Už od malička nahrávačka.Možná proto, že když jsem se učila smečovat, tak nebyl nikdo, kdo by mi to pořádně nahrál

Jeden z nejnovějších "přírůstků" družstva Žen "A". Posila ze Žamberka která plní v letošní sezóně roli první nahrávačky místo, dnes již druhopečené maminky, Pavlínky. Začátky s chlapci v Žamberku, postup s družstvem Pardubic do 2. ligy a teď Svitavy. Podívejte se dále na to, co má naše vojanda ráda a na její úspěchy.

 

 

 

Jméno: Vendula Šepsová
Družstvo: ženy A
Post: nahrávačka
Ročník narození:  1985 (podle rozdělení trenérky už ne mladá, ale krásná)
Výška:  164 cm


Jaké byly tvé volejbalové začátky (kdy, kde, trenér)?

 Začala jsem trénovat v rodném Žamberku pod vedením pana Hlavsy. Bylo mi asi 10,11 let a začala jsem chodit k Sokolovně na tréninky chlapeckého družstva. Na letní prázdniny k nám přijížděli na soustředění holky z Nového Jičína a já jsem se díky známosti svého tatínka s panem hlavním trenérem mohla účastnit jejich 14 denního  2-3 fázového tréninku. Poté, co jsem nastoupila do 6. třídy na gymnázium, se nás domluvilo pár holek a paní učitelka a založily jsme první družstvo. Zanedlouho jsem začala hrát za ženský, pak přestoupila do Letohradu, Pardubic a teď Svitavy.

Vývoj volejbalové osobnosti vzhledem k postům (co nejoblíbenější)?
Vždycky už od malička nahrávačka. Možná, protože i tatínek je nahrávač, možná protože jsem malá, možná protože mám nešikovnou ruku na smečování, možná proto, že když jsem se učila smečovat, tak nebyl nikdo, kdo by mi to pořádně nahrál.

Tvůj největší sportovní úspěch? 
Co se týče volejbalu, tak je to vybojovaný postup s Pardubicema do II.ligy a teď možnost hrát II.ligu ve Svitavách. V jiných sportech asi 3. místo v Evropském poháru v raftingu nebo 1. místo na Mistrovství České republiky v jízdě na pramicích, ale to už nějaký pátek bude.


Nejdůležitější osoba na hřišti obecně?

Říká se, že je to nahrávač. Souhlasím, že má veliký vliv na vývoj hry, ale pokud nemá vedle sebe šikovného tvrdého smečaře, tak s výsledkem nic neudělá. Alespoň co se týče II. ligy. V okrese si to může „odpodávat“ sám :)

Sleduješ dění v oddíle? Kdo se ti v současnosti herně nejvíce líbí?
Dění v oddíle nesleduji vůbec. Od července jsem začala chodit na tréninky. Pokud se lidi nepohybují kolem hřiště v době tréninků Áčka, tak vůbec nevím, neznám. A bohužel ani do budoucna nevidím zlepšení, protože s mým extra dlouhým dojížděním nevypadá, že se dojedu na něčí zápas podívat. Takže bych herně mohla hodnotit akorát lidi z našeho teamu a to se asi zdržím hlasování…

Co bys označila za svoji největší přednost a naopak slabinu?
Jéé, tak slabiny vím přesně a řekla jsem je hned, když jsem přišla do Svitav. 1. nevykrývám, 2. vybíhám z postavení, 3. nehraju moc hlavním kůlem. Mám ráda kombinační hru a využívám blokařů a účka. Takže moje výhoda by mohla být hra za hlavu. Snažím se organizovat hru, ale to je vlastně moje povinnost.    

Co ty a smečovaný servis?
Ještě jsme se nepotkaly.

Jaké tréninkové cvičení tě nejvíce baví a které bys nejradši úplně zrušila?
Asi nejvíc mě baví cvičení na začátku tréninku. Kdy se ve dvojici nebo trojici rozpinkáváme a „balon pořád lítá“ a po skončení cvičení se odcházíš napít s úplně mokrým trikem a sotva popadáš dech.  Asi nejmíň ráda mám pády a bloky, protože prostě vždycky musím vyskočit co nejvíc, abych se objevila nad sakem. Natož nějak vytáčet ruce :)

Čeho si ceníš na svém současném trenérovi?
Toho jak vede tréninky, má to hlavu a patu a pokud člověk chce, tak z něho dokáže vytáhnout maximum.

JINÉ
Oblíbená hudba?

Řekla bych, že je to velmi široká paleta. Takže jen zástupci: Chinaski, Kryštof,Robbie Williams, REM, U2,…Hlavně ne žádný tuc tuc, nebo hlasitý řev. Ale už mám vyzkoušeno, že když mi zní muzika, co vůbec neposlouchám,  2x týdně v uších, že i to se mi začne líbit.

Jaký se ti líbí kluci/holky?
Kluky mám ráda vyšší, mužné, sportovní typy. Hlavně, abych si s nimi měla co říct. Celkově mám ráda lidi s vlastním názorem, kteří se dokážou bavit o různých tématech. Mám ráda upřímnost, i když je někdy drsná.
Provozuješ i jinou sportovní činnost než volejbal (jakou)?
Závodně už žádnou jinou. Občas si zajdu zahrát squash, badminton, běhat, in-line brusle. V zimě sjezdovky a snowboard. Mám ráda snad všechny sporty, jen na to není moc čas a financí. Jen ne gymnastiku!
Jaké téma jsme vynechali a ty bys o něm ráda pohovořila?
Tohle je asi nejtěžší otázka. Asi nebudu originální, když napíšu, že mě nic nenapadá…Možná, že mám ráda dobré víno (bílé sladčí) a z jídla ujíždím na pizze (hlavně špenátová s kuřecím masem).

OTÁZKY JEN PRO TEBE
Prozraď nám, kde studuješ / pracuješ...
Teď momentálně studiu postgraduál na katedře toxikologie Fakulty vojenského zdravotnictví v Hradci Králové (HK) Univerzity obrany Brno (UO). Jsem součastně už 6. rokem zaměstnancem Armády České republiky. Jinak jsem letos v červnu dostudovala Farmaceutickou fakultu v HK a zároveň obor vojenská farmacie na UO. Všichni se ptají, co obnáší vojenská farmacie, tak zrovna odpovím, že to znamená vystudovat civilní farmacii a k tomu v době volna (což je po škole a v době prázdnin) plnit nějaké vojenské zkoušky, výcviky, nástupy atd.

Jak se cítíš ve svitavském ženském týmu? Zvykla sis rychle?
Snad to nebude znít moc namyšleně, ale s většinou lidí vycházím dobře a rychle si zvykám a snad je to tak i opačně. Takže i tady ve Svitavách byl náš první turnaj úplně super. Akorát lituju, že kvůli tomu dojíždění, pořád po tréninku nebo zápase spěchám na vlak a nemůžeme utužovat kolektiv. Chvilku jsem si musela zvykat na Martiny zamračený obličej po dobré i špatné nahrávce, ale už tomu rozumím a vše je OK.

Byla jsi před prvním zápasem hodně nervózní?
Kdybych řekla „NE“, tak bych lhala. Ale když srovnám můj počet návštěv toalety a počty jiných spoluhráček, tak budu spíše v druhé půlce:)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll