Věřím, že je to s náma holkama někdy opravdu k nevydržení.

Pravděpodobně největší mládežnický talent ženské složky, útočnice, která bojuje se smečařským krokem. Snad se jí podaří odstranit nesprávnou techniku, aby to mohla řádně řezat, třeba za nějakou tu sezónu v lize...

Jméno: Kristýna Šimková
Družstvo: starší žákyně
Post: smečařka
Ročník narození: 23.dubna 1994
Výška: 170 cm (+, - )

Jaké byly tvé volejbalové začátky (kdy, kde, trenér)?

Volejbal jsem začala, když mi bylo tak 8. A to díky Zdeničce Ševčíkové, znala se s mým taťkou a tak mu nabídla, abych přišla na trénink. Od začátku už ani nevím, kdo nás měl, oni se tak všichni střídali. Později jsme dostali Ivetku, která nám věnovala hodně nervů a úsilí =) a užili jsme si srandu na Svratouchu i při trénincích. A tak před více než třemi roky si nás převzal náš Jiřík, který byl na nás přísnější, ale později jsme si zvykli a myslím, že jsme za něho všichni rádi, protože si s námi taky užil a ještě užije. A jak to bude dál?…uvidíme=)

Vývoj volejbalové osobnosti vzhledem k postům (co nejoblíbenější, co tě láká, co bys chtěla v dospělácích hrát)?
Nejdřív, když jsme hráli ještě „čtyřkovej“, tak jsme hráli všichni všechno. Ale později, ani nevím jak, se ze mě prostě stávala smečařka. Tento post bych chtěla určitě hrát i do budoucnosti (i když nejsem moc vysoká). Ale vždycky mě lákala nahrávačka, ale na to bych musela mít trpělivost.=)

Co tě na tréninku nejvíc baví a co tě naopak nebaví vůbec?
Když všichni makáme a děláme, co máme, tak mě baví celý trénink. Nejvíc se vyžiju při rozcvičce ve dvojicích a při smečování.

Čeho si ceníš na tvém trenérovi?

O Jiříkovi bych mohla psát hodně. =) Ale myslím že mu můžeme být vděčné prostě za všechno. Věřím, že je to s náma holkama někdy opravdu k nevydržení.

Jaké jiné sporty tě baví? Případně, jaké máš jiné záliby?
No dřív jsem dělala aerobic. Nedávno jsem na hale začala chodit na fitbox a je to bezva. =) No a pak kolo a teď často jezdím na in-line bruslích. Pak si někdy zahraju basket.

Co je na volejbale lepší něž na těchto sportech a co horší?

No lepší určitě, že se nedá faulovat=), protože to mě třeba vadí při basketu, když mi někdo bere míč =D. Každý sport je v něčem dobrý, ale volejbal je pro mě prostě bezkonkurenční.

Tvůj největší sportovní úspěch?

S holkama jsme získaly druhé místo Mladší žákyně za rok 2008. Získání titulu sportovkyně roku 2007. A je pro mě určitě úspěch, že jsem se před dvěma roky dostala do KCM-ka.

Čeho bys chtěla ve volejbale dosáhnout?
Být výbornou smečařkou. Ale  hlavně se volejbalu věnovat co nejdéle.

Co bys označila za svoji největší přednost a naopak slabinu?

Přednost musí posoudit ostatní, ale možná to, že mám víc zkušeností z KCM. A slabinu?? =D Můj rozběh, o kterém se mluví níže.

Kdo z oddílu se ti v současnosti herně nejvíce líbí? A kdyby bylo možné zahrát si s kýmkoli, koho by sis vybrala?
Tak jenom jednu mi nestačí=). Terezka Dufková-protože se snaží a je dobrá, pak Market Zelinková-protože začala asi před rokem a už hrává v základu, Denča Andrlíková je perfektní nahravačka a pak vkládám velké naděje do Míši Peňákové – bude to nahrávačka. Danuš Havlová od nás odchází kvůli operaci, moje nej spoluhráčka na rozcvičky. A chtěla bych si zahrát asi s Petrem Pláteníkem.

Jak si vedete v probíhající sezóně? Jaké máte cíle a jak se vám je daří plnit?
Tak nevedeme si špatně, cíl máme jako každý-vyhrát. Ale podařilo se nám obsadit 4. místo z devíti družstev. =) Myslím, že jsme spokojený.

Jaký se ti líbí holky (kluci)?
=) Mám svýho baskeťáka, ale určitě ti , co dělají nějaký sport. =)

Troufla by sis trénovat s ženským áčkem (Piškot, Terka…už na chlapských trénincích zkušenosti získávají…)?
Kdyby mi to nabídli, tak určitě, načerpat nové zkušenosti a mít víckrát trénink mi neuškodí.

Ve tvém výkonu tě jistě omezuje chybný smečařský krok. Snažíš se na nápravě pracovat, případně jak?
=D No jo, dost mě to omezuje. Myslím, že mě i kvůli tomu bolí v zádech na jedné straně. Určitě se to snažím spolu s Jiříkem odstranit, ale už ani on si se mnou neví rady, ani já se sebou.

Jak hodnotíš svůj výkon v KCM? (trochu se rozepiš, kde jsi s výběrem byla, kolik vás bylo, jestli jsi v základu, jak dopadly testy výkonnosti – neboj se pochlubit ☺)

KCM je moje velká zkušenost a jsem za to moc vdečná. První soustředění bylo v červenci r.2007-byla to velká změna-makačka. Jezdily se mnou Déňa, Danuš a Tygr. Tam si nás prozkoušeli, ještě na jednom soustředění. A od září jsme jezdili na různé zápasy a turnaje. Byly tam ještě holky ročník 93, takže jsem byla převážně ta střídající. Později jsem jezdila už jenom já-sama, ale mě to nevadilo, holky z KCM byly bezva. Do velkých prázdnin jsme byli tak na 7 tunrajích a mezitím byla soustředění. Od září 2008 jsme my 94 byli ty starší (přibyly 95-od nás Terezka), takže už to pro mě bylo lepší. Jestli jsem byla v základu?? To ani nevím, hodně jsme střídali, ale byla jsem ta co hraje víc. Za ty dva roky jsem projela tak 15 turnajů. Nejvíce zkušeností jsem si odnesla z Přerova v r 2008 i 07, a samozřejmě z „Kafky“. A testy? Měla jsem z toho strach, protože mám problémy s dosahem na špičky, ale všechno dopadlo v pohodě byla jsem ještě s pár holkama na 26.místě-dohromady jich bylo přes 100. =)  Jestě mě čeká jedno soustředění a završení toho všeho – Olympiáda. Tak se moc těším.=)

Co vzkážeš fanouškům svitavského volejbalu a čtenářům oddílových webových stránek?
……myslím že stránky jsou super, tak čťete a choďte fandit =).

 

Díky za rozhovor, držíme pěsti na ten rozběh :-) Příští týden nás čeká Bubu - Jakub Černý (muži).

Pavlína

 

 

 

 

 

 

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll