V baráži jsme byli úspěšní a vybojovali si účast ve II.lize i v příští sezoně.

Víkend 21.-22.4.2018 byl ve znamení baráže o II. ligu pro sezonu 2018/19. Pořádáním této události jsme byli pověření my a doufali, že se nám podaří uspět a být do druhého místa, které zajišťovalo postup do II. ligy na příští sezonu.

Svitavy – Sokol Dolní Újezd 3:0 (17,19,19)

Na úvod nepříjemný soupeř, vítěz našeho krajského přeboru a trochu obavy, jak začneme. Konečně v optimální sestavě, protože snad až na Karafiátovou se nám podařilo doléčit všechna zranění před nejdůležitějšími zápasy sezony. Základní sestava Dvořáková, Horáčková, Šimková B., Šrůtková, Kociánová, Hendrychová a Sýkorová ovšem nastoupila s odhodláním nepřipustit překvapení a soupeře dostat pod celkový tlak. Tato taktika byla tím pravým a dá se říct, že jsme soupeře k ničemu po celý zápas nepustili a získali očekávané vítězství.

Svitavy – České Budějovice „B“ 3:1 (-21,19,20,21)

Podle výsledků prvního kola asi nejsilnější soupeř v baráži. Stejná sestava jako v prvním zápase, ale trocha nedůrazu a nervozita v zakončení útoků a dobrá hra soupeře a první set jsme prohráli. Na hřiště přišla Frohdeová za Šrůtkovou a prohodilo se postavení obou blokařek a tento tah nám vyšel. Najednou jsme začali získávat navrch ve všech herních činnostech. Dařilo se všem hráčkám a hlavně opět družstvo dokázalo, že umí bojovat a nechat na hřišti srdce a po celkem jednoznačném průběhu jsme i tento zápas dovedli do vítězného konce.

Svitavy – Havlíčkův Brod 3:1 (26,20,-18,21)

V neděli ráno jsme již před zápasem věděli, že postupujeme. Ze kterého místa, byla odpověď právě v tomto zápase. V základní sestavě nastoupila místo Kociánové Frohdeová a možná pod dojmem jistoty postupu byl začátek vlažný a do koncovky jsme šli s bodovým mankem. Tady ale družstvo zabralo a po dramatické koncovce nakonec set získalo. Ve výborném výkonu pokračovalo i v dalším setu, na hřiště se dostaly i hráčky z lavičky a set v pohodě dovedly k vítězství. Šanci dostaly i v dalším setu a vůbec nezklamaly a snad menší herní zkušenost jim nedovolila i tenhle set vyhrát. V dalším setu se na hřiště vrátila základní sestava a v pohodě potvrdila postup z prvního místa.

Pochvalu za výkon zaslouží všichni. Opět se potvrdilo, že když funguje kolektiv jako parta, tak některé herní pasáže jsou o něčem úplně jiném. Na lavičce byly i hráčky, které nám v průběhu sezony pomáhaly, ať už juniorky, kadetky nebo z „B“. Vím, že té příležitosti moc nedostaly, ale pokud ano, přesvědčily mě, že volejbal hrát umí, jsou velkým příslibem a patří jim za to dík. Myslím si, že jejich čas ještě přijde. A diváci? Fantazie, jak to hodnotily samy hráčky. Sedmý hráč na hřišti a nádherná atmosféra. Jim taky velký dík, venku bylo krásně, ale oni přišli a povzbuzovali.

Za Svitavy hráli:
Lucka Dědková, Klára Dvořáková, Anička Fiedlerová, Martina Frohdeová, Verča Hendrichová, Linda Horáčková, Katka Kociánová, Míša Sýkorová, Bára Šimková, Eva Šimková, Markéta Šrůtková, Verča Vondrová

Trenér: Martin Knížek

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll