Venku parádní výkon a vezeme domů zasloužené čtyři body do tabulky.

V sobotu 20.1.2018 jsme jeli na hřiště soupeře, který byl v tabulce daleko před námi a vlastně i nejvzdálenější co se týká dojezdu. Nám to ale vůbec nevadilo a soupeře jsme dokonale potrápili a sebrali mu důležité body v naší cestě do vyšších pater tabulky.

TJ Lokomotiva Liberec I – TJ Svitavy 1:3 (-18, 29, -23, -17)

V základní sestavě Dvořáková, Havlíková, Horáčková, Šrůtková, Frohdeová, Šimková a libero Sýkorová jsme nastoupili do prvního utkání. Na začátku utkání jsme si stanovili taktiku zatlačit na soupeře podáním a trochu jsme přeskupili systém obranné hry. Hned od začátku bylo vidět, že tento způsob na soupeře platí a on si s tím nedokázal poradit. Celkem jasný průběh prvního setu nám přinesl důležité vedení a i uklidnění ve všech herních činnostech. Druhý set již tak jednoznačný nebyl, podařilo se nám v koncovce soupeře dohonit, ale po setbolech na obou stranách byl nakonec šťastnější soupeř a vyrovnal průběžný stav utkání. Tady chvála družstva za to, že nepodlehlo, dál hrálo svoji určenou hru a další set opět vyrovnaná koncovka, ale tu zvládáme my a soupeř již ani v následujícím setu na naše družstvo nestačil a překvapivá výhra byla na světě.

TJ Lokomotiva Liberec I – TJ Svitavy 3:2 (19, 17, -25, -16, 14)

Nechtěli jsme kopírovat minulý týden, kdy jsme odpoledne prohráli, ale začátek tomu nasvědčoval, soupeř pozměnil sestavu, odpoledne nasadil do zápasu úplně jiné hráčky a my tahali za kratší konec. Přestal se dařit servis, spadlo nám několik jednoduchých míčů, vytratila se přesnost útoku. Vlastně všechno, co nás ráno zdobilo. A soupeř měl mečbol, výborným útokem jsme ho odvrátili a nakonec set ještě vyhráli. V dalším jsme soupeře jasně přehráli a byl tady zkrácený set. Soupeř se „vzpamatoval“ a rychle šel do vedení8:3. V tu chvíli jsme opět zabrali my a výsledkem byl mečbol při našem útoku, jeden útok soupeř s velikým štěstím odvrátil a druhý se mu podařilo zablokovat a v dalším pokračování měl více štěstí a zápas vyhrál.
Opět dvojice zápasů, kde jde jednoznačně družstvo pochválit. Bez střídání, s minimálním počtem hráček jsme odehráli 9 setů a všechny z naší strany kvalitně. Družstvo našlo opět tak trochu tvář z minulého roku a začíná bojovat a přicházejí i výsledky. Chválit jednotlivce nechci, protože tentokrát makali všichni bez výjimky.

Za Svitavy hráli:
Klára Dvořáková, Martina Frohdeová, Linda Horáčková, Monika Havlíková, Markéta Šrůtková, Míša Sýkorová, Bára Šimková

Trenér: Martin Knížek

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll