V Chocni jsme nenechaly ani bod!

Naše další zastávka v druhé polovině sezony byla Choceň. Na podzim jsme s nimi doma hrály 2:3, 3:2 a jelikož jsou v tabulce pod námi, doufaly jsme, že to tentokrát zvládneme lépe a za více bodů. Tentokrát jsme si mohly přispat, jelikož zápas začínal až v 11 (před námi hráli svůj zápas muži - II. Liga Choceň – Hronov).

Pro první zápas jsme zvolily následující sestavu: Renča náhra, Káťa s Vendy blok, Kika účko a Lucka s Kíšou na smeči. Hned od začátku jsme si začaly pomalu ale jistě budovat náskok. Mohl za to především skvělý servis. Hrály jsme si svoji hru a soupeře k ničemu moc nepustily. První set tedy bereme poměrně rychle pro sebe s výsledkem. Ve druhém setu přišla na tradiční (jindy to bývá až čtvrtosetová) krize. Podání jsme začaly kazit, dost balónů přehrávaly soupeři rovnou do rukou, ale hlavně odešel příjem. Soupeř se rozehrál, rozpodával a než jsme se s tím stihly srovnat byl druhý set u konce. Chocni se tedy podařilo srovnat na 1:1. Nebyly jsme však zaskočené dlouho, od třetího setu už jsme opět dominovaly na hřišti jen a pouze my. Servis, příjem, útok i obrana znovu začaly fungovat na výbornou a výsledkem byla výhra nejen v následujících dvou setech, ale i v celém prvním zápase!

TJ Svitavy : VK Choceň 3:1

Na druhý zápas jsme si počkaly trochu déle, jelikož ke svému druhému zápasu opět nastoupili nejdříve muži. My jsme se mezitím zašly občerstvit do nedaleké a místními doporučené hospůdky. Někteří na polévku, zbytek na kofolu. Poté jsme usoudily, že ještě nějaký čas určitě máme a vydaly jsme se proto do nedalekého Lidlu na menší nákup. Když jsme dorazily zpět do haly, měli muži už svůj zápas odehraný, tudíž nám nezbylo nic jiného než se rychlostí blesku převléct, rozcvičit a nastoupit do druhého zápasu. V sestavě jsme udělaly 2 změny a sice na náhru šla Anička a na smeč místo Kíši Káťa Tesařová. První set byl naprostou kopií první setu prvního zápasu. Soupeř opět nekladl příliš velký odpor a nám se tedy povedlo získat vedení 1:0. No a teď jsme zase u toho… Když se na to podívám zpětně, oba dva zápasy byly jako přes kopírák stejné. Druhý set nám opět odešel příjem, čehož soupeř využil a razantním servisem opět vyrovnal 1:1. Ale jak už jsem naznačila, třetí i čtvrtý set byl opět v naší režii a povedlo se nám tak vyhrát i druhý zápas a odvézt si domů všech 6 cenných bodů.

TJ Svitavy : VK Choceň 3:1

Ze zisku plného počtu bodů máme obrovskou radost, do tabulky se více než hodí. Pochvala patří všem hráčkám za výborný servis a potom bych ráda pochválila Káťu, Vendy a Kíšu za skvělou obranu na síti. Poslední jmenovaná má však jeden drobný úkol navíc, a to zlepšit svoje navigační schopnosti, tam se totiž ještě mezery najdou, na rozdíl od mezery mezi rukama na bloku, tam neprojde nic. Domů jsme ale nakonec všichni šťastně dojeli a už se můžeme těšit na další zápas. Ten odehrajeme na domácí půdě proti lídrovi tabulky Dolnímu Újezdu. Datum a místo bude upřesněno!

PS: Rovněž děkujeme za skvělou podporu a fandění našemu panu trenérovi Lukimu!

Za Svitavy hrály: Kika Kopečná, Káťa Tesařová, Káťa Kroulíková, Lucka Dědková, Terka Kissová, Anička Loukotová, Vendy Svobodová a Renča Odvárková

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll