V Hradci pade na pade

K dalšímu kolu finálové skupiny starších žáků jsme vyrazili tentokráte do Hradce Králové. V rámci rozlosování naše oba týmy čekaly dvojzápasy pouze s domácím družstvem. Jelikož Elvis si užíval pozorováním maminek-trenérek v Karlových Varech na barevném minivolejbalu, coaching byl tentokrát pouze na mně :-).

Ze Svitav jsme vyrazili pouze s pětiminutovou sekyrkou. Tradičně se čekalo na Jedlu. Nicméně v sobotu večer nikdo nevolal, v kolik se jede a odkud, takže z tohoto pohledu samé klady a pozitiva. Sestava vyrazila se spolehlivými řidiči, to jest s Mazlíkem a Renčou Odvárkovou, za což ji tímto děkuji.

Podle rozpisu nastoupilo prvně naše Béčko v sestavě Číža (N), Tom (U), Klikoun a Roňa (B), David a Johy (S). Kapitána jsem určil Davida s cílem vystilizovat jeho mateřštinu ve vztahu k rozhodčímu. Ten byl mimo jiné náš starý znamý, dědeček Pavla Harčára, hrajícího Mattoni NBL za svitavský tým. Kluci nastoupili velmi zakřiknutě, ale po oťukání drželi se soupeřem statečně krok. Základní rozdíl byl v kvalitě přihrávky, což v koncovkách znamenalo již nesmazatelné manko. Prohra 0:2.

Druhý zápas byl jiný kafe. Áčko hrálo téměř bez chyb. Na smeči se chytil Daňas, dařilo se blokem. Soupeř především trpěl na příjmu našeho podání. Za nás zmíním tradičně kvalitní servis Mirďase. Vítězství o 2 třídy (sestava: Zoiki (N), Trautas (U), Sasena a Jedla (B), Daňas a Mirďas (S)). A jdeme na druhé kolo.

No a tady mě málem trefilo, ale ustál jsem to :-). Kluci uplně zkolabovali. Číža lítal, dřel, ale pokud přihrávka končí za sítí na druhém kurtu, tak není co řešit. Tajmy vybrány, střídat není koho a masakr dokonán. Ve druhém setu posílám Klikouna na smeč. Zlepšení se nedostavuje a my prohráváme 0:2 (taky o 2 třídy).

Áčko v dalším utkání již hrálo vyrovnanější zápas. Naši "profesoři" uspokojeni prvním zápasem povolili v nasazení a převším druhý set byl hodně vyhrocen. Tady ale podržel Trauťas dvěma důležitými míči, které znamenaly povinné dva body.

Tento týden v něděli dohráváme poslední kolo kraje ve Svitavách. Přijďte povzbudit naše borce. POZOR, začínáme až od 13:00

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll