V dalším domácím dvojutkání se nám bodovat nepodařilo a body jsme soupeři odevzdali.

Jako další soupeř k nám přijel Červený Kostelec, kterému jsme měli oplácet jeho domácí výhru. Bohužel se nám to nepodařilo a tak si i nadále komplikujeme cestu do baráže.

Svitavy – Volejbal Červený Kostelec 0:3 (-23,-20,-16)

Základní sestava se proti minulým zápasům změnila pouze ve výměně postů Hendrichové a Horáčkové: Dvořáková, Frohdeová, Šimková, Šrůtková, Horáčková, Hendrichová a Sýkorová. Již od začátku zápasu bylo jasné, že tentokrát urvat body bude velice těžké. Soupeř byl velice houževnatý v obraně, nedal nám zadarmo žádný míč a set dospěl do vyrovnané koncovky, která nás zradila a nepodařilo se nám první set vyhrát. Jak se ukázalo, byl to rozhodující moment celého prvního utkání, protože vědomí této ztráty leželo na družstvu i v dalších dvou setech a nebyli jsme schopni na soupeře vyvinout potřebný tlak a tím ho donutit rozhodujícím chybám.

Svitavy – Volejbal Červený Kostelec 1:3 (-24,32,-20,-14)

Do odpoledního zápasu jsme věděli, co na soupeře budeme hrát. Otázkou bylo, zda to družstvo dokáže uplatnit a dodržovat smluvenou taktiku i na hřišti. Sestava ale opět doznala vynucených změn, kdy indisponovanou Hendrichovou nahradila na bloku juniorka Fiedlerová. Průběh zápasu měl podobný scénář jako dopoledne. Vyrovnaná koncovka prvního setu zase pro soupeře. Tady je družstvo nutno pochválit, koncovka ho nepoložila a v dalším setu bojovalo a nakonec asi zatím nejdelší set v soutěži vyhrálo. I přes varování došlo k určitému uspokojení a utekl nám začátek třetího setu a to bylo rozhodující pro vývoj celého utkání a naše družstvo prohrálo i další set a tím i celé utkání.

Družstvo jako celek bojovalo, ale některé zbytečné individuální chyby a nedůraz v útoku byly asi hlavním problémem, proč jsme soupeře ještě více netrápili a doma nezůstaly body. Pochvalu za svůj výkon na netradičním postu zaslouží Horáčková, za nebojácnost Fiedlerová a celé družstvo za kvalitní podání, ale to na celkovou výhru a body nestačilo.

Za Svitavy hrály: Klára Dvořáková, Anička Fiedlerová, Martina Frohdeová, Verča Hendrichová, Linda Horáčková, Míša Sýkorová, Bára Šimková, Markéta Šrůtková, Verča Vondrová

Trenér: Martin Knížek

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll