V odloženém dvojutkání doma poloviční bodový zisk za jednu výhru.

U soupeře jsme jednou vyhráli, byl to soupeř, který byl v tabulce před námi a tak se čekal opět vyrovnaný souboj.

Svitavy – Volleyball Nymburk 0:3 (-14,-20,-20)

Před zápasem bylo družstvo upozorňováno na skutečnost, ať nám neuteče začátek utkání. Ale základní sestava Dvořáková, Frohdeová, Šimková, Šrůtková, Horáčková, Hendrichová a Sýkorová působila pravým opakem. Jednoduše řečeno odevzdaný set bez bojovnosti a zájmu o hru. Sklopené hlavy, vůbec žádná komunikace na hřišti, prostě takhle se volejbal hrát nedá. Diváci tento stav vycítili, ale ani oni nebyli schopni družstvo vyburcovat a tak nebylo žádným divem, že i následující dva sety byly podobné tomu prvnímu.

Svitavy – Volleyball Nymburk 3:1 (23,16,-11,24)

Důrazná domluva a výměna názorů mezi jednotlivými hráčkami v přestávce mezi zápasy přinesla do průběhu dalšího zápasu obrat. S jednou změnou v sestavě (Frohdeovou nahradila mladičká Šimková) se první set dostal do koncovky a my ji vyhráli. V tu dobu najednou družstvo mezi sebou mluvilo, radovalo se z úspěšných útoků, zákroků v poli a tím pádem se zvedlo i jeho sebevědomí a druhý set vyzněl jednoznačně pro nás. Bylo celkem jasné, že družstvo tento výkon nemůže udržet a v dalším setu se to potvrdilo, soupeř nás jednoznačně přehrál. Čtvrtý set opět dospěl do koncovky a v té jsme zase byli šťastnější my a tím vyhráli celý zápas.

Opět potvrzení potřeby komunikace a „živosti“ na hřišti. Nedá se říct, že jsme se od rána naučili hrát volejbal, ale to, že si hráčky začaly věřit, povzbudily se, tak úspěšně dotáhly obě dramatické koncovky do vítězství. Troufám si říct, že při náladě jaká panovala na hřišti v prvním zápase, tak by v nich úspěšné nebyly. První zápas nula, není možný hodnotit. Ve druhém všechny bojovaly a tím se dají prominout i chyby, které během hry přišly. Velkým překvapením byl výkon Evy Šimkové na postu přihrávající smečařky. Přes svoje mládí v některých chvílích družstvo táhla a přidávala důležité body.

Za Svitavy hrály: Klára Dvořáková, Martina Frohdeová, Verča Hendrichová, Linda Horáčková, Míša Sýkorová, Bára Šimková, Eva Šimková, Markéta Šrůtková, Verča Vondrová

Trenér: Martin Knížek

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll