Vítězem městské ligy 2018 je C Team

C Team potvrdil roli favorita a s přehledem ovládl finálový turnaj městské ligy 2018. Během celé sezóny utrpěl pouze jednu prohru a to velice těsně ve druhém kole nadstavbové části 1:2 (23, -24, -18) právě s druhým finalistou Maori Battalion. V průběhu letošní ligy ztratil C Team pouze tři sety, opět všechny s Maori Battalion. Dnešní finále bylo jednoznačné 3:0 (25:17, 25:19, 25:18).

Zápas o třetí místo byl mnohem dramatičtější. Nakonec si čtyřnásobný šampión ligy Sněženky a machři poradil s loňským vítězem Old Crew 3:2 (25:17, 25:27, 25:19, 16:25, 15:12).

C Team získal trofej počtvrté (dříve v ročnících 2010, 2011 a 2012) a vyrovnal se tak nejúspěšnějším týmům historie městské ligy TOS (1988, 1989, 1990 a 1991) a Sněženky a machři (2006, 2009, 2015 a 2016).

pátek 22. června 2018
Výsledky čtvrtfinálových zápasů

C Team - Unicorns 3:0 (10, 10, 18)
Maori Battalion - Antik 3:0 (22, 20, 24)
Jiskra Brněnec - Old Crew 0:3 (-15, -18, -16)
Sněženky a machři - Mořský vokurky 3:2 (-22, -20, 22, 21, 11)

sobota 23. června 2018
Výsledky zápasů turnaje o 5. - 8. místo

Jiskra Brněnec se turnaje nezúčastnila a automaticky tak o obsadila poslední 9. místo. Z důvodu neúčasti Jiskry byl po dohodě kapitánů družstev upraven systém turnaje, hrálo se na dva vítězné sety, původně se mělo hrát na dva hrané.
1. Antik - Jaruni 2:1 (12, -18, 13)
2. Unicorns - Antik 1:2 (-17, 23, -9)
3. Mořský vokurky - Jaruni 2:0 (16, 17)
4. Unicorns - Mořský vokurky 0:2 (-23, -20)
5. Mořský vokurky - Antik 0:2 (-18, -22)
6. Jaruni - Unicorns 1:2 (21, -18, -11)

Konečná tabulka turnaje o 5. - 8. místo

5. Antik                  3  1  2  0  0  6: 2  7
6. Mořský vokurky 3 2 0 0 1 4: 2 6
7. Unicorns 3 0 1 1 1 3: 5 3
8. Jaruni 3 0 0 2 1 2: 6 2

semifinále
C Team - Sněženky a machři 3:0 (17, 15, 10)
Maori Battalion - Old Crew 3:2 (-23, -18, 23, 22, 11)

o 3. místo
Sněženky a machři - Old Crew 3:2 (17, -25, 19, -16, 12)

finále
C Team - Maori Battalion 3:0 (17, 19, 18)

Pořadí městské ligy 2018: 1. C Team, 2. Maori Battalion, 3. Sněženky a machři, 4. Old Crew, 5. Antik, 6. Mořský vokurky, 7. Unicorns, 8. Jaruni, 9. Jiskra Brněnec

Individuální ceny:
Miss MVL 2018: Barbora Smělá (Maori Battalion)
Veterán MVL 2018: Antonín Lamař (Antik)
Cena Fair play MVL 2018: Miloslav Kopřiva (Sněženky a machři)
Junior MVL 2018: Jakub Kočvara (Maori Battalion)
Nejlepší hráč MVL 2018: Michal Štosek (C Team)

Více fotek ze zápasů obou dní finálového turnaje a ze závěrečného ceremoniálu je na facebooku městské volejbalové ligy: pátek, sobota.

Historické přehledy

Vítězná družstva městské ligy:
1988: ZV ROH TOS
1989: ZV ROH TOS
1990: TOS
1991: TOS
2000: Kongo 2000
2001: Kongo
2002: Kosy
2003: Drink Team
2004: Klobásy
2005: Drink Team
2006: Sněženky a machři
2007: Drink Team
2008: Semtamáci
2009: Sněženky a machři
2010: C Team
2011: C Team
2012: C Team
2013: GHE
2014: GHE
2015: Sněženky a machři
2016: Sněženky a machři
2017: Old Crew
2018: C Team

Počet vítězství:
4x TOS, Sněženky a machři, C Team
3x Drink Team
2x Kongo, GHE
1x Kosy, Klobásy, Semtamáci, Old Crew

Individuální ocenění:
Miss
2001: Nejlepší hráčka: Iva Svobodová (Panteři)
2002: Nejlepší hráčka: Helena Janotová (Drink Team)
2003: Nejlepší hráčka: Helena Janotová (Drink Team)
2004: Nejlepší hráčka: Kateřina Sezemská (Basket)
2005: Jana Kohlová (Drink Team)
2006: Nejlepší hráčka: Renata Odvárková (Sněženky a machři)
2007: Nejlepší hráčka: Dalimila Urbánková (Výletníci)
2008: Soňa Zámečníková (Antik 2)
2009: Nejlepší hráčka: Renata Odvárková (Sněženky a machři)
2010: Martina Burešová (Jelita a kroupy)
2011: Iva Kusá (MišMaš)
2012: Iva Kusá (MišMaš)
2013: Simona Císařová (Antik)
2014: Hana Pachovská (Maori Battalion)
2015: Kateřina Vávrová (Radiměř)
2016: Renata Odvárková (Sněženky a machři)
2017: neuděleno
2018: Barbora Smělá (Maori Battalion)

Veterán
2002: Josef Veselský (Antik)
2008: Petr Lána (Šmejdi)
2010: Jindřich Trecha (Antik řecký)
2011: Václav Liška st. (Jelita a kroupy)
2012: David Švihel (Jaruni)
2013: Karel Radimecký (Jiskra Brněnec)
2014: Tomáš Kolouch (Jelita a kroupy)
2015: Milan Alexa (Pozdní sběr)
2016: Pavel Korčák (Antik)
2017: Petr Maruš (TJ Nesmečujem)
2018: Antonín Lamař (Antik)

Cena Fair play
2002: Stanislav Svoboda (Kosy)
2006: Lucie Mičolová (Drink Team), Stanislav Svoboda (Supr)
2007: Dušan Reis (Radiměřáci)
2008: Robin Šauer (Maori Battalion)
2010: Robin Šauer (Maori Battalion)
2011: Petr Siekiera (Sněženky a machři)
2012: Viktor Nováček (Maori Battalion)
2013: Milan Alexa (Pozdni sběr)
2014: Kristián Janoušek (GHE)
2015: Pavel Musil (Drink Team)
2016: Lukáš Siekiera (TJ Nesmečujem)
2017: Jakub Pavlík (Old Crew)
2018: Miloslav Kopřiva (Sněženky a machři)

Junior
2002: Jakub Holas (Vosy)
2008: Miroslva Odvárka (Ďábli)
2010: Volejbalové naděje - cena Jiřího Popelky: David Pišín (Ďábli), Alexandr Jedlička (S abecedou kozy jedou)
2011: Markéta Šrůtková (Gymnázium)
2012: David Kvapil (Jestřábi)
2013: Adam Čížek (GHE)
2014: Adam Tomášek (Aligátoři)
2015: Adam Čížek (Maori Battalion)
2016: Filip Siekiera (TJ Nesmečujem)
2017: Vojtěch Švihel (TJ Nesmečujem)
2018: Jakub Kočvara (Maori Battalion)

Nejlepší hráč
1991: Miroslav Gálik (???)
2000: Pavel Strniště (Kongo 2000)
2001: Miroslav Gálik (Kongo)
2002: Robert Rössler (Kosy)
2003: Miloslav Kopřiva (Kosy)
2004: Marek Huschka (Klobásy)
2005: Dušan Reis (Radiměř)
2006: Miloslav Kopřiva (Sněženky a machři)
2007: Jaroslav Ovad (Sněženky a machři)
2008: Jana Hamáčková (Semtamáci)
2009: Miloslav Kopřiva (Sněženky a machři)
2010: Leoš Dvořák (C Team)
2011: Jan Jirmann (C Team)
2012: Tomáš Rotschein (C Team)
2013: Adam Čížek (GHE)
2014: Alexandr Jedlička (GHE)
2015: Jaroslav Ovad (Sněženky a machři)
2016: Blahoslav Kašpar ml. (Sněženky a machři)
2017: Ondřej Ehrenberger (Old Crew)
2018: Michal Štosek (C Team)

Do roku 2009 nemělo udělování individuálních cen jasná pravidla. V těchto letech byly uděleny ještě tyto ceny:
2002:
Nejlepší nováček: Robin Šauer (Expres)
2003:
Největší zlepšení: Petr Báča (Drink Team)
2004:
Nejlepší nováček: Jan Kilian (Klobásy)
2007:
Nejlepší nahrávač: Martin Flígl (Výletníci)
Nejlepší bratrská dvojice: Josef a Roman Simonovi (Výletníci)
Nejlepší trenér: Pavel Šudoma (Výletníci)
2009:
Manager roku: Pavel Korčák (Antik 1, Antik 2)
Nejlepší nahrávač: Leoš Dvořák (C Team)
Cena Českého červeného kříže: Jaruni

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll