V extralize kadetů naděje žije

Omluva za pozdní raport, nicméně alespoň krátce ještě zpět k turnaji extraligy kadetů, který pořádal svitavský oddíl v hale Na Střelnici  hned první víkend v únoru. Akce se účastnily kromě domácích dále výběry z České Třebové, Karlovarska, Sokolova a Českých Budějovic.

Cíl mise byl postup do vyšší výkonsotní skupiny, což se nakonec z druhého místa podařilo. Celkové vystoupení ale za 2, jelikož se nám nepovedl poslední zápas s Českými Budějovicemi, kdy nám set stačil k prvenství, ale postupně...

Prvíní, velmi důležité, utkání proti sousedům z České Třebové bylo tradičně vyrovnané. Soupeř solil servis, což mu především první set vycházelo a po zásluze získal tuto sadu. Od druhé se naštěstí karta začala obracet i díky většímu počtu nevynucených chyb soupeře jak na servisu, tak i na útoku. Vítězíme 3:1.

Karlovarsko bylo v sobotní podvečer před skvělou kulisou snadnějším soustem a za 65 minut končíme první den s 6 body v tabulce pravdy. První nedělní proti Sokolovu se nám rovněž dařilo. Soupeř bojoval hlavně s plachtícím podáním a my znovu brali 3 body ve třech setech.

Jelikož v dalším kole Třebová po velmi dobrém výkonu porazila favorita turnaje České Budějovice, bylo jasné, že máme postup v kapse. Nevím zda to kluky uspokojilo, ale Budějky byly v tomto duelu jednoznačně lepší. Netrápil je prakticky vůbec náš servis, na ztrátu útočili zcela bez problémů. Prohra 0:3, celkově druhé místo a příští kolo v Praze na Proseku. Jsme na 16. místě, tedy prvním barážovém. Poslední dva turnaje musíme skončit co nejvýše. Ztráta na týmy před námi velká, ale pořád to máme ve svých rukou.

 

 

 
 

 

 

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll