mezi ty starší hráče. Jak se díváš s odstupem času, na to jak jsi začínal? U koho to bylo?
S volejbalem jsem začal kolem 1-2 třídy na základní škole, tuším, že jsem se po skončení florbalové kariéry dostal do kontaktu s Mázou (Petrem Sezemským), který v tu dobu
obcházel základní školy a hledal posily do oddílu. Pokud si dobře pamatuju, byl to právě Máza, který nás od začátku trénoval. Ze začátku byly tréninky spíše sranda, seznamovací, a dělané tak, aby nás to bavilo a postupně se požadavky násobily. V původní partě, co jsem začínal trénovat, jsem zůstal už jen já.

2. Jsi jedním ze dvou, kteří přišli s tím, že se založí po více jak 5 letech zase chlapi. Co tě k tomu vedlo?
Popravdě po skončení v juniorském věku, jsem pár let hrával amaterské soutěže/ turnaje a i když jsem tam poznal super lidi a kamarády, přece jen nebylo to ono. Po rozpadu A- týmu, jsem častěji slýchal od lidí, že je to velká škoda. A u mě a Nikolase Zoikase se začala rodit myšlenka, znovu poskládat zbytky lidí co u volejbalu zůstali. Chvilku to trvalo, jelikož Nikolas v tu dobu ještě hrával za tým České Třebové. Jednoho večera se ozval telefonát, kde mě oznámil, že tam končí a bylo ,,hotovo,, . Díky facebooku to naštěstí nebylo tak hrozné obepsat všechny lidi co by do toho šli. Po seskládání týmu bylo ještě potřeba uvést věci do pochodu, za což bych chtěl hrozně poděkovat Petru Sezemskému a Marcele Sezemské, kteří nám ze začátku se vším pomohli.

3. Hrál jsi na pozici smečaře minulou sezónu. Ovšem ke konci už to bylo spíše libero. Jak ti vyhovuje tento post?
Osobně mně libero vyhovuje, hrával jsem ho už na AVL- Brno, takže nebylo těžké si tolik zvyknout, i když mě dost často chybí si pořádně bouchnout do balonu, už jsem si zvykl. Navíc na smeči máme
aktuálně jiné zabijáky.

4. Měl jsi delší pauzu od registrovaného volejbalu. Jaké "amatérské" soutěže jsi hrál mezitím?
No za svoji amatérskou kariéru jsem toho najezdil celkem hodně, musím zde jmenovat hned několik týmu mezi první srdcovky patří samozřejmě tým Maori Battalion, za které jsem hrával Městskou ligu, MIXY, dále pak vytvořený tým Old Times poskládaný z kamarádů, se kterým jsem objezdil nemálo turnajů. Kvalitně pak nesmím zapomenout na tým Drink team, za který jsem hrával 1. ligu AVL v Brně. A v neposlední řadě na Antik Svitavy vedený velkou osobností svitavského amaterského volejbalu Pavlem Korčákem.

5. Tým držíte druhým rokem. Jak jej hodnotíš?
Ze začátku jsem to viděl spíše skepticky, přece jen jsme poskládali tým tvořený 5. generací volejbalistů. Ale vyvinulo se to dobře a utvořila se super parta, která drží pohromadě jak na kurtu, tak mimo něj.
Přece jen kvalitou rosteme až od letošní sezóny, kdy se nás ujal Adam Čížek a pozvedl uroveň tréninků o 200%.

6. Jaká je tvá forma? Myslíš, že by mohl být návrat na post smečaře, nebo jej přenecháš "mladším" hráčům?
Aktuální forma? Těžko říct. Vždy je co zlepšovat, ale na hřišti se cítim dobře a snažím se podat co nejlepší výkon. Na smeč bych se vrátil, kdyby bylo nejhůř, ale určitě se tam nehrnu.

7. Jak vidíš tuto sezónu? Myslíš, že se chlapi udrží pohromadě i na budoucí roky?
Jelikož se zápas od zápasu zlepšujeme, myslím že můžeme držet krok s vrškem tabulky. Boužel je potřeba zapracovat na stabilitě výkonu. Tým, který se tu poskládal určitě pár let vydrží, naopak budeme mít problém kam všechny lidi narvat. Založení Bčka bude určitě jedna z možností.

8. Máte za sebou už nějaký ten domácí zápas. Co říkáš na fanoušky? Čekali jste více nebo méně návštěvnosti?
Obecně ve Svitavách máme okolo volejbalu ty nejlepší lidi. Takže mě návštěvnost nepřekvapuje. Na posledním domácím zápase se mohlo sejít až 60 fanoušků což jsem dlouho na volejbale nezažil.
Zde si musím trochu rejpnout do mladších kategorií, samozřejmě se o víkendu hraje, rodinně oslavy .... za našich mladých let jsme chodili podporovat tehdejší Muže, skoro každý domácí zápas, otáčet, podávat míče dnes se nikdo nepřijde ani kouknout.

9. Máš něco, co bys chtěl světu vzkázat?
Určitě děkujeme za vaši podporu a snad budete chodit podporovat i nadále.

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll