Ve městě perníku pod taktovkou Pípy

Áčko našich mužů zahájilo svou soutěž již téměř před dvěma týdny. Vlivem technických problémů, které budeme muset ještě vyřešit, došlo ke zpoždění informovanosti čtenářů webu. O prvním dvojutkání v Pardubicích píše headcoach mužů Václav Liška:

Rok se s rokem sešel a naše mužstvo čekala v sobotu první otázka mezi životem, smrtí a pořadím v KP I. Po tvrdé letní přípravě, po soustředění v tradičním ráji zvaném Hošťálková a po přípravných turnajích v Kojetíně (3.místo) a v Letovicích (4.místo) to bylo právě město Pardubice, které pro nás ve své sokolovně přichystalo první zápas nadcházející sezóny. Jak jsme se s tímto zápasem vypořádali, najdete právě v tomto článku.

Jelikož si Venca ve škole zhmoždil ruku, je jasné, že si do konce sezóny nezahraje. Na druhou stranu se alespoň bude moci věnovat coachování, což by mohlo vést ke kladné změně při vedení zápasů. Bohužel jsme tím přišli o prvního nahravače a tak na jeho místo měl nastoupit Daňas. Ten ale jel na zápasy se svými vrstevníky a tak nezbývalo nic jiného, než do dresu nahravče obléknout záložního "všehráče" Pipuldu!! I na postu libera se nám objevila změna, neboť Jarin měl rýmičku. Celkem slušně se tedy libera zhostil "absentér" Bubu. Na smeči se objevily takové hvězdy, jako mlátička Dolík a mlátička Burry. V rolích blokářů se nám představili Pája, Klobosaurus a Palloušek. Asistent coache, manager, statistik, hlavní klavírník a kverulant v jedné osobě byl pro tento zápas Hyňa. No, tím byla naše kumpanie kompletní a nezbývalo nic jiného, než se vydat do města perníkem a strdím oplývajícím.

První zápas jen potvrdil coachovy obavy. Chlapci nebyli zvyklí na pomalejší hru nového nahrávače a tak některé útočné akce z naší strany působily poněkud komicky. Proto první zápas posloužil spíše k sehrání rozladěných útočících hráčů s nahrávačem. Navíc se nám v závěru zápasu nezadařilo ani na servisu. O výsledek zápasu se také zasadila nervozita z prvního utkání a hostující prostředí. Když zápas skončil, odebrali jsme se do nedaleké restaurace, ketrá byla již dříve prověřena jedním z předních kuchařů Zdeňkem Polreichem a ochutnali jsme něco rybých specialit!

Druhý zápas byl o poznání lepší. Rozladění smečaři jakoby sami naladili a po vzoru předních houslistů pražské filharmónie rozjeli svoji serenádu. Mydlili to hlava nehlava. Dokonce se nám podařilo propašovat i pár balónů středem sítě a zlepšila se hra v poli. Coach se svým asistentem rozdávali rady a zklavírovaní hráči dotáhli zápas do vítězného konce. Jedinou chybou byla střední část 3. setu, kterou jsme nedokázali za včas podchytit a horko těžko jsme stav doháněli. Velké poděkování patří Petru Šedému, který přijel podpořit tým až do dalekých Pardubic!! Díky Péťo!

Sestava: Ryšánek (N), Palla (B), Simon (B), Pavlík (B), Doležal (S), Bureš(S), Ehrenberger (U), Černý (L), Coach: Liška, Hynek

TJ Sokol Pardubice I. - TJ Svitavy 3:0 (23,14,16), 1:3 (-23,-19,20,-22)

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll